eSIM Özelliği Nedir?

eSıM Özelliği Nedir? eSIM Uygulaması Nasıl Kullanılır? eSIM Nedir? İle ilgili bilinmesi gereken, bazı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

eSIM Özelliği Nedir? eSIM Uygulaması Nasıl Kullanılır?

eSıM Özelliği Nedir
Sayfa İçeriği: eSIM Özelliği Nedir

eSIM kartlar, SIM kartlarının aksine, bir cihazın devre kartı üzerine gömülmüş, bir entegre devre yüzeyine denmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için eSIM nedir? ve eSIM nasıl çalışır? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki eSIM özelliği nedir?

eSIM kart, yeni jenerasyon SIM kart özelliklerini uzaktan yönetmeyi sağlayan GSMA tarafından piyasaya sürülen araçtır. Cihazdan cihaza bağlantıya uzaktan hazırlanmak vede bağlantıyı yönetmenin ihtiyaçlarını karşılamak için GSMA, cep telefonu hizmet ağı operatörlerini, dünya çapında temsil eden kuruluş olmaktadır. Telefon cihazlarının ekosistemin de telefon üreticilerinin vede diğer hissedarların sesi olabilmek adına oluşturulmuştur. eSIM kartlar, SIM kart yuvası ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. eSIM’lerin tüketiciler için fiyat avantajı sağlanması beklenmekte. Kullanıcıların daha önceden ödenmiş hizmet sağlayıcıyı kullanmaya devam etmeleri veya operatör değiştirmeleri arasında tercih yapabilmelerini sağlamaktadır.

Kullanıcılar ise bunu yeni SIM kart almak için, telekomünikasyon şirketine veya marketlere gitmelerine gerek kalmadan telefon cihazlarından ayarlar kısmından yapabilmektedir. eSIM kartların cihaza gömülü olması özelliği ile, su geçirme faktörü açısından bir cihazın içindeki devrelerin korunmasını sağlamaktadır. SIM kart yuvası ihtiyacını da ortadan kaldırmaktadır. Bu özellik ile, su geçirmezlik amacı ile bir cihazın içindeki devrelerin daha kolay korunmasını sağlamaktadır. Gelecekte, bir mobil hizmet sağlayacısına gitmek, önceden hazırlanmış planı almak, plastik SIM kartın size gönderilmesini beklemek vede telefona takmak için uğraşmak yerine eSIM ile bu sürecin daha hızlı vede etkili olması sağlanacak.

eSIM Nasıl Çalışır?

eSIM Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Tüm kullanıcıların kullanımı adına güvenilir olmasının yanı sıra, taşıyıcı firmaların insanları yüksek ücretli paketlere mahkum etmesinin önüne geçecek olmasıdır. Tüketiciler, hizmet sağlayıcılar arasından istediğini seçebilme imkanına sahiptir. eSIM cihazları çok daha küçük form faktörlerinde mevcut olduklarından, daha fazla güvenlik sağlamaktadır. Daha fazla esneklik sağladıklarından da, geleneksel SIM kartlara göre bir çok avantajlara sahip olmaktadır. Daha önceki takılabilir kartlar gibi, eSIM’ler bir mobil ağa bağlanmak için gereken tüm bilgileri saklamaktadır.

Fiziksel bir nano SIM kullanmak zorunluluğu olmadan, operatörün sağladığı hücresel veri palanını etkinleştirmenize imkan veren dijtal SIM kartlara eSIM denir. iPhone cihazlar da birden fazla eSIM bulundurabilir. Yalnız aynı anda bunlardan yalnızca birini tercih edebilirsiniz. eSIM’ler arasında geçiş yapmak için, ayarlar menüsüne dokunun, hücresel’e ya da mobil veri’ye daha sonra kullanmak istediğiniz plana basın. Sonra bu hatta etkinleştir diyerek kullanabilirsiniz. eSIM kullanmak isteyenler, yeni telefon kullanırken SIM kartı değiştirmeye gerek yok. SIM kart için bayiye gitmeye bile gerek yok. eSIM sayesin de kart profilini bile online olarak değiştirebilirsiniz. Bu sayede gereksiz yere çipli kart üretilmesine de gerek kalmıyor.

eSIM Özelliği Nedir, eSIM cihazları, çok daha küçük form faktörlerin de oldukları için güveli olacak. Daha fazla esneklik sağladıkları için, geleneksel SIM kartlara göre bir çok avantajlara sahiptir. Eğer ki sizin de eSIM özelliği nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. eSIM özelliği nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da eSIM özelliği kullanımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yaş Pasta Ne Kadar Sürede Bozulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed