Bebeğin Ağlama Nedenleri Nelerdir?

Bebeğin Ağlama Nedenleri Nelerdir? Bebekler Neden Ağlar? Bebekler henüz konuşma evresine gelemedikleri için ağlamak onları ifade eden tek yoldur.

Bebeğin Ağlama Nedenleri Nelerdir? Bebekler Neden Ağlar?

Bebeğin Ağlama Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Bebeğin Ağlama Nedenleri Nelerdir, Bebekler Neden Ağlar, Orta Kulak İltihabından Nasıl Korunmalı, Bebeklerde Orta Kulak Enfeksiyonu Belirtileri, Bebeklerde Kulak Ağrısı Nedenleri, Bebeğin Ağlama Nedenleri, Bebeklerin Kendini Sıkarak Ağlaması, Bebeklerin Ağlaması Ne Anlama Gelir, Bebeklerin Ağlama Sebepleri, Bebeğin Sürekli Ağlaması Ve Uyumaması

Bebeğin ağlama nedenleri nelerdir, hakkında merak ettiklerinizi yazımız da hazırladık. Siz de eğerki bebeğim çok ağlıyor diyorsanız yazımızı dikkatlice okumalısınız. Sizin de bilmeniz gerekenleri yazımız da detaylı olarak bulabilirsiniz. Bebekler aslında ağlamasının altında ki neden, kendilerini konuşamadıkları için ifade etmeleri için tek yol olarak onu görmektedirler. Her ağlayan bebeğin, bir sorunu olduğunu unutmayalım. Huzurlu vede bir sıkıntısı olmayan bebek zaten ağlamaz. Eğerki bebeğiniz devamlı vede sıklıkla ağlıyorsa dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vede maddeler bulunmaktadır.

Anne adaylığını daha önce yaşamış anneler zaten bazı bebeğin ihtiyaçlarını bilmektedir. Yeni anne adayları vede ilk kez anne olan adaylar, henüz bebeğin ağlamasından neyi yapacaklarını bilmemektedir. İlerleyen zamanlar da anne adayları bebeğin altını kirletme, acıkma, uyku gibi ihtiyaçlarına yönelik ağlamalarından öğrenmektedir. Tabi bebekte her ağlama bu gibi ihtiyaçlar değildir, çünkü her ağlama nedenini anneler bilemez. Bebekler genellikle diş çıkardıklarında çok ağlarlar. Bunun yanı sıra ise, kritik durumlardan birisi de kulak ağrısı olarak geçmektedir. Kulak ağrısı için ne yapılmalı? Bebekte kulak neden ağrır? hakkında yazımızın devamında detayları öğrenebilirsiniz.

BEBEĞİN AĞLAMA NEDENLERİ

Bebekler genellikle her zaman ağlar evet her anne adayı bunu bilmektedir. Yalnız bebeğiniz şiddetle ağlamaya başladığında her anne adayı tedirgin olmaktadır. İlk düşündükleri ise 6 ayda aklına gelen gaz problemleri olmaktadır. 6 aylığı geçen bebekler şiddetli olarak ağlama görülüyorsa, ilk akla gelmesi gereken kulak ağrısıdır. Kulak ağrılarının en sık sebepleri kulağa ulaşan enfeksiyonlardır. Mikroplar boğazdan buluşabilir, yada dış kulak yolu ile dışarıdan hava ve su ile bulaşabilir yada kan yolu ile vücudun herhangi bir yerinden kulağın içine geçebilmektedir.

BEBEKLERDE KULAK AĞRISI NEDENLERİ

Diş çıkarma dönemleri.
Kulağa darbe alması.
Orta kulak enfeksiyonu.
Uçak kalkması gibi durumlar.
Hava sıcaklığındaki ani değişimler.

BEBEKLERDE ORTA KULAK ENFEKSİYONU BELİRTİLERİ

Kulak akıntısı.
Çocuklarda şiddetli zonklayıcı biçimde tarif edilebilen kulak ağrısı.
Ateş.
İşitme güçlüğü.
Bebeğin kulaklarını kaşıması, huzursuzluk vede kulak çekiştirmesi.
İştah azalması vede uyku düzeninde değişmeler.

ORTA KULAK İLTİHABINDAN NASIL KORUNMALI

Odaları havalandırmalı.
Beslenme pozisyonuna dikkat etmeli.
Mevsiminde grip aşıları olunmalı.
Burun açık bırakılmalı.
Kulağı kapatan ve koruyan aksesuarlar tercih edilmeli.

Bebeğin Ağlama Nedenleri Nelerdir, ile ilgili merak edilenler vede bebeğin ağlama nedenlerini öğrenebilirsiniz. Bebeğinizin neden ağladığı hakkında bilginiz yoksa yazımızdan bulabilir vede gerekenleri yapabilirsiniz. Sizde bebeğin ağlama nedenleri nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeğin ağlama nedenleri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Gebelikte Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed