Bebeklerde Sinek Isırığı Nasıl Geçer?

Bebeklerde Sinek ısırığı Nasıl Geçer? Bebeklerde Sinek Isırığına Çözüm, Bebeklerde sinek ısırığına ne iyi gelir? İle ilgili bilinmesi gereken bilgiler.

Bebeklerde Sinek Isırığı Nasıl Geçer? Bebeklerde Sinek Isırığına Çözüm

Bebeklerde Sinek ısırığı Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Sinek ısırığı Nasıl Geçer

Bebeklerde sinek ısırığı, bebeklerde oldukça sorun yaşatmaktadır. Kaşıntı, kızarık bebeklerde huzursuzluk vermekle beraber, gün içinde rahatsızlık vermekte. Yazımızın içeriğin de, bebeklerde sinek ısırığına çözüm ve bebeklerde sinek ısırığına ne iyi gelir? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak derledik. Peki bebeklerde sinek ısırığı nasıl geçer?

Yaz mevsimin de sineklerin artması ile, bebeklerde de ısırığın meydana gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. Sineklerin ısırdığı yerde kaşıntı, kızarıklık vede şişlikler görülebilir. Bebeklerde sinek ısırığı büyük sorun haline gelmektedir. Geçmek bilmeyen ısırıklar için evde sizde bazı çözüm yöntemlerini bulabilir vede uygulayabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek bebeklerde sinek ısırığı ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bebeklerde Sinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Sinek Isırığına Çözüm

Sabun vede su,
Diş macunu,
Sarımsak,
Elma sirkesi,
Kalamin losyon,
Bal
Deniz tuzu,
Bebek losyonu,
Limon,
Aloe vera,
Anne sütü,
Buz küpleri,
Karbonat.

Sinek ısırığının neden olduğu şişlik, kaşıntı vede ağrıyı hafifletmek için buz küpleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntem hem çok pratik, hem de çok masrafsız uygulamadır. Sadece buzlukta buzların olması yeterlidir. Bunun için de ilk olarak temiz bez içine buz küplerini ekleyin ve sinek ısırığının olduğu bölgeye koyarak 15 dakika kadar hafif bastıracak şekilde tutun. Isırığa direkt olarak buz uygulamak sinek ısırığının yol açtığı kaşıntı, iltihaplanma vede şişliği geçirmektedir. Bebeklerde sinek ısırıklarını geçirmenin en temel ve doğal yöntemlerin başında karbonat gelmekte. Bunun için de bir bardak su içine, bir tatlı kaşığı karbonat ekleyip güzelce karıştırın. Daha sonra bebeğin vücudun da sinek ısırığı olduğu kızarmış vede kaşınmak da olan yere bir pamuk yardımı ile uygulayın. Bu yöntem ile kaşıntı kısa süre içinde geçecektir. Limonun içeriğinde ki iltihap sökücü vede anestezik özellik ile, sinek ısırığına karşı doğal ilaç olarak tercih edilebilir. Bunun için bir limonu ikiye ayırarak direkt olarak sinek ısırığının üzerine uygulayın. Bunun yerine taze limon suyu da tercih edebilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile kolaylıkla sürebilirsiniz. Limon bebeğin cildin de sinek sırığının neden olduğu tahrişi vede kaşıntıyı geçirmek için çok etkili doğal besindir.

Bebeklerde Sinek Isırığı Nasıl Geçer

Bebeklerde sinek kaşıntısının yol açtığı kaşıntı vede diğer belirtileri hafifletmek ve geçirmek için uygulanacak en doğal yöntem anne sütüdür. Araştırmalara göre anne sütü bebekler için tıp da tedavi amaçlı kullanılan hidrokortizon barındıran merhemler kadar etkili olduğu belirtilmiştir. Sinek ısırığı bazı durumlar da ciltte enfeksiyonu meydana getirdiği bilinmektedir. Bu durumun nedeni ise kaşımanın çok yoğun olması vede sonucun da kanayana kadar kaşımaktır. Ciltte kanama olduğun da enfeksiyon oluşması yükselir. Bu nedenle sinek ısırığının olduğu yeri sabun ve su ile yıkamak iyi çözümdür.

Bebeklerde Sinek Isırığına Çözüm Yöntemleri

Bu yöntem o yerdeki bekleri öldürür vede kaşıntıyı dindirmektedir. Sarımsağın ciltte ki iltihap vede şişliği geçirmek eskilerden beri kullanılmaktadır. Bebeklerde sinek ısırıklarının üzerine ikiye ayrılmış sarımsağı sürün ve 5 dakika bekleyin. 5 dakika sonunda bölgeyi su ile durulayın. Bebeklerde sinek ısırığının yol açtığı ağrı, kaşıntı vede şişliği hafifletmek vede geçirmek için sodyum lauril sülfat vede florür barındırmayan diş macunu tercih edebilirsiniz. Bu özelliklere sahip diş macununu sivrisinek ısırığının direkt üzerine uygulayın. Küçük leğene ılık su koyun ve 3 bardak elma sirkesini bu suya doldurun daha sonra bebeğin vücudunu bu su ile yıkayın. Bal uygun şekilde saklandığında bozulmayan bir besindir. İçeriğinde ki iltihap sökücü etkiler ile sinek ısırığının ciltte neden olduğu tahriş, kızarıklık vede kaşıntıyı azaltmaktadır.

Bebeklerde Sinek Isırığı Nasıl Geçer

Bebeğin cildinde ki sinek ısırıkları üzerine bal uygulayabilirsiniz. Aloe vera bitkisinin içeriğinde ki jelin en büyük özelliği de antiseptik olmasıdır. Sinek ısırıkların da meydana gelen kaşıntı, şişlik vede ağrıyı hafifletmektedir. Bunun için özellikle kozmetikçiler de satılan oranı yüksek aloe vera jeli satın alabilirsiniz. Bu jeli buzdolabın da bekletip, bebeğinizde sinek ısırdığı yere direkt olarak sürebilirsiniz.

Bebeklerde Sinek Isırığı Geçirme Yöntemleri

Bebeklerde sinek ısırığı için deniz tuzu tercih edebilirsiniz. Bu yöntem aslında fazla bilinmez ama sinek ısırıklarının yol açtığı kaşıntıyı geçirmek için oldukça etkilidir. Çünkü limon gibi deniz tuzunda ki iltihap sökücü vede antiseptik özellikler vardır. Deniz tuzunu aktarlardan satın alabilirsiniz. Deniz tuzunu sinek ilacı olarak kullanmak için biraz suyun içine, biraz da deniz tuzu ekleyin. Tuzun suda eriyip çözüldükten sonra ısırığın üzerine uygulayın. Bu kolay ve basit yöntem ile kısa sürede şişli ve kaşıntıyı geçirebilirsiniz.

Bebeklerde Sinek Isırığı Nasıl Geçer, bebeklerde sinek ısırığı ile ilgili yazımızın içeriğin de bazı yöntemlere yer verdik. Siz de yazımızdan bebeklerde sinek ısırığı geçirme yöntemlerini bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Eğer ki sizin de bebeklerde sinek ısırığı nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Bebeklerde sinek ısırığı nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da bebeklerde sinek ısırığı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Pekmez Kaç Günde Bozulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed