Çocukların Boyunu Uzatmak İçin Ne Yapılmalı?

Çocukların Boyunu Uzatmak için Ne Yapılmalı? Çocuklarda Boy Uzatma, Çocukların boyunu uzatmanın püf noktaları, ile alakalı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Çocukların Boyunu Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Çocuklarda Boy Uzatma

Çocukların Boyunu Uzatmak için Ne Yapılmalı
Sayfa İçeriği: Çocukların Boyunu Uzatmak için Ne Yapılmalı

Çocuklarınız da kısalık gözlemlediğiniz de ve yaşıtlarından daha kısa ise öncelikle çocuk endikrionoji bölümüne götürerek muayene ettirebilirsiniz. Muayene sonrası bazı testler istenebilir. Röntgen film çekimi uygulanarak çocuğun büyüme plakları vede kemik uçlarının kapanıp kapanmadığına da bakılmaktadır. Bu uçların kapanması ile boy uzaması artık mümkün de değildir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için çocuklarda boy uzatma ve çocukların boynu uzatmanın püf noktaları hakkında merak ettiklerinizi ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Peki Çocukların boyunu uzatmak için ne yapılmalı?

Tüm çocuklar da boyun uzamasını belirleyen temel faktör genetik yapıdır. Yalnız genetiğin yanı sıra, doğru beslenme, erken yatıp erken kalkma alışkanlıkları, spor yapma gibi bazı etkenler de boy uzamasın da rol oynamaktadır. Çocuklarda boy uzamasının bazı temel yönleri de bulunmaktadır. Çocuklarda boy uzamasının en etkili yöntemi doğru beslenmekten geçer. Genellikle süt, yoğurt gibi süt ürünlerinin yumurta, et, tavuk, balık, muz, kuruyemiş, yulaf ezmesi vede susam gibi gıdalar boy uzamasına destek vermektedir. Çocuklarınızın boyunun uzaması için bu gıdaların tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Siz de yazımızın devamına giderek çocukların boyunu uzatmak ile ilgili bazı bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Çocuklarda Boy Uzatma Nasıl Olur?

Çocukların Boyunu Uzatmanın Püf Noktaları

Çocukların boyunun çabuk uzaması için tüketilmesi gereken bazı besinler vardır. Palamut, torik, uskumru veya kefal başta gelmektedir. Bu balık türleri hafta da en az 3 kez, 250/250 gram kadar ızgara ya da buğlama yapılarak yedirilebilir. Çocukların boyunun uzaması için barfiks çektirin, sevgiden uzak tutmayın hep sevginizi gösterin ve balık yağı takviyesini ihmal etmeyin.

Çocukların Boyunu Uzatmak İçin Ne Yapılmalı

Çocuklarda boy uzamasının en önemli vitamini de, D vitamini. Kemik vede kıkırdak gelişimin de oldukça önemli yere sahiptir. Çünkü vitamin vede minerallerin tümü ile emilimine, yani alınan besinden gerçek anlam da fayda sağlamasına yaramaktadır. Besinler arasında en çok yumurta sarısı, karaciğer vede balıkta yer alan D vitamininin temel kaynağı ise güneş ışınlarıdır. Çok aşırı olmamak şartıyla vede güneş ışınlarının dik geldiği saatler dışında güneşe çıkarılan çocukların kemik gelişimi vede boy uzaması hızlanmaktadır. Bu sayede çocuklarınızın boyu oldukça hızlı uzayacaktır.

Çocukların Boyunu Uzatmak İçin Ne Yapılmalı, düzenli barfiks ve asılma hareketleri, bel kıvırma ve çevirme, plates, ayak başparmağına dokuma, yılan şeklinde esnetme, koşma, basketbol, sıçrama hareketleri, voleybol vede yüzme çocuklarda boy uzamasın da önemli yere sahip sportif faaliyetlerdir. Eğer ki sizin de çocukların boyunu uzatmak için ne yapılmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Çocukların boyunu uzatmak için ne yapılmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da çocukların boyunu uzatmanın püf noktaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kaş Laminasyonu Ne Kadar Kalıcı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed