Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Kabızlığa Ne iyi Gelir? Bebeklerde Kabızlık Nasıl Geçer? Yeni doğan bebeklerde kabızlığı önlemenin püf noktalarını yazımızdan bulabilirsiniz.

Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir? Bebeklerde Kabızlık Nasıl Geçer?

Bebeklerde Kabızlığa Ne iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir, Bebeklerde Kabızlık Nasıl Geçer, Bebeklerde Kabızlık Nedenleri, Bebeklerdeki Kabızlık Belirtileri, Bebeklerde Kabızlık Tedavi Yöntemi, Bebeğin Kabız Olduğunu Anlamak, Bebeklerde Kabızlık Sorunu, Bebeklerde Kabızlık, Yeni Doğan Bebeklerde Kabızlık Nasıl Geçer, Bebeklerde Kabızlığa Bitkisel Çözümler, Bebeklerde Duşun Faydaları, Kabızlık Tedavi Önerileri, Bebeğim Kabız Oldu Ne Yapmalıyım, Zeytinyağının Bebeklerde Faydası, Kabız Olan Bebeğe Ne Yapılır, Bebeklerde Kabızlık İçin Ne Yapılmalır, Bebeklerde Kabızlık Nasıl Anlaşılır

Bebeklerde kabızlığa ne iyi gelir hakkında annelerin bilmesi gerekenleri yazımızda hazırladık. Bebeklerde kabızlık nasıl geçer? ile ilgili tüm herşeye sayfamızdan ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Bebeklerde kabızlık ile ilgili tüm sorularınızı yazımızdan bulabilirsiniz. Kabız olan bebekler için önerileri vede kabızlığa bitkisel çözümleri sayfamızda sizler için derledik.

Kabızlık sorunu bebekler de sıklıkla rastlanmaktadır, evde uygulayabileceğiniz en pratik vede bitkisel yöntemler ile bebeğinizin kabızlığına çözümler bulabilirsiniz. Bebeklerde kabızlık belirtileri vede kabız olan bebeğe yapılması gerekenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bebeğin dünyaya gelmesi ile sonraki haftalarda görülen kabızlığın geçmesi için evde bazı yöntemler uygulayabilirsiniz. Tedavi edilemeyen kabızlık sorunu, bebekte ameliyat gerektirecek bağırsak tıkanmasına sebep olabilmektedir.

BEBEKLERDEKİ KABIZLIK BELİRTİLERİ

BEBEKLERDE KABIZLIK TEDAVİ YÖNTEMİ

Bebeğin kabız olduğunu anlamak için;

Gri vede siyah renkteki koyu dışkı.
Bebeğin karın kısmının sert vede gergin olması.
Tanecik şeklinde dışkı.
Sürekli olarak huzursuzluk halinde olması.

BEBEKLERDE KABIZLIĞA KARŞI BİTKİSEL ÖNERİLER

Anne sütü.
Zeytinyağı.
Bisiklet egzersizi.
Masaj.
Ilık duş.
Su tüketimi.

Doktorunuz bebekte su tüketimine izin vermiş ise bol miktarda sıvı almasını sağlamalısınız. Bebeğinizin dışkı kanalının gevşemesine yardımcı olmak için ılık duş, bebeğin rahatlamasını sağlamaktadır. Bebeğin sırtı yere yatacak şekilde durması vede dizlerini hafifçe kıvırıp bisiklet pedalı çevirir şekilde hareketler uygulayabilirsiniz. Bebeğinizi sırt üstü pozisyonda yatırarak, göbek deliği olduğu bölgeye saat yönünde masaj yapın vede ardından aynı işlemi zıt yönde uygulayın. Zeytinyağına temiz bir kulak çubuğu batırın vede kabız olan bölgeye çubukla ileri/geri vede dairesel hareketler yapın. Yenidoğan bebeğe bunu uygulamak için mutlaka uzman hekimden onay almalısınız.

Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir, Kabızlığa en iyi gelen yöntemlerden biri de anne sütü ile bebeğin beslenmesidir. Anne sütü sayesinde sert olan dışkının yumuşaması sağlanır vede bebeğin bağırsakları canlanır. Eğerki sizin de bebeklerde kabızlığıa ne iyi gelir yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerde kabızlığa ne iyi gelir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; P Vitamini Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed