Çocuklarınıza Hediye Alırken Dikkat Edin

Çocuklarınıza Hediye Alırken Dikkat Edin Çocuk Gelişim Zararları, bir çok anne çalışırken kendilerini rahatlatmak için çocuklarını çok aşırı oyuncak alır.

Çocuklarınıza Hediye Alırken Dikkat Edin Çocuk Gelişim Zararları

Çocuklarınıza Hediye Alırken Dikkat Edin
Sayfa İçeriği: Çocuklarınıza Hediye Alırken Dikkat Edin, Çocuk Gelişim Zararları, Pahalı Hediyeler Çocuk Gelişimine Engel, Anne Ve Çocuk, Doğum İzni, Çalışan Kadınlar, Çocuklara Pahalı Hediyeler, Çocuklara Hediyeler, Çocuklara Alınabilir Hediyeler, Hediye Almak, Hediye Önerisi, Pahalı Oyuncaklar, Hediye Seçme

Çocuklarınıza hediye alırken dikkat edinmesi gereken bazı kurallar bulunmakta. Her anne çocuğunu çok sever vede çalıştıkları için onlar ile vakit çok geçiremezler. Bu da çocuklarına ayırdığı vakitte ise çocuklarına çok pahalı hediyeler, oyuncaklar alırlar. Psikolojik olarak yapılan bu eylem aslında çocukların gelişimi için zararlı bir örnektir. Geç gelişim evresi yaşayan çocuklar aslında, alınan oyuncaklardan etkilenerek gelişimleri son derece geriden gelmektedir. Annelerin, hamilelik dönemlerin de iş hayatlarına kısa süreliğine ara verdiklerin de, bebeklerini dünyaya getirdikten sonra ise geri işlerine döndüğün de bebekleri için kaygılanabilirler. Anne bu süreçte ise bebeklerini bıraktığı için kendilerini suçlu hissetmektedirler.

Aslında annenin bebeğine oyuncaktan çok kendi sevgisini geçirdiği vakit dilimin de vermesi, çocuklarının gelişimin daha olumlu sonuçlar vereceğini kendileri de görecektir. Oyuncak alma yerine, işten çıktıktan sonra anne adayları, çocukları ile özel olarak ilgilenmeli vede oyunlar oynamalıdır. Bu sayede çocukların daha verimli bir akış içinde büyümesine olumlu yanıt vermiş olurlar.

Tabi bilinmesi gereken bir nokta daha vardır ki, her şeyin anneye yüklenmesi vede anneden beklenmesi son derece yanlıştır. İş hayatların da yorulan, gergin anlar yaşayan, iş stresi ile baş eden uzun süre ise evde durması annenin, kendisini değersiz hissetmesine,ruhsal vede sosyal anlam da tatminsizlik yaşamasına sebep olmaktadır. Bu sebeplede annenin üzerinde ki üzüntü vede gerginlik direk olarak çocuklara yansımaktadır.

PAHALI HEDİYELER ÇOCUK GELİŞİMİNE ENGEL

Annenin öncelikle yapması gerekenler, işlerini planlı vede çocuklarına yeteri kadar zaman ayırmalıdırlar. Kendilerini suçlu hisseden anneler, bazı zaman çocuklarına suçluluk duygusundan kurtulmak için en sevdikleri oyuncakları alırlar vede kendilerini rahatlatmış hissederler. Böle bir davranış ilerki zamanlar da çocuğun gelişimini vede duygusal gelişimlerin de olumsuz etki yaratmış olur.

Çocuklarınıza Hediye Alırken Dikkat Edin, yazımız hakkında sayfamız da çocuk gelişim zararlarını bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Çocuklarınızın geleceği için onlara pahalı hediyeler vede oyuncaklar almayın. Bırakın ağlasın siz her dediklerini yaptığınız sürece iler de gelişim bozukluğuna sebep olmaktadır. Bu yüzden güzel bir vakit geçirmeniz vede oyunlar oynamanız çocuklarınızın gelişimine olumlu etki katmaktadır. Sizin de eğerki çocuklarınıza hediye alırken dikkat edin yazımzı hakkında sorularınız var ise bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; WordPress Sitenizde Bildirim Al Özelliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed