Çocuklar Nasıl Başarılı Olur?

Çocuklar Nasıl Başarılı Olur? Çocuklarda Başarının 10 Yöntemi, Çocuklarda başarıyı arttırma yöntemleri ile ilgili bazı püf noktaları yazımız da hazırladık.

Çocuklar Nasıl Başarılı Olur? Çocuklarda Başarının 10 Yöntemi

Çocuklar Nasıl Başarılı Olur
Sayfa İçeriği: Çocuklar Nasıl Başarılı Olur

Çocuklar da eğer ki çok özel engel bulunmadığı sürece, doğru okul vede ev ortamı sağlandığın da okul hayatların da başarılı olmaması için hiç bir neden yoktur. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için çocuklarda başarının 10 yöntemi ve çocuklarda başarıyı arttırma yöntemi hakkında bazı püf noktaları ayrıntılı olarak yazımızdan öğrenebilirsiniz. Peki Çocuklar nasıl başarılı olur?

Bazı çocuklar anlama da güçlük çekseler de kesinlikle onlar tembel ya da başarısız değillerdir. Şunu hiç bir birey unutmasın öğrenme heyecanını kaybetmiş vede potansiyeli kullanılmayan çocuk vardır. O yüzden çocuklarınızı çalıştırırken onları anlamasını bilmeli ve onlarla arkadaş gibi çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Çocuklar, yetişkin insanlardan daha çok anlama ve öğrenme kapasitesi olduğunu unutmayalım. Çocuklarınıza bir şey öğretirken onları azarlamak yerine, olumlu şekilde anlatılması onların anlama ve öğrenme becerilerini daha çok arttırmaktadır. Yazımızın devamına giderek çocuklarda başarıyı arttırma yöntemlerini bulabilir ve öğrenebilirsiniz.

Çocuklarda Başarıyı Arttırma Yöntemleri

Çocuklarda Başarının 10 Yöntemi

Düzenli olarak çocuklarınıza duygu deşarjı sağlayın,
Çocuğunuzun fiziksel sağlığına özen gösterin,
Çocuğunuza kimlik duygusu kazandırın,
Çocuğunuz ile aranızda ki duygu bağını sağlam tutun,
Çocuğunuza kendi sorumluluğunu taşıma fırsatı verin,
Onların olumlu yönlerine odaklanın ve taktir edin,
Çocuğunuzun içsel motivasyonunu canlı tutun,
Onları düşünmeye teşvik edin,
Çocuğunuzun takip edebileceği düzen kurun,
Çocuğunuzun mutlaka her gün serbest zamanı olsun,
Çocuğunuzun sosyal zekasının gelişmesine yardımcı olun,
Çocuğunuzun teknolojiyi bilinçli kullanmasını sağlayın,
Okul vede öğretmeni ile takım olun,
Evde ki çalışma saatlerinin verimli olmasını sağlayın,
Çocuğunuzun okulda ki mutluluğunu gözlemleyin.

Çocuklara gün içinde bir saat belirlemeli vede o zaman dilimi içinde tablet ya da telefonla oynamalarına müsade edilmeli. Aynı zaman da uyku saatinden önce kesinlik ile bilgisayar, tablet veya telefon oynamaması lazım. Çünkü cihazlardan çıkan mavi ışık, çocuğunuzun uykusunu getiren hormon salımını önleyecek ve uykusu gelmeyecektir. Araştırmalara göre gece uykusunu iyi alan çocukların, okul da daha başarılı olduğu belirtilmiştir. Çok geç saatler de uyumayan vede yeterli sürede uykusunu alan çocukların IQ seviyesi daha yüksek çıkmaktadır. Bunun nedeni de, gün içinde ögrenilen tüm bilgilerin işlenmesi vede hafıza da depolanması uyku saatleri içinde gerçekleşmektedir. O yüzden uyku saati oldukça önemlidir. Uyku sayesin de piskoloji rahatlar, mutluluk depolanır vede bilişsel zeka işlevi artmaktadır. Çocukların başarılı olması için, uyku saatlerinin düzene girmesi önemlidir.

Çocuklarda Başarılı Olmanın Püf Noktaları

Güne zinde başlamak için, sabahları kahvaltı yapmak önemlidir. Sabahları yapılan sağlıklı kahvaltı hem enerjik, hemde günün iyi geçmesine yardımcı olmaktadır. Kahvaltı da fındık kreması gibi şekerli besinler vede karbonhidrattan uzak durulmalıdır. Bu gıdalar enerji veriyor olsa da, bir kaç saat sonra kan şekerini düşürmekte ve çocuğun konsantrasyonunu kaybetmesine neden olmaktadır. Genellikle menemen, peynir, süt, yumurta ya da sebze barındıran çeşitli kahvaltılıklar hazırlanmalı. Beslenme çantasına ayrıca fındık, badem ya da ceviz gibi yemişler koyarak, beyin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Çocuklarınıza mücadele etmeyi öğretmelisiniz. Onlara güven vermeli vede desteklemelisiniz. Her zaman çocuğunuzu okula istekli olup, olmadığını gözlemlemelisiniz. Onlarda görmek istediğiniz huylarına odaklanmayı ihmal etmeyin. Çocuklarınıza eğlenceli egzersizler yaptırmayı unutmayın. Çocuğunuza sorumluluk duygusunu öğretin ve aşılayın.

Çocuklar Nasıl Başarılı Olur, çocuklarınızı mümkün olduğunca teknolojiden uzak tutun. Teknoloji yerine eğlenceli aktiviteler yaparak zamanı daha kaliteli geçirmeye özen gösterin ve yeni şeyler öğrenmesini sağlayın. Teknolojiyi ise sizin gözetiminiz de yerin de kullanmasını sağlayın. Uzun süre teknolojiye maruz kalan çocuklar da kişiliğe vede beyne zarar verdiğini unutmayın. Eğer ki sizin de çocuklar nasıl başarılı olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Çocuklar nasıl başarılı olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da çocuklarda başarının 10 yöntemi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Apple Watch Özellikleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed