Anne Sütü Sarılığı Nasıl Anlaşılır?

Anne Sütü Sarılığı Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde Sarılık Hastalığı Nedir? Anne sütü sarılığı nedir? Neden olur? hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Anne Sütü Sarılığı Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde Sarılık Hastalığı Nedir?

Anne Sütü Sarılığı Nasıl Anlaşılır
Sayfa İçeriği: Anne Sütü Sarılığı Nasıl Anlaşılır, Bebeklerde Sarılık Hastalığı Nedir, Bebeklerde Sarılık Hastalığı Belirtileri, Bebeklerde Sarılık Hastalığı Nedenleri, Anne Sütü Sarılığı Belirtileri, Anne Sütü Sarılığı Nedenleri, Anne Sütü Sarılığı Neden Olur

Anne sütü sarılığı nasıl anlaşılır hakkında annelerin bilmesi gerekenleri sayfamız da bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Bebeklerde sarılık hastalığı nedir? ile ilgili merak edilenleri vede nedenlerini yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Sizin de bebeğinizin sarılık rahatsızlığı bulunuyorsa, sarılık nedenlerini yazımızdan bulabilirsiniz. Bebeklerde sararma neden olur? Bilmeniz gereken tüm herşeyi yazımız da sizler için hazırladık vede anne sütü sarılığı ile yenidoğan sarılığı aynı mı öğrenebilirsiniz.

Anne sütü sarılığı, doğum yapmış annelerin sütündeki bazı maddelerin eksikliği yada fazlalığı sonucu meydana gelmesine denir. 2 farklı zaman dilimin de belirgin olan bu durum geç vede erken olmak üzere birbirinden ayrılabilir. Anne sütü sarılığı da, yenidoğan sarılığı ile aynı belirtileri göstermektedir. Anne sütü sarılığı hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızdan ulaşabilir vede bilgi sahibi olabilirsiniz. Erken anne sütü sarılığı, anne sütü eksikliğin de meydana gelen sarılık, bebeğin yeterli beslenmemesi ile ilgilidir. Bebeğin bağırsak hareketlerinin çok az çalışmasından bilirubin vücutta temizlenemez vede kana karışmaktadır. Bunun sonucunda ise anne sütü sarılığı meydana gelmektedir.

ANNE SÜTÜ SARILIĞI NEDEN OLUR?

Geç anne sütü sarılığı, bilirubin maddesi vücut dışına çıkamadığından, kana karışarak sarılığa neden olmaktadır. Geç anne sütü sarılığı bebek dünyaya geldiğin de ilk haftada görülebilmektedir vede ikinci haftada en yüksek seviyelere ulaşabilmektedir. Anne sütü sarılığını anlamak için, yeni doğan sarılığı ile aynı belirtileri göstermektedir. Anne sütü sarılığın da ilk olarak yüz vede sonra vücut vede göz beyazının sararması görülebilmektedir. Vücutta dokunulan yerin sararması gibi, halsizlik vede gözleri açamama gibi sorunlar anne sütü sarılığını göstermektedir.

Anne Sütü Sarılığı Nasıl Anlaşılır, yazımız da hazırladığımız anne sütü sarılığı neden olur? anne sütü sarılığı nedenleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğerki sizin de anne sütü sarılığı nasıl anlaşılır yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Anne sütü sarılığı nasıl anlaşılır sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bebeklerde Yağ Kullanılmalı Mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed