WordPress Pingback Nasıl Kapatılır?

WordPress Pingback Nasıl Kapatılır? Pingback Nedir? Geri bildirim, olarak tasarlanmış problemleri çözmek için tasarlanmış sistem hakkında bilgiler…

WordPress Pingback Nasıl Kapatılır? Pingback Nedir?

Wordpress Pingback Nasıl Kapatılır
Sayfa İçeriği: WordPress Pingback Nasıl Kapatılır, Pingback Nedir, Pingback Nasıl Kapatılır, WordPress Geri İzleme Özelliğini Kapatmak, WordPress Pingback Özelliğini Devredışı Bırakma,Pingback Özelliğini Kapatma, WordPress Geri İzleme Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Pingback, diğer adı ile geri izleme olarak bilinen sistem eski zamanlar da site sahiplerini sitelerinden kopyalanan içerikleri otomatik olarak geri izlenim ile etkilediğinden site sahiplerinin de siteleri olumsuz yönde etkilenerek sitelere zarar veriyordu. Altyapısı wordpress olan bir sitenin, siteniz den kopyalanan yazılar için pingback bildirimi alırsınız. Buda ilerleyen zamanlar da spam bildirimler olarak algılanacağından yorumları silmek büyük zaman alacaktır. Geri bildirimler wordpress sistemlerin de kolaylıkla kapatılabiliyor, yazımız da size wordpress üzerinden pingback nasıl kapatılır vede phpmyadmin üzerinden nasıl kapatılır hakkında bilgileri hazırladık.

Aslında pingback kapatmak oldukça basit, geri izleme yorumlarını isterseniz pingback kapatmadan da silmeniz mümkün. WordPress kullanıcılarının eklenti olarak kullanabileceği, litespeed cache eklentisi sayesinde, oldukça kolay yönden pingback geri bildirimleri silebilmektedir. Ama geri bildirimlerden sıkılan webmaster kullanıcıları, direk kapatma yapabilir. Peki pingback nasıl kapatılır? Geri bildirim nasıl kapatılır? sorularının cevaplarını yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

PİNGBACK ÖZELLİĞİNİ KAPATMA

PhpMyadmin Üzerinden Pingback Kapatma

Öncelikle sitenizin phpmyadmin paneline giriş yapıyoruz. ‘Siteniz.com/phpmyadmin’ üzerinden veritabanına bağlantı sağlıyoruz. Daha sonra ‘UPDATE wp_posts SET ping_status = ‘closed’;‘ koduna yazarak işleminizi tamamlayın vede siteniz de binlerce içerik varsa, bu kod sayesinde artık yazılarınızı tek tek editleme yapmadan geri bildirimleri kapatmış olacaksınız.

WORDPRESS PİNGBACK ÖZELLİĞİNİ DEVREDIŞI BIRAKMA

WordPress, sistemi kullanan site sahipleri öncelikle wordpress admin paneline giriş yapmalı. Vede yan menü üzerinden ‘AYARLAR-TARTIŞMA‘ bölümüne gelerek, ilgili menü içinde yer alan ‘YAZIDAN BAĞLANTILANMIŞ OLAN BLOĞLARI UYARMAYI DENE‘ vede ‘DİĞER BLOGLARDAN GELECEK BAĞLANTI UYARILARINA İZİN VER‘ yazılarının yanında bulunan kutucuklardaki onay işaretlerini kaldırın. En son olarak ise aşağıdan ‘DEĞİŞİKLERİ KAYDET‘ butonuna tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz vede pingback özelliği devredışı olacaktır.

WordPress Pingback Nasıl Kapatılır, yazımız da pingback (geri bildirim) özelliği hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğerki sizde pingback nasıl kapatılır hakkında bilginiz yoksa yazımızdan yararlanarak öğrenebilirsiniz. WordPress pingback nasıl kapatılır yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Sizde sayfamızı arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Gebeliği Önleyen Yöntemler Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed