Bebek Kundaklama Yöntemleri

Bebek Kundaklama Yöntemleri Bebek Kundaklama Nasıl Yapılır? Yeni evlenmiş bayanlar bebeklerini nasıl kundaklayacağı hakkında bilgisi bulunmamakta.

Bebek Kundaklama Yöntemleri Bebek Kundaklama Nasıl Yapılır?

Bebek Kundaklama Yöntemleri
Sayfa İçeriği: Bebek Kundaklama Yöntemleri, Bebek Kundaklama Nasıl Yapılır, Bebekleri Kundaklamanın Faydaları, Bebeğe Kundak Nasıl Yapılmalı, Bebekler Kundaklanmalı Mı, Kundaklama Nedir, Yarım Kundaklama, Kundaklama Yöntemleri, Kundaklama Kalça Çıkıklığına Neden Olur Mu, Bebek Nasıl Kundaklanır, Bebek Nasıl Kundaklanmalı, Yarım Kundak Nedir, Bebek Kundaklaması, Bebek Ne Zaman Kadar Kundaklanır, Kundak Ne Zaman Bırakılır

Bebek kundaklama yöntemleri ile ilgili hazırladığımız yazımız da bebek kundaklama nasıl yapılır? hakkında bayanlara kolaylık sağlayacak yöntemleri hazırladık. Sizde eğerki bebek kundaklama ile ilgili bilginiz yoksa yazımızın devamında bebek kundaklama yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Bebek kundaklama faydaları bulunuyor mu? Bebeklerde kundaklama bebeğe zararlı mı? gibi sorular anne adayların aklını karıştırmakta. Sizde kundaklama ile ilgili bilmeniz gerekenleri detaylı şekilde yazımızda bulabilirsiniz. Kundaklama nedir? sorusunu bazı kişiler merak etmektedir.

Kundaklama, anne karnında 9 ay boyunca duran vede alışan bebeğin doğum sonrasında dünyaya geldiğinde yabancılık çekmemesi için örtü içine sımsıkı sarılmasına denmektedir. Günümüz de bir çok kısım uygulayıp, uygulanmamsı konusunda tartışmakta, kundaklamanın yanlış bir davranış olduğunu söyleyen kesim bebeklerin bacakların vede kalçanın sıkı sıkıya sarılması sonucunda görülebilen kalça çıkıklığından kaynaklanmaktadır. Yarım kunsan doktorlar tarafından önerilerek, çeşitli kundaklama yöntemleri de bulunmaktadır. Bebeğin doğal duruşunun bozulmasını engelleyerek gövdenin üst tarafını daha sıkı sarıp vede bacakları çok sıkı yapmayan bir modeldir. O yüzden yarım kundak bebekler için en çok tercih edilen kundaklama yöntemidir.

BEBEKLERİ KUNDAKLAMANIN FAYDALARI

Gazlı vede sancılı bebeklere kundak iyi gelmektedir.
Kundak yapılmış bebek, daha rahat uyumaktadır.
Kundak yapılan bebek, uyku sırasında değişik hareket yaparak kendine zarar vermesini önlemektedir.

BEBEĞE KUNDAK NASIL YAPILMALI?

Pamuklı bir battaniye yardımı ile de kundak yapabilir yada hazır kundakları tercih edebilirsiniz. Kundak yapmak için battaniyenin üst ucunu üçgen olacak şekilde içe katlayın. Bebeğinizin boyun kısmı battaniyenin ucuna gelecek şekilde vede baş açıkta kalacak şekilde bebeğinizi battaniyenin üstüne koyun. Bebeğin bir kolu gövdesine yapışık şekilde battaniye ile sararak, battaniyenin ucunu gövdesini sararak sırt altına doğrı sıkıştırın. Daha sonra alttaki ucu bebeğinizin bacak arasından geçirerek bu kıvrıntının altına doğru sıkıştırın. En son aşama olarak ise diğer kolunu açıkta kalan uç ile sararak, gövdesini çaprazlayarak yine sırt altına doğru sıkıştırarak kundaklama işlemini bitirebilirsiniz.

Bebek Kundaklama Yöntemleri hakkında anneler için bebek kundaklama nasıl yapılır? ile ilgili bilgileri hazırladık. Eğerki sizin de bebek kundaklama yöntemleri yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebek kundaklama yöntemleri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Perde Asmanın En Kolay Püf Noktaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed