Bıyık Bölgesi Kararmaya Ne İyi Gelir?

Bıyık Bölgesi Kararmaya Ne iyi Gelir? Bıyık Bölgesi Neden Kararır? İle ilgili bilmeniz gereken bazı, bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bıyık Bölgesi Kararmaya Ne İyi Gelir? Bıyık Bölgesi Neden Kararır?

Bıyık Bölgesi Kararmaya Ne iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Bıyık Bölgesi Kararmaya Ne iyi Gelir

Bıyık bölgesin de yanmaya vede tahrişe neden olan, tüy dökücüler zaman ile bıyık bölgesin de renk kararmasına neden olmaktadır. Meydana gelen bu dudak üstü kararmalara bazı yöntemler ile önüne geçebilirsiniz. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için bıyık bölgesi neden kararır? ve bıyık bölgesi kararmasına ne iyi gelir? Öğrenebilirsiniz. Peki Bıyık bölgesi kararmaya ne iyi gelir?

Bıyık bölgesi kararması özellikle sigara vede alkol tüketen kadınlar da yoğun olarak görünmektedir. Güneş ışınları daha önce geçirilen bir takım lazer epilasyonlar da kararmalara zemin hazırlamaktadır. Sıcak ağda sonrasın da ciltte belirmeye başlayan koyu halkalar geçmek bilmez. Siz de yazı yöntemleri kullanarak doğal olarak bıyık bölgesi kararmasının önüne geçebilirsiniz. Yazımızın devamına giderek bıyık bölgesi kararmaya iyi gelen yöntemleri bulabilirsiniz.

Bıyık Bölgesi Kararma Nasıl Geçer?

Bıyık Bölgesi Kararması İçin Doğal Yöntemler

Yumurta akı ile bıyık bölgesi kararmasına iyi gelir. Cildi besleyen vede cildi ölü hücrelerden yok eden yumurta akı, bıyık bölgesinde ki koyu lekelere oldukça iyi gelmektedir. Cildinizi beslemek vede koyu lekeler ile savaşmak için bir adet yumurtanın akını mikser de güzelce çırpın. Elde ettiğiniz köpüğü bıyık bölgesine sürün vede 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakikanın ardından bölgeyi bol soğuk su ile yıkayın. Limon suyu, mükemmel bir cilt rengini açma konusun da olmazsa olmazlardandır. Bıyık bölgesinde ki pigmentasyonu hafifletmekte vede cildin rengini açmaktadır. Maydanoz suyu da, bıyık bölgesi kararmasına iyi gelmektedir. 5 dal maydanozu, bir cezvede 15 dakika boyunda kaynatın. Kaynatılmış maydanoz suyu bir süre ılıdıktan sonra, maydanoz suyunu bıyık bölgesine sürün.

Bıyık Bölgesi Kararmaya Ne İyi Gelir

Patates suyuyla koyu lekelerin rengini ağartmak için bir adet patatesi ince ince dilimledikten sonra, patates dilimlerini blenderdan geçirin. Daha sonra blenderdan geçirmiş olduğunuz patateslerin suyunu çıkarmak için bir tülbent kullanın. Bir diğer cilt ağartıcı yöntemi de salatalık suyudur. Bıyık bölgesinde ki kararmaya iyi gelmektedir. Aynı zaman da ciltte ki iltihap oluşumunu da yok etmektedir. Cilt lekelerine iyi gelen vede cilt tonunu eşitleyen karbonat ile bıyık bölgesinde ki kararmayı iyileştirmek için kullanabileceğiniz maske yapabilirsiniz. Özellikle de Uzak doğu vede Japon kadınlarının ciltlerini beyazlatmak için kullandığı pirinç suyu ile sizler de, bıyık bölgesinde ki kararmayı yok edebilirsiniz. Saf balı bıyık bölgesine sürerek, bıyık bölgesinin rengini en az bir kaç ton açabilirsiniz.

Bıyık Bölgesi Kararması İçin Bilmeniz Gerekenler

Cilt tonunu açan vede doğal peeling olan süt de, bıyık bölgesinde ki kararmaya iyi gelmektedir. Süt, cildi ölü hücrelerden arındırmaktadır. Çilek bol miktar da C vitamini barındırdığı için limon vede mandalina gibi bıyık bölgesinde ki kararmalara iyi gelmektedir.

Bıyık Bölgesi Kararmaya Ne İyi Gelir, bıyık bölgesinde kararma genellikle bu bölgede uygulanan sir ağda gibi tüy almaya yönelik müdahaleler, bıyık bölgelerinin hassaslaşmasına neden olmaktadır. Daha sonra güneşe çıkıldığında, bu tür lekeler oluşmaktadır. Bıyık bölgesinde kararmanın bir diğer nedeni ise gebeliktir. Bu tür kararmalar genellikle gebelik sırasın da hormonlara bağlı olarak meydana gelmektedir. Eğer ki sizin de, bıyık bölgesi kararmaya ne iyi gelir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Bıyık bölgesi kararmaya ne iyi gelir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, onları da bıyık bölgesi kararması yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mengen Pilavı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed