Gebeliği Önleyen Yöntemler Nelerdir?

Gebeliği Önleyen Yöntemler Nelerdir? Doğum Kontrol Yöntemleri, Doğum kontrol hakkında gerçekleri bilmeniz çok önemlidir. Peki bu yöntemler nelerdir?

Gebeliği Önleyen Yöntemler Nelerdir? Doğum Kontrol Yöntemleri

Gebeliği Önleyen Yöntemler Nelerdir
Sayfa İçeriği: Gebeliği Önleyen Yöntemler Nelerdir, Doğum Kontrol Yöntemleri, Doğum Kontrol Yöntemleri Hakkındaki Yanlışlar, Doğum Kontrol Yöntemleri Hakkındaki Gerçekler, Doğum Kontrol Yöntemleri Nelerdir, Geleneksel Doğum Kontrol Yöntemleri

DOĞUM KONTROL YÖNTEMLERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Doğum kontrol ile ilgili bir takım çevreleyen vede tam olarak doğru bilinmeyen çok sayıda inanç bulunmaktadır. Sizler için hazırladığımız yazımız da, doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgileri hazırladık. Gebelik ile ilgili bilmeniz gereken, mitler vede gerçekler birtakım kuşkulara yol açmaktadır. Kadınlar zaman zaman hatalar yapmakta bu yüzden sizede yardımcı olacak yazımızın devamından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Doğum kontrol yöntemleri hakkında bir çok var olan yanlışlar, toplum içinde, hakikat olarak kabul edilmiş yalnız doğru olmayan inanç biçimidir. Peki nedir bu doğum kontrol yöntemleri ile gerçekler… Gebeliği önleyen yöntemleri dikkat ederek okuduğunuz da sizde anlayacaksınız ki doğru sandıklarınız yanlış, yanlış sandıklarınız ise doğruymuş. Kulaktan dolma sözler ile bazen hatalara neden olabileceği bir çok şeyler bulunmaktadır.

DOĞUM KONTROL YÖNTEMLERİ HAKKINDAKİ YANLIŞLAR

– Doğum kontrol hapları şişmanlatır: Doğum kontrol haplarını için çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü her hapın farklı olmasından kaynaklıdır. Bazı hapların hormon seviyeleri düşüktür, bazıların ise östrojen oranı yüksektir. Her kadının ihtiyaçına göre ve kullanılan hapa nasıl tepki göstereceğine bağlı olmaktadır. Yani bilmeniz gerekir ki, doğum kontrol hapları kilo yapmamaktadır.

– Prezervatif herşeyden korur: Prezervatif kullanan kişilerin, onun sizi her türlü hastalıktan koruyacağını düşünmek aslında yanlıştır. Prezervatif yırtılabilir olduğu gibi %90 oranında etkinliğe sahip için değil yalnızca başka sebeplerden dolayı. İstenmeyen gebelikten kaçınmak için yani, prezervatifler cinsel yolla bulaşan hastalıkları önler. Doğru sandığınız şey aslında yanlış çünkü prezervatif kullansanız bile cinsel yolla buluşan hastalıklara yakalanabilirsiniz.

– Rahim içi araç: Doğum kontrol yöntemleri hakkında yanlış bilinen bir başka birşey ise rahim içi araç, spiralinin işe yaramadığıdır. Herkesin bildiği gibi tüm yöntemler başarısız, olabilecek küçük yüzdelere sahiptir. O yüzden unutmamak gerekir ki rahim içi araçta başarısız olma ihtimali taşımaktadır. Rahim içi araç, birlikteyken güven ile cinsel ilişki de bulunurken, çok rahat bir doğum kontrol yöntemlerindendir.

DOĞUM KONTROL YÖNTEMLERİ HAKKINDAKİ GERÇEKLER

– Ertesi gün hapı kısırlığa neden olur: Ertesi gün hapı pahalı bir hap olduğunu tüm bireyler bilmektedir. Cinsel ilişkiden sonra 72 saat içerisinde kullanılması gerekmektedir. İlişki bittikten sonra ne kadar çok zaman geçer ise hap okadar etkisini de kaybetmektedir. Bilmeniz gerekir ki bu hap acil durumlarda kullanılması gereken doğum kontrol yöntemidir vede düzenli şekil de kullanılmamalıdır.

– Doğum kontrol hapı almayı bırakırsam hamile kalabilirim: Hapı almayı bıraktığınız da, yada almaya son verdiğiniz de hamile kalabilirsiniz. Bu sebeple ise, eğer yakın zaman da bir hamile kalma gibi derdiniz yoksa başka bir doğum kontrol yöntemi kullanmanız önemlidir.

– Yamalar ve enjeksiyonlar da çok etkilidir: Prezervatif vede doğum kontrol hapları ne kadarda en iyi doğum kontrol yöntemleri olarak bilinsede, istenmeyen gebeliği önlemek için bir çok etkili başka yöntemler de bulunmaktadır. Yöntemler, adet öncesi sendromu azaltmayada yardımcı olmaktadır. Yalnız şunu unutmamanız gerekmekte ki, yama vede enjeksiyonlar cinsel yolla buluşan hastalıklara karşı korumazlar, o yüzden yardımcı kondom yöntemlerini tercih etmeniz önlem almanız gerekmektedir.

Gebeliği Önleyen Yöntemler Nelerdir hakkında kadınların bilmesi gereken doğum kontrol yöntemleri hakkındaki yalnışlar ve gerçekler hakkında bilgileri hazırladık. Sizde eğerki gebeliği önleyen yöntemler nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Her Arkadaş Grubunda Olan Tipler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed