Bebeklerde Erken Uyanma Sorunu Nedenleri

Bebeklerde Erken Uyanma Sorunu Nedenleri Erken Uyanma Problemi? Bebekleriniz için erken uyanma sorunu önerilerini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bebeklerde Erken Uyanma Sorunu Nedenleri Erken Uyanma Problemi?

Bebeklerde Erken Uyanma Sorunu Nedenleri
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Erken Uyanma Sorunu Nedenleri, Erken Uyanma Problemi, Bebekler Neden Erken Kalkar, Bebeklerde Uyku Düzeni, Erken Uyanan Bebek, Bebeğim Kaç Saat Uyumalı, Bebekler Ne Kadar Uyumalı, Bebekler Neden Uyur, Erken Uyanma Sorun, Erken Kalkan Bebek Sendromu, Bebekler Sabah Kaçta Uyanmalı, Erken Uyanma Problemi, Bebeğim Çok Erken Uyuyor

Bebekelerde erken uyanma sorunu nedenleri hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da sizler için hazırladık. Bebekler neden erken kalkar? ile ilgili bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Sizde bebeklerinizin erken uyanmasından şikayetçi iseniz sayfamızda sizler için önerileri derledik. Sizde yazımızın devamına giderek erken uyanma problemi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Uyku uzman hekimleri bebekler için düzensiz olarak erken vakitte kalkma sorunları hakkında bilgilendirme de bulundular. Gece beslenmelerinin şart olmadığı vede buna bağlı olarak geceyi uyku ile geçiren bebeklerin yaklaşık olarak uyanma saatleri 6.00 ile 7.30 civarında olması gerektiğini vede karanlıklarda daha da bu zamanın uzayacağını vurguluyorlar. Çocukların bazıları erken kalkmayı kendilerine alışkanlık haline getirirken, bazıları ise dış etkenlerden dolayı uyanabiliyorlar. Uyku uzman hekimlerine göre, çocuk uyku vakitini geçirmiş ise normalinden daha erken kalktıklarını söylemekteler.

BEBEĞİN UYKU DÜZENİNİ TAKİP ETME

– UYKU DEDEKTİFLİĞİ; Öncelikle bebeğinizin neden erken kalktığının sebeplerini bulun. Uykusunun bölünmesinin sebeplerinin kendinden dolayı mı yoksa dış etkenlerden dolayı mı olduğunu tespit etmeniz oldukça önemlidir.

ERKEN BİR UYKU SAATİ BELİRLEYİN; Geceleri fazlası ile hareketli geçirip, yorgun bir şekilde uyuyan çocuklar bilinenin tam tersine erken saatte kalkarlar. Bu sebeple uyku saati 20 dakika önceye almayı deneyin. Eğerki düzelme görürseniz 20 dakika daha erkene ayarlanarak uyku düzeni oluşturabilirsiniz.

ÖĞLE UYKUSU ÖNEMLİ ES GEÇMEYİN; Aile bireylerinde gece çocuklar kolay uyuyacağını düşünerek öğle uykusunu bıraktırmakta vede uyutmamaktalar. Yalnız uzmanlar, gün boyu gerektiği kadar uyumuş çocukların daha elverişli vede kaliteli uyuduklarını vede daha geç kalktığını gözlemlediğini savunmaktalar.

Bebeklerde Erken Uyanma Sorunu Nedenleri ile ilgili annelerin bilmesi gerekenleri yazımız da hazırladık. Sizin de eğerki bebeklerde erken uyanma sorunu nedenleri yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerde erken uyanma sorunu nedenleri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Emzirme Döneminde Lahana Suyu İçilir Mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed