Gebelikte Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Gebelikte Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı? Gebelikte Ayakkabı Giyilir Mi? Gebelikte ayakkabı seçerken nelere dikkat edilmeli? Hakkında bazı bilgiler yazımızda.

Gebelikte Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı? Gebelikte Ayakkabı Giyilir Mi?

Gebelikte Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı
Sayfa İçeriği: Gebelikte Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı

Gebelikte kilo aldıkça, ayak bileklerine aşırı yük binmektedir. Bu durum ise denge sorunu yaşatır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için gebelikte ayakkabı seçerken nelere dikkat edilmeli? ve gebelikte ayakkabı giyilir mi? Sorularının cevaplarına ulaşabilirsiniz. Peki Gebelikte ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

Topuklu ayakkabılar, günlük yaşamda şık vede güzel duruşu nedeni ile yaygın olarak kullanılmaktadır. Yalnız bu ayakkabıların gebelik dönemin de giyilmesi güvenli olup olmadığı ise kadınlar tarafından merak edilmektedir. Gebelik dönemin de, topuklu ayakkabı giymek denge de durmayı zorlaştırmakta, bu durum ise düşmeye yol açabilmektedir. Hem anne için, hem de bebek için riskleri vardır. Topuklu ayakkabı ile yere düşülmese bile ayakta burkulma vede kırılmalar meydana gelebilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı gebelik dönemin de, özellikle de son aylarda topuklu ayakkabı giyilmemesi daha doğru karardır. Yazımızın devamına giderek gebelikte ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı bilgileri ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Gebelikte Ayakkabı Giyilir Mi?

Gebelikte Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

38 numara ayakkabı giyiyorsanız, artık bir süre 38 numara giymeye veda etmelisiniz. Ayağınıza uyan ayakkabıları tercih etmelisiniz. Ayağınızın rahat etmesi için, bir numara büyük ayakkabıları tercih etmeniz gerekmektedir.
Ayakkabıları ise gün sonunda havalandırmanız oldukça önemlidir. Çünkü hamilelikte şişen ayaklar, ayakkabıların daha fazla nemli kalmasına neden olmaktadır. Bu durum ise bakterilerin üremesine izin verir. Gebelikte ayakkabı seçiminiz de, tercih edilen kumaşın kolay kuruyan vede hava alan malzemeden yapılmış olması oldukça önemlidir.
Hamile anne adayları, ayakkabı seçer iken, topuğunun az olmasına dikkat etmeli. Bu sayede gebeliğin ilerleyen aylarında vücut ağırlığı vede dengesi değişse de rahatlık ile yürüyebilir. Çok yüksek ya da tamamen düz ayakkabılar tercih edilmemelidir. Çünkü bu ayakkabılar, bel üzerindeki yükü arttırmakta. Topuk boyu genellikle 2-3 cm olan ayakkabılar tercih edilmelidir. Yumuşak deri, süet ya da kumaştan yapılmış, hava alan ayakkabılar tercih edilmelidir.

Gebelikte Topuklu Ayakkabı Giyilir Mi?

Ayakkabı da bağcık vede fermuar gibi aksesuarlar olmaması kullanımı vede giyilmesini kolaylaştırır. Çünkü gebelikte büyüyen karın bağcık vede fermuara ulaşmayı zorlaştırmaktadır.
Hamile anne adayları sivri burun vede babet gibi, düz tabanlı ayakkabılardan kesinlikle uzak durmalı. Bunun yerine 3 cm gibi hafif topuklu, kare ya da geniş yuvarlak burunlu, parmakları vede ayağı yıkmayan ve ayak ile ayak bileklerini destekleyen modeller önerilmektedir.

Hafif topuklu spor ayakkabılar hamilelerin kullanması için en ideal ayakkabı çeşitlerindendir. Ünlü markaların spor ayakkabıları gebelikte güvenle kullanabilirsiniz.
Gebelikte seçilen ayakkabının içinde, ayağın rahat etmesi vede ayağı sıkmaması tavsiye edilmektedir. Hamilelikte ayaklar şiştiği için, dar vede topuklu ayakkabılar giyilmesi nerede ise imkansız hale gelmektedir. Bu tür ayakkabılardan uzak durmak, mantıklıdır. Ayakta sağlıklı kan dolaşımı sağlayacak rahat ayakkabılar giyilmelidir.

Gebelikte Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı, gebelik dönemin de hızlı hormonal değişikler nedeni ile, ayaklar da ağrılar oluşabilmektedir. Bu nedenden dolayı da, gebelikte doğru ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Eğer ki sizin de gebelikte ayakkabı seçimi nasıl olmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Gebelikte ayakkabı seçimi nasıl olmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da gebelikte ayakkabı seçimi nasıl olmalı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; eSIM Özelliği Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed