Erken Menopoz Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Erken Menopoz Tedavisi Nasıl Uygulanır? Erken Menopozda Gebe Kalma, Erken menopozda hamile kalınır mı? Hakkında merak edilenleri yazımızda derledik.

Erken Menopoz Tedavisi Nasıl Uygulanır? Erken Menopozda Gebe Kalma

Erken Menopoz Tedavisi Nasıl Uygulanır
Sayfa İçeriği: Erken Menopoz Tedavisi Nasıl Uygulanır

Bir çok kadının merak ettiği sorulardan biri de erken menopozda hamilelik. Menopoz kadının yumurtalıkların da bulunan foliküllerin tam anlamıyla tükenmesi durumuna denir. 35 ila 40 yaşın altında ki kadınların regl kanamalarının kesilmesi de, erken menopoz dönemi olarak görülmektedir. Yazımızın içeriğin de ise, siz değerli dostlarımız için erken menopozda hamile kalınır mı? ve erken menopozda gebe kalma ile ilgili soruların cevaplarını ayrıntılı olarak derledik. Peki Erken menopoz tedavisi nasıl uygulanır?

Erken menopoz teşhisi konduğun da, kendiliğinden hamile kalabilme durumunun oldukça düşük olduğu bilinmektedir. 40 yaş altında ki kadınlar erken menopoz tanısının yapılması oldukça önemlidir. Regl döngüsü tam olarak bir yıl geçmiş vede bu süre zarfın da hiç bir kanama yaşanmamış ise, hastaya erken menopoz teşhisi konulabilmektedir. Erken menopoz evresine girmiş kadınlara uygulanan yumurtalama tedavileri veya üreme tedavileri kadınların gebe kalma şansını oldukça fazla da arttırmamaktadır. Bu sebeple üreme tedavilerinin içeriğin de en başarılı yöntemde tüp bebek uygulaması olmaktır. Siz de yazımızın devamına giderek erken menopoz tedavisi ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Erken Menopoz Nasıl Önlenir?

Erken Menopoz Tedavisi

Erken menopoz önlene bilmesi için, muayene de reglinin ilk günlerin de hormon testleri uygulanmalı vede vajinal ultrason ile yumurtalık rezervi belirlenmeli. Bu uygulamalar ile kadının döllenmeye elverişli olan yumurta hücresi sayısı hakkında fikir sahibi olunabilmektedir. Bu sayede de önlemler alınabilmektedir. Tüp bebek tedavisi için, genç kadınlar da, erken menopoz teşhisi izleyen ilk bir kaç yıl içinde kendiliğinden gebelikler meydana geldiğini, yalnız zaman kaybedilmemesi gerekmektedir.

Erken menopoz dönemin de hormon tedavisi yapılmalıdır. Erken menopozda 2 ana sorun bulunmaktadır. Östrojen yokluğu, yumurtaların azalması ya da bitmesidir. Erken menopoza girmiş kadının, doğal menopoz yaşına kadar hormonal tedavi alması lazım. Temiz çıkması durumun da ise, 3 yılda 1 smear vede yıllık jinekolojik muayenede ultrason ile yumurtalıkların durumuna bakılmalıdır. Eğer yaş ile uyumsuz yumurta sayısı bulunuyor ise, ek kan tetkikleri yapılarak, hasta bu konuda uyarılmalıdır.

Erken Menopoz Tedavisi Nasıl Uygulanır, özellikle de stresli yaşam sürmenin erken menopoza neden olduğu belirtilmektedir. Tek başına erken menopoz sebebi olmasa da, diğer etkenler ile bir araya geldiğin de erken menopozu tetikleyen önemli rol oynamaktadır. Bu yüzden stres olan ortamlardan mutlaka uzak durulmalıdır. Eğer ki sizin de erken menopoz tedavisi nasıl uygulanır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Erken menopoz tedavisi nasıl uygulanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da erken menopoz tedavisi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mu Virüsünün En Belirgin Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed