Diş İpi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş ipi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Diş İpi Nasıl Kullanılır? İnsanlar arasında diş önemi oldukça önemlidir. Diş ipi hakkında bilgiler yazımızda.

Diş İpi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Diş ipi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sayfa İçeriği: Diş İpi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Diş İpi Nasıl Kullanılır, Dişler Nasıl Çürür, Diş Plağı Nasıl Uzaklaştırılır, Diş İpi Nasıl Kullanılır, Diş İpi Ne İşe Yarar, Kürdanlı Diş İpi Nasıl Kullanılır, Çatallı Diş İpi Nasıl Kullanılır, Diş İpi Ne Sıklıkla Kullanılır, Diş İpi Arka Dişlerde Nasıl Kullanılır, Diş İpi Faydaları, Kaplama Dişlerde Diş İpi Nasıl Kullanılır, Diş İpi Ne Zaman Kullanılır

Günümüz de en çok önem verilen ağız sağlığı vede diş bakımı insanlar arasın da oldukça önem taşımaktadır. Bir çok kişi tarafından henüz diş sağlığı bakımından yeterli bilinç kazanılmasa da çoğu kişi diş bakımına önem vermektedir. Her insan dişlerin de bazı sorunlar, problemler yaşamaktadır. Dişleri ile ilgili problemler olmadıkça diş hekimine muayene olmayı bile akıllarından geçirmezler. İşte bu yüzden zamanla dişlerin, kayıbı yaşanmakta vede diş çürükleri oluşmaktadır. Diş ipi kullanımının faydaları dişleriniz için yararı büyük olduğunu unutmamanız lazım. Dişlerinize özen göstererek, fırçaladıktan sonra mutlaka diş ipi kullanmalısınız.

Siz de eğerki diş kaybı vede diş çürüğü gibi sorunlarla karşılaşmamak için olumsuz durumları önlemeniz mümkündür. Yemek yedikten sonra dişlerin yüzeyini temizleyerek vede macun artığı kalmayacak şekilde ağızınız da su çalkalamak basit yöntemler arasındadır. Belli süreler de ise diş hekiminizden randevu alarak, ağız vede diş taraması yaptırarak daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

DİŞ İPİ NASIL KULLANILIR?

DİŞ İPİ NE İŞE YARAR?

Yemekten hemen sonra yada yatmadan önce dişlerinizi fırçalayınız vede ağızınızın içerisini su ile çalkalayınız. Diş ipinizden yaklaşık olarak 15cm keserek uygun gelen iki parmağınızın üstüne dolayın. Ön bölgelerden başlayarak tüm dişlerin aralarına geçirerek, aşağıdan yukarı doğru çekiniz. Daha sonra ağız içi tekrar su ile çalkalanarak diş bakımınız tamamlanmış olur.

Dişleriniz birbiri ile yan bölgelerinden sıkı temas içindedir. Bu sebeple de fırçalama sırasın da, antimikrobiyal jellerle çalkalama esnasında o yan bölgeleri temizleyemez. Bu sebeple de bu bölgeler temizlenmesse, dişler ara bölgelerden çürümeye başlamaktadır. Dişlerin aralarınızı da temizlemek için diş ipi tercih edilir.

DİŞLER NASIL ÇÜRÜR? DİŞ PLAĞI NASIL UZAKLAŞTIRILIR?

Tükettiğiniz besinler ağız içerisinde ki tükürük sebebi ile dişlerin üzerinde birikintilere sebep olmaktadır. Birikintiler eğerki dişlerden uzaklaştırılmaz ise, üzerine mikrooganizmalar geçer. Üzerine yerleşen, mikroorganizmalar ise, ağız içerisinde uygun ortam oluşturduklarında çürük oluşmaya başlamaktadır.

Diş plağı ise mekanik yollar ile uzaklaştırılır.

Superfloss.
Diş fırçası.
Diş ipi kullanılarak.

Diş İpi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında diş sağlığı için bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Eğer sizin de diş ipi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İyi Kalçalar İçin En Güzel Egzersizler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed