Bebeklerde Doğum Lekesi Geçer Mi?

Bebeklerde Doğum Lekesi Geçer Mi? Bebeklerde Doğum Lekesi Belirtileri, Bebekler de doğum lekesi neden olur? ile ilgili annelerin bilmesi gerekenler…

Bebeklerde Doğum Lekesi Geçer Mi? Bebeklerde Doğum Lekesi Belirtileri

Bebeklerde Doğum Lekesi Geçer Mi
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Doğum Lekesi Geçer Mi, Bebeklerde Doğum Lekesi Belirtileri, Bebeklerde Doğum Lekesi Zararlı Mı, Bebeklerde Doğum Lekesi Nedenleri, Bebeklerde Doğum Lekesi Neden Olur, Doğum Lekesi Nedir, Aşerilen Yiyecek Yenemzse Ne Olur, Hamilelikte Leke Yapan Besinler

Bebeklerde doğum lekesi geçer mi ile ilgili anne ve babaların bilmesi gereken bazı noktaları yazımız da mercek altına aldık. Bebeklerde doğum lekesi belirtileri, hakkın da tüm merak edilenleri yazımızın devamından bulabilirsiniz. Sizde bebeklerde doğum lekesi neden olur? bilmiyorsanız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Pkei bebeklerde doğum lekesi geçer mi? tüm detayları ile yazımız da paylaştık…

Bebekler de doğum lekesi, anne adayının doğuma girmesi ile birlikte yada doğumundan bir kaç ay sonra bebeğin vücudunun çeşitli yerlerinde görülen cilt lekeleri yani diğer adı ile doğum lekesi görülmektedir. Doğum lekesinin neyden kaynaklandığı yada nasıl ortaya çıktığı kesin olarak bilinmemektedir. Uzman hekimlerin bazıları ise bu durumu kalıtımsal olarak düşünmektedir. Bebekler de görülen bu lekeler, yüzeysel damarlar şeklin de görülebileceği gibi derinin renklenmesine de neden olan melanosit pigmentinin belli yerlerin de yoğunlaşarak farklı renk vede şekillerde kendini göstermesiyle de meydana gelmektedir.

BEBEKLERDE DOĞUM LEKESİ ZARARLI MI?

BEBEKLERDE DOĞUM LEKESİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Doğum lekesi nedenleri bazı ülkelere göre, hamilelikte aşerilen yiyeceğin yenmemesi sonucu ortaya çıktığı söylenir. Örneğin, anne adayının canı erik çekti ise ve eriği bulamıyorsa bebeği doğduğun da vücudun da erik şeklin de leke görülmesi gibidir. Yalnız uzman hekimler bu görüşün hiç bir bilimsel dayanağının olmadığınıın altını çiziyorlar.

Bebekler de doğum lekesi, özellikle ilk bir sene için de kendiliğinden geçmektedir. Bazı doğum lekeleri ise bebekler için riskli olabilmektedir. Doğum lekesi çeşitlerinden eğerki şarap lekesi göze yakın bir bölgede görülüyor ise bu bebeğin ilerleyen zamanlar da görmesini zorlaştırabilir. Vücudun görülen bölgelerin de vede boyutta olan doğum lekeleri ilerleyen zamanlar da psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu durumlar için ise cerrahi müdahale veya lazer yöntemi tercih edilebilmektedir. Henüz doğum lekesi ile ilgili zararlı bir problem uzmanlar tarafından açıklanmış değildir. Yalnız bazı doğum lekeleri bebekler için riskli görünmektedir.

Bebeklerde Doğum Lekesi Geçer Mi, yazımız da hazırladığımız bebeklerde doğum lekesi nedenlerini öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de bebeklerde doğum lekesi geçer mi, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerde doğum lekesi geçer mi, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çatlak Kahve Örgüsü Nasıl Örülür?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + thirteen =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed