Gebelikte Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur?

Gebelikte Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur? Ne Zaman Hissedilir? Her anne adaylarının bebeğinin kalp atışını duymak heyecan vericidir.

Gebelikte Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur? Ne Zaman Hissedilir?

Gebelikte Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur
Sayfa İçeriği: Gebelikte Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur, Gebelikte Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Hissedilir, Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur, Bebeğin Kalp Atışı En Geç Ne Zaman Duyulur, Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur, Bebeğin Kalp Atışı Duyulmazsa, 8 Haftalık Gebelikte Kalp Atışı Duyulmaması, 6 Haftalık Bebeğin Kalp Atışı Kaç Olmalı, Doppler İle Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur, Tüp Bebekte Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur, Erkek Bebeğin Kalp Atışları Ne Zaman Duyulur

Gebelikte bebeğin kalp atışı ne zaman duyulur, ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızın devamından bulabilirsiniz. Her anne adayı bebeğinin kalp atışı anını yaşabilmek için büyük özlem duymaktadır. Gebelik döneminin 10. vede 12. haftları bebeğin kalp atışları duyulabilmektedir. Hamilelik döneminin 5. haftası ise bebeğin kalp atışlarını duyabilmek için transvajinal ultrason yapılması gerekmekte. Bu yöntem genellikle riskli hamileliklerde uygulanabilmektedir.

6. hafta bebeğin kalp atışlarını renkli doppler ultrason sayesinde dinlenebilmektedir. 6. haftadan itibaren her kontrol de bebeğin kalp atışları takip edilmektedir. Bebeğin kalp atışları anne karnında, trasvajinal ultrason yardımı ile gebeliğin 5. haftasından sonra duyulabilmektedir. Karından uygulanan bu yöntem ile bebeğin kalp atışlarını duyabilmek için bir kaç hafta daha annenin beklemesi gerekmektedir.

BEBEĞİN KALP ATIŞI NE ZAMAN DUYULUR?

Bebeğin kalp atışları 6. hafta renkli doopler ultrason ile dinlenebilmektedir. 6. haftadan sonra ise her kontrol ile birlikte bebeğin kalp atışları takip edilmektedir. Erken gebelik haftalarından itibaren bebek aslında hareket içindedir. Bebeğin, kasları vede kendisi henüz küçük olduğundan dolayı anne adayları bu hareketleri hissedemezler. Bebek hareket etmezsi 7. haftasından itibaren başlar. Bu haftlarda yapılan ultrason kontrollerin de bebeğin kalp atışlarının da düzenli olduğu tespit edilmektedir. Anne karnındna yapılan ultrason kontrollerin de gebeliğin 6. haftası bebeğin kalp atışları duyulabilmektedir. Bu duyum ultrason cihazına da bağlı olarak bebeğin kalp atışları biraz geç de duyulabilmektedir.

Hamileliğin 14. vede 26. haftaları arasına anne adayları da bebeğin hareketlerini hissedecek vede duyacaktır. Daha önceden gebe kalmış anne adayları bebeğin hareketlerini erken gebelik haftalarında ayırt edebilmektedir. Eğerki gebelik sürecinde bebekte kalp atışları izlenmiyorsa, 6. haftasından sonra hala bir kalp atışı belirtisi yoksa ayrıntılı muayene vede tetkik yapılması gerekmektedir. Anne karnında bebeğin canlılığını koruduğunu tespit edebilmek için özel ultrason tetkikleri yapılmalıdır. Eğer bebeğin kalp atışlarının izlenememesi vede duyulamama gibi öldüğü tespiti yapılan kontrollerle doğrulanırsa, kürtaj ile gebeliğin sonlandırılması gerekmektedir.

Gebelikte Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur, hakkında tüm anne adaylarının merak ettiği gebelikte bebeğin kalp atışı ne zaman duyulur sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Eğerki sizin de gebelikte bebeğin kalp atışı ne zaman duyulur yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Gebelikte bebeğin kalp atışı ne zaman duyulur sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ağız Kokusundan Korunma Yöntemleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed