Bebekler Ne Sıklıkla Yıkanmalı?

Bebekler Ne Sıklıkla Yıkanmalı? Bebekler Ne Zaman Yıkanmalı? Çok sık banyo yapmak aslında bağışıklık sistemini olumsuz etkilemekte.

Bebekler Ne Sıklıkla Yıkanmalı? Bebekler Ne Zaman Yıkanmalı?

Bebekler Ne Sıklıkla Yıkanmalı
Sayfa İçeriği: Bebekler Ne Sıklıkla Yıkanmalı, Bebekler Ne Zaman Yıkanmalı, Bebeklere Banyo Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Yenidoğan Bebek Nasıl Yıkanır, Yenidoğan Bebek Banyosu, Yenidoğan Bebek Banyo Suyu Sıcaklığı, Çocuklar Ne Zaman Banyo Yapmalı, Uzun Süre Banyo Yapma, Çocuklara Her Gün Banyo Yaptırılmalı Mı, Her Gün Banyo Yapılmalı Mı, Ne Kadar Sıklıkla Yıkanılmalı

Bebekler ne sıklıkla yıkanmalı, ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınızı yazımızdan bulabilirsiniz. Sizde bebeğinizi ne zaman vede ne sıklıkla yıkamanız gerektiği ile ilgili bilmeniz gerekenleri yazımız da hazırladık. Bilmeniz gerekenleri vede bebeğinize banyo yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz. Bebekler her gün yıkanması sakıncalıdır. Bebek her gün yıkanmamalıdır.

Bebekler doğduktan sonra hemen yıkanmamalıdır. Çünkü yenidoğmuş bebek, anne karnından çıktığı zaman vücudunun üst derisinde yer alan koruyucu tabaka belli süre sonra derisinden emilecektir vede bebeği hastalıklara karşı koruma altına alacaktır. Anne bebeğine ilk banyoyu üç gün sonra yaptırabilir. Banyoda nemli vede yumuşak bez kullanarak cilde zarar vermeden temizleme işlemi yapılabilir. Daha sonraki dönemlerde ilk bir ay bebeği haftada bir gün yıkamak kış ayları için yeterli sayılmakta. Yaz ayların da sıcaklık fazla olduğundan hafta da 2 yada 3 kere yıkamak uygundur. Bebeğinizi emzirdikten hemen sonra banyo yaptırmayın.

BEBEKLERE BANYO YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bebeği korkutmamak yada huylandırmamak için önce vücudu daha sonra ise başı yıkanabilir.

Sık sık banyo yaptırmak bebeğin ilkim şartlarına uyum sağlamasını kolaylaştırmakta. Seyrek banyo yapan çocuklar ise daha fazla terleyip, daha sık hasta olabilirler.

Bebeğinizi ilk haftlarda derileri doğal yağa ihtiyaç duydukları için vücutların da kesinlikle sabun kullanmayın. Yaklaşık olarak 1 ay sonra sabun kullanımına başlayabilirsiniz.

Yeni doğmuş bebekler leğen yada küvette yıkanmalıdır.

Banyo yaptıracağınız yerin bebeğiniz için uygun 25 derecenin altında olmalıdır.

Bebeğinizi banyo yaptırırken çok uzun süre tutmamaya özen gösterin. Çünkü ufak bebekler vücut ısılarını henüz ayarlayamadıkları için hemen üşütebilmektedir. 3 ile 5 dakika arasında bebeğinizi banyodan çıkarabilirsiniz.

Bebeğinizi banyo yaptırırken ona gülümseyin, onunla konuşun çünkü banyoyu sevip, sevmemesi herzaman ebeviyenlere bağlıdır. Bırakın kollarını, bacaklarını çırpsın. Burnuna vede ağzına su kaçmamasına dikkat edin.

Bebeğinizin banyo hazırlığını yaparken, leğenine yada küvvetine su doldurup suyun sıcaklığını dirseğiniz ile kontrol edin. Dirseğinizin dayanmış olduğu sıcaklık bebeğiniz için de idealdir. 37 dereceyi geçmemelidir.

Banyonuz soğuk ise, ısıtmanız da mümkün değil ise taşınabilir küvet yada leğen ile odada yıkayabilirsiniz.

Bebekler Ne Sıklıkla Yıkanmalı, hakkında bilmeniz gerekenleri hazırladık. Siz de eğerki bebeğinizi ne sıklıkla yıkamanız gerektiği ile ilgili bilginiz yoksa sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Bebekler ne sıklıkla yıkanmalı yazımız hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bebekler ne sıklıkla yıkanmalı sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çenede Çıkan Sivilce Nasıl Geçer?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed