Çocukların Oyuncakla Uyuması Zararlı Mı?

Çocukların Oyuncakla Uyuması Zararlı Mı? Çocuklar Tek Mi Yatmalı? Çocuklar uyurken yanların da uyku arkadaşı için oyuncaklarını almaktalar…

Çocukların Oyuncakla Uyuması Zararlı Mı? Çocuklar Tek Mi Yatmalı?

Çocukların Oyuncakla Uyuması Zararlı Mı
Sayfa İçeriği: Çocukların Oyuncakla Uyuması Zararlı Mı, Çocuklar Tek Mi Yatmalı, Çocuklar Oyuncaklarla Uyumalı Mı, Çocuk Uykusu, Çocuk Oyuncakları, Çocuklar Kimle Yatmalı, Çocuklar Nesnelerle Uyumalı Mı, Çocuklarda Uyku Saati, Çocukların Oyuncakla Uyuması Zararlı Mı, Uyurken Yapılmaması Gerekenler, Çocuklarda Güven Duygusu, Uyku Arkadaşı Nedir, Uyku Arkadaşı Zararlı Mı, Çocuklar Neden Oyuncaklarını Çok Sever

Çocukların oyuncakla uyuması zararlı mı hakkında annelerin bilmesi gerekenleri yazımız da hazırladık. Çocuklar tek mi yatmalı? ile ilgili merak edilenler vede çocuklar uyurken yanlarında uyku arkadaşı olmalı mı? konusunda merak edilen tüm soruları yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Bazı çocuklar yattıkların da yanında tek hissetmemeleri için yanlarına uyku arkadaşı olarak oyuncaklarını almaktalar. Buda onlara, kendilerini güvende hissetme duygusu vermektedir. Her çocuğun uyuması değişiktir. Kimi çocuk yanında birşey istemezken, kimi çocuk yanında oyuncaklarını bulundurur, kimisi ise annesini yada babasını istemektedir. Bu gibi durumlarda çocuklarınıza güven duygusunu alıştırmanız gerekmektedir.

Anneler çocuklarının oyuncakları olmadan uyumada güçlük çekmeleri vede çocukların psikolojisini anlama, onlara nasıl davranılması gerektiğini yazımız da bulabilirsiniz. Bazı çocukların oyuncakları ile uyuması anneler için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Oyuncaklar her çocuğun gelişimi için oldukça önemli etkiye sahiptir. Oyuncaklar her çocuğun gece yatarken yanlarından ayırmadığı uyku arkadaşıdır. Erkek çocukları sevdikleri araba vede oyuncak ayı gibi oyuncakları tercih ederken, kız çocukları daha çok oyuncak bebekleri tercih ederek uyumak isterler. Çocuklar da oyuncakla yatmak sakıncalı bir durum olmasa da, onların bu tür isteklerini azaltma da fayda vardır.

ÇOCUKLAR OYUNCAKLARLA UYUMALI MI?

Oyuncaklarının, misafirlikte, tatil yada kaybolması gibi olasılıklar da her gece birlikte yattıkları oyuncaklarını göremeyince yada bulamayacaklarından aile bireylerine sıkıntı çıkartabilmekteler. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak için, gereken önlemleri alırken, çocuğu oyuncağından zorla ayırmadan, güzellikle ayırarak halletmek gerekmektedir. Çocuklar kendilerini eğerki güvenli ortamda hissetmediklerin de, arkadaş olarak oyuncakları ile uyumak isterler. Bu sebeple de çocuğun yaş seviyesine bakılarak uygun vede sakin dil ile anlatılmalıdır. Yanlarına yatırdıkları vede beraber arkadaş gibi uyudukları oyuncaklar geçiş objesi olduğundan çocuğun buna kendini hazır hissetmesi önemlidir. Bu yüzden ise, oyuncağı çocuğunuzdan ayırmak için kesinliklike, oyuncağı çocuğunuzdan saklamayın.

Eğerki çocuğunuzdan oyuncağını alıp saklarsanız, içine kapanık bir hal alır vede yalnızlığa alışır. Bu yüzden alıştıra alıştıra öğretmeniz de her zaman fayda vardır. Oyuncağı yerine, alışana kadar anne yada baba ile birlikte uyuması daha doğru karar olabilir. O yüzden eğerki oyuncağını bırakmak istemiyor ise oyuncağın yerine sizinle uyumasını teklif edin. Unutmayın zorla yapılan bir işte asla başarıya ulaşılmaz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İnternet Bağımlılığı Çözüm Önerileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed