Hamilelikte Ağrılı Lekelenme Neden Olur?

Hamilelikte Ağrılı Lekelenme Neden Olur? Hamilelikte Lekelenme Nedir? Hamilelikte lekelenme tehlikeli mi? Hakkında merak ettikleriniz yazımızda…

Hamilelikte Ağrılı Lekelenme Neden Olur? Hamilelikte Lekelenme Nedir?

Hamilelikte Ağrılı Lekelenme Neden Olur
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Ağrılı Lekelenme Neden Olur, Hamilelikte Lekelenme Nedir, Hamilelikte Lekelenme Tehlikeli Mi, Hamilelikte Kahverengi Akıntı Neden Gelir, Hamilelikte Kahverengi Leke Gelmesinin Nedenleri, Hamilelikte Lekelenmenin Tehlikesi Var Mı, Hamilelikte Kahverengi Leke Neden Gelir

Hamilelikte ağrılı lekelenme neden olur ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Hamilelikte lekelenme nedir? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Hamilelikte kahverengi lekelenme nedenleri ve hamilelikte kahverengi leke neden gelir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Peki hamilelikte ağrılı lekelenme neden olur? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Lekelenme hamilelik dönemlerinde sık rastlanan durumdur. İlk görüldüğü zaman endişe yaratan lekelenme genelde tehlikeli durumun habercisi olarak nitelendirilse de, bazı zamanlarda normal durum olarak algılanabilmektedir. Lekelenme görüldüğünde vakit kaybetmeden doktora gitmelisiniz. Lekelenme hamilelikte anne adayları için son derece yıkıcı durum olmakta bu yüzden anne adayların bilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

HAMİLELİKTE KAHVERENGİ AKINTI NEDEN GELİR?

HAMİLELİKTE KAHVERENGİ LEKE GELMESİNİN NEDENLERİ

Kahverengi lekeler, hamilelikte görülen durumlardan biridir. Bu renk rahim ağzı sıvısı ile karışmış yeni olmayan kandır. Gelen pıhıtlaşmayla birlikte kanın rengi daha koyu renge kahverengine veya siyah gibi bir renge dönmektedir. Çoğu hamilelerin ilk trimesterında rastlanan durum hamilelik fark edilmediği zaman bile olabilmektedir. Döllenen yumurta rahim astarına yerleşmeye çalışır iken implantasyon kanamasıyla görülen lekelenme ikinci trimesterda daha da seyrekleşmektedir. Yeniden ilk trimesterda olduğu gibi üçüncüsünde de daha sık rastlanmakta vede bu durum nişanın belirtisi olarak görülmektedir.

HAMİLELİKTE KAHVERENGİ LEKE GELMESİNİN NEDENLERİ NELERDİR?

Vajinal enfeksiyonlar.
İlişki durumu.
Dış gebelik.
Düşük.
Kilo değişimleri.
Hormonların etkisi.

HAMİLELİKTE LEKELENMENİN TEHLİKESİ VAR MI?

Kahverengi lekeler, çoğu zaman normal durum olarak görülmektedir. İlk üç haftada vede ilk trimesterda görülmektedir. Kısa aralıklar ile süren akıntı bir kaç haftayı geçiyorsa risk almamak için doktora danışılmalıdır. Leke ile birlikte kasıklarda ağrı, titreme, kötü koku vede ateş eşlik ediyor ise tehlikeli olabilme ihtimali yüksektir.

HAMİLELİKTE LEKELENME RENKLERİ NELERDİR?

HAMİLELİKTE LEKELENME RENKLERİ NE ANLAMA GELİR?

– KAHVERENGİ : Kahverengi lekelenme hamileliğin belirtisi olarak görülmektedir. Bu lekelenme eğer koyu ise doktora danışılmalıdır.

– BEYAZ VEDE PÜTÜRLÜ : Genelde mantar enfeksiyonu habercisi olarak görülen beyaz ya da beyazımsı pütürlü vajina akıntısıdır. Yanma, kaşıntı, ağrılı idrara çıkma ya da ilişki esnasında ağrı yapabilmektedir.

– ŞEFFAT YADA SÜT BEYAZI : Şeffaf, hafif kokulu veya süt beyazı renginde bulunan lekelenme doğal vede sağlıklıdır. Yoğunluğa vede rengine göre tehlike durumu değişebilir. Şeffaf lekelenme suyun gelmesiyle karışabilmektedir buda erken doğumun habercisi olabilmektedir.

– PEMBE VEDE KIRMIZI : Pembe lekelenme ilk zamanlar vede son haftalarda olabilmektedir. Düşük işareti veya dış gebelik ihtimali olabilir. Parlak vajinal lekelenmesi kırmızı ise direkt doktora gidilmelidir. Karın ağrısı vede kramp varsa düşük veya dış gebelik belirtisi düşünülmelidir.

Hamilelikte Ağrılı Lekelenme Neden Olur, yazımız da hazırladığımız hamilelikte ağrılı lekelenme nedenlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki hamilelikte ağrılı lekelenme neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamilelikte ağrılı lekelenme neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızın da sayfamızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Arnavut Böreği Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed