Bayanların Saçlarına Zarar Veren 5 Düşman

Bayanların Saçlarına Zarar Veren 5 Düşman, sağlıklı saçlar için yapmanız gerekenleri vede koruma yollarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Bayanların Saçlarına Zarar Veren 5 Düşman Saç Bakımı Hataları

Bayanların Saçlarına Zarar Veren 5 Düşman
Sayfa İçeriği: Bayanların Saçlarına Zarar Veren 5 Düşman, Saçınıza Zarar Veren 5 Düşman, Güzellik, Saç Bakımı, Saç Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar, Saç Bakım Hataları, Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Bayanların korkulu rüyası olan saç bakımı, aslında oldukçada zor birşey değil. Sizinde zayıf, kırılgan yada kuru saçlarınız mı var? Yazımızın devamında sizler için saçlarınızın zarar görebilecek 5 faktörü sıraladık. Saç bakımı, her bayan için önemli etkenlerdendir.

Sağlıklı saçlarınız gösterdiğiniz ilgi vede özenle eşleşmiyorsa kullandığınız ürünlerden dolayı dökülmeler vede kırılmalarına engel olamıyorsanız kullanmış olduğunuz kimyasallara dikkat etmelisiniz.

SAÇLARINIZA ZARAR VEREN 5 FAKTÖR

1- Yanlış beslenme saçlarınızı zayıflatmakta.
2- Ütünün vede kurutucuların fazla kullanılması saçlarının kalitesine etki etmektedir.
3- Her zaman saçlarınızın nemini korumalısınız.
4- Kirli ortamlar, kirlilikte saçları etkilemektedir.
5- Saçları sıcak su ile yıkamak, parlaklığını öldürmektedir.

SAÇ BAKIMINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

SAÇ BAKIMI HATALARI NEDİR?

Vitamin eksikliğinin yanı sıra ortaya çıkan vede vücuda girmekte olan demirde azalmış olmaktadır bu sırada ise saçın daha yoğun dökülmeye başlamasına sebep olmaktadır. Sebze vede meyveler zengin bir diyet ile saçları daha iyi durumda tutmanıza yardımcı olabilir. Yağ ile tuzun tüketimini azaltmakta saçlar için önemlidir, fazla yağ vede tuz saçın kalitesini etkiler vede düşürür, zayıf vede kırılgan olmaya neden olur.

Kurutma makinelerini sık sık sıcak olarak kullanmakta saçlarınızı yıpratmaktadır. Sıcak su ile yıkanan saçlarında ömrü kısalmakta vede parlaklığını öldürmektedir. Çok yüksek sıcaklık saç köklerine zarar vermekte vede hacim kaybetmektedir. İncelir, kırılır vede kopmaktadır. Daha fazla kötü sonuçlarla karşılaşmamanız için aşırı sıcaktan saçlarınızı korumalısınız. Kirli ortamlar yada kirlilik saçlarınızın kalitesini öldürür, kepeklenmesine vede kaşıntılara yol açar. Kirlilik parçacıkları yapısını bozarak kırılganlık vede saçlarda sonuçlanan kötü bir durum meydana getirir. Yağlı saçlar ise atmosferdeki değişimden fazla etkilenen olaydır, daha kolay kirlenmektedir. Saçlarınızı daima ılık su ile yıkamayı tercih edin. Sıcak su ile yıkanan saçlar, parlaklık vede yıpranma için saçlarınızı öldürmektedir.

Havadaki nem oranının düşmesi vede azalması saçlarınızın derisininde kurumasına vede kepeklenmesine sebep olabilmektedir. Havaların soğuk olduğu dönemlerde saçlarda, kaşıntı, kızarmalar vede kuru kepek belirtileri ortaya çıkmaktadır.

Bayanların Saçlarına Zarar Veren 5 Düşman sayfamızda siz değerli dostlarımız için saç bakımı hataları hakkında bilmeniz gerkenleri bulabilirsniz. Sizinde eğerki saç bakımı hataları hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bayanların Saçlarına Zarar Veren 5 Düşman sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hasta Olduğumuzda Diş Sağlığı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed