Kapalı Alanları Sağlıklı Tutma Yöntemleri

Kapalı Alanları Sağlıklı Tutma Yöntemleri Kapalı Alanları Temiz Tutma Önerileri, kapalı alanlar ile ilgili bilmeniz gereken kapalı alanlar nasıl temizlenir?

Kapalı Alanları Sağlıklı Tutma Yöntemleri Kapalı Alanları Temiz Tutma Önerileri

Kapalı Alanları Sağlıklı Tutma Yöntemleri
Sayfa İçeriği: Kapalı Alanları Sağlıklı Tutma Yöntemleri, Kapalı Alanları Temiz Tutma Önerileri, Kapalı Alanları Sağlıklı Hale Getirme Önerileri, Kapalı Alanlar Nasıl Temizlenir, Kapalı Alanları Sağlıklı Tutma Önerileri, Kışın Kapalı Ortamlar Nasıl Sağlıklı Hale Getirilir, Kapalı Ortamları Sağlıklı Hale Getirmenin Yolları

Kapalı alanları sağlıklı tutma yöntemleri ile ilgili bilinmesi gereken yöntemleri yazımız da sizler için mercek altına aldık. Sizde kapalı alanları temiz tutma önerilerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Kapalı alanlar nasıl temizlenmeli? sorusunun cevabına sayfamızdan ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Hastalık virüsleri kış aylarında daha fazla artmaktadır. Özellikle de kapalı alanlar da daha hızlı yayılmakta. Kapalı alanlar kış aylarında yeterince havalandırılmadığı için hastalık oranları da artmaktadır. Kapalı alanlar da çalışan kişiler YAZ – KIŞ aylarında daha çabuk hastalıklara yakalanırlar. Bunun sebebi ise, havanın sürekli olarak yenilenmemesinden dolayı virüslerin daha rahat çoğalmasıdır. Genellikle son zamanlar da ortaya kronik akciğer hastalıkları artmaktadır.

KAPALI ALANLARI SAĞLIKLI HALE GETİRME ÖNERİLERİ

Kapalı alanlar trafiğin yoğun olduğu saatlerde havalandırılmamalıdır. Çünkü o saatler hava kirliliği oranı artmaktadır, bu yüzden hava kirliliğinin az olduğu saatlerde havalandırılma yapılmalıdır.

Kapalı ortamlar da eğerki hayvanlar bulunuyor ise, bu alanlar heba filtreli süpürgeler ile temizlenmelidir. Temizlik yapılırken, kapalı ortam mutlaka havalandırıılmalıdır.

Kapalı alanlar havalandırma gibi aletler ile değil, pencere açılarak havalandırılması yapılmalıdır. Çünkü havalandırma aletlerinde daha çabuk gelişen, lejyoner virüsleri için ideal ortamlardır. Havalndırma aletleri daha çabuk enfeksiyon hastalıklarını arttırmaktadır. En güzel temiz hava dışarıdan alınmalı veya saat başı temiz hava alınmalıdır.

Her hangi bir ısı veya kalorifer kullanıldığı ortamda mutlaka üzerine yada yanını su konulmalıdır. Bu durum nem oranını artırarak burun kanallarının rahat bir nefes almasını sağlamaktadır.

Bulunduğunuz kapalı ortamı mutalaka gün içinde, 15 dakika havalandırmayı ihmal etmeyin.

Kapalı Alanları Sağlıklı Tutma Yöntemleri, yazımız da hazırladığımız kapalı alanları sağlıklı tutma önerilerini bulabilirsiniz. Sizin de eğerki kapalı alanları sağlıklı tutma yöntemleri yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kapalı alanları sağlıklı tutma yöntemleri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kolay Yoldan Zayıflama Önerileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed