Bebeklerde Sırt Dikeni Nasıl Temizlenir?

Bebeklerde Sırt Dikeni Nasıl Temizlenir? Bebeklerde Sırt Dikeni Nedir? Bebeklerde sırt dikeni nasıl geçer? hakkında bilmeniz gerekenler sayfamızda…

Bebeklerde Sırt Dikeni Nasıl Temizlenir? Bebeklerde Sırt Dikeni Nedir?

Bebeklerde Sırt Dikeni Nasıl Temizlenir
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Sırt Dikeni Nasıl Temizlenir, Bebeklerde Sırt Dikeni Nedir, Bebeklerde Sırt Dikeni Neden Olur, Sırt Dikeni Masajı Bebeklere Nasıl Uygulanır, Bebeklerde Sırt Dikeni Nasıl Geçer, Bebeklerde Sırt Dikeni Neden Çıkar, Bebekler İçin Sırt Dikeni Masajı Nasıl Yapılır, Sırt Dikeni Nasıl Geçer, Sırt Dikeni Nasıl Temizlenir, Bebekteki Sırt Dikeni Nasıl Çıkartılır

Bebeklerde sırt dikeni nasıl temizlenir hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da sizler için hazırladık. Annelerin bilmesi gereken bebeklerde sırt dikeni ile ilgili bilgiler sayfamızda yer almakta. Bebeklerde sırt dikeni nedir? hakkında tüm merak edilenler… Bebeklerde sırt dikeni nasıl geçer? ile ilgili tüm detaylara sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Bebeklerdeki bu rahatsız, yetişkinlerde görülen topuk dikeni ile kesinlikle karıştırılmamalıdır. Bu durum bir çok annenin dikkatinden kaçmaktadır. Bebeklerdeki sırt dikeni, bebeklik dönemin de en sık vede yaygın olarak görülmektedir. Çoğu zaman ise fark edilmeyen sırt dikeni sırt bölgesindeki tüylenme ile kendini göstermektedir. Bu durum erkek bebeklere nazaran, kız bebeklerde daha sık rastlanmaktadır. Batıcı vede sert kıllar eşliğinde sırtın ovulması ile meydana gelmektedir.

BEBEKLERDE SIRT DİKENİ NEDEN OLUR?

Sırt dikeni henüz bebekler için herhangi bir zararın olup, olmadığı belinmemektedir. Sırt dikeni fark edildiğin de, bebeğe masaj yapılarak rahatlatılmalıdır. Masaj esnasında kullanılacak olan, hakiki zeytinyağı elleri kayganlaştırarak rahat masaj yapma imkanı sağlarken, cildin zarar görmesini de engelleyerek dikenlerin dökülmesine yardımcı olmaktadır.

Bebeklerde sırt dikeni neden çıktığı konusun da, özellikle de bebeğin banyo sırasında, annenin bebeğinin vücudunu ovalaması ile meydana gelmektedir. Sert çıkan kılları düşürmek için ise her banyo sonrası bebeğe mesaj yapmak yeterlidir. Yalnız içiniz rahat etmiyor ise, doktora götürmeyi de deneyebilirsiniz.

SIRT DİKENİ MASAJI BEBEKLERE NASIL UYGULANIR?

Bebeğinize banyo sonrası uygulayabileceğiniz sırt dikeni masajı, bebeğinizin cildini rahatlatacak vede sırt dikenini temizleyecektir. Masaj yağı veya doğal bir zeytinyağı kullanarak elinizin ayasını orta kuvvette bastırarak, dairesel hareketler yaparak masaj yapabilirsiniz. Banyo bitimi ardından sabunsuz olarak uygulayacağınız bu masajı 5 dakika kadar devam edebilirsiniz.

Bebeklerde Sırt Dikeni Nasıl Temizlenir, yazımız da bebeklerde sırt dikeni nedir? hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğerki sizin de bebeklerde sırt dikeni nasıl temizlenir yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerde sırt dikeni nasıl temizlenir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kapalı Alanları Sağlıklı Tutma Yöntemleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed