Hamilelikte Doğru Sanılan 10 Yanlış

Hamilelikte Doğru Sanılan 10 Yanlış Hamilelikteki Yanlışlar, Hamilelik dönemi bayanlar için önemli sürec olarak görülmekte.

Hamilelikte Doğru Sanılan 10 Yanlış Hamilelikteki Yanlışlar

Hamilelikte Doğru Sanılan 10 Yanlış
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Doğru Bilinen 10 Yanlış, Hamilelik Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar, Hamilelik İle İlgili Efsaneler, Hamilelik Süreci, Hamilelikte Doğru Bilinen Yanlışlar

Hamilelik dönemi bayanlar için önemli sürec olarak görülmekte. Anne adayları aslında hamilelik döneminde keyifli, hemde önemli sürece adım atmaktadır. Peki hamile kadınların hamilelik döneminde doğru bildikleri 10 yanlış nelerdir, siz değerli dostlarımız için yazımızın devamında derleyip topladık. Hamileliği çok bilen insanlardan mutlaka uzak durmanız gerektiğini unutmayın vede onlardan korunmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Hamile kalan bireyin, aslında etrafında ailesi bile vede etrafındaki insanlarda olmak üzere hamileliğiniz hakkında yorum vede tavsiyeler sunabilirler. Bilmeniz gerekir ki aslında bu tavsiyeler vede öneriler iyi niyetle yapılmakta yalnız hamileliğin tetiklediği hormonlarlada birlikte sizi bir süre sonra endişeye kapılmanızı vede düşündürmeye meillendirmektedir.

SAKIN OLMAYI BİLİN!

Etrafınızdan duyduğunuz her yoruma fazla endişe ile bakmamanız gerektiğini yazımızın devamını takip ederek öğrenebilirsiniz. Her zaman sakın olmayı bilin vede endişe etmeyin!

Gelelim şimdi sizin için oluşturduğumuz hamilelikte doğru sanılan 10 yanlış bildiğiniz sorualra.

HAMİLELİKTE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

1- Hamile iki canlı olduğu için, iki kişilik mi beslenmelidir?

Tabikide hayır… Hamilelik dönemi sizinde bildiğiniz gibi kadının en hızlı kilo aldığı dönemlerdendir. Bu dönemde, her anne adayı nekadar çok yemek yenirse bebeğinde okadar sağlıklı olacağı kanaatındadırlar yalnız bu yalnıştır. Hamilelik döneminde, sağlıklı yiyeceklerle beslenmek vede sık sık beslenmek anne adayı ile bebek sağlığı için önemlidir.

2- Gebelikte cinsel ilişki bebeğe zarar verir mi?

Her anne adayının merak ettiği bir sorudur. Aslında kimi anne adayları hamilelik döneminde cinsel ilişkiden uzak durmaktadırlar. Aslında bebeğe zarar vermez. Hamilelik döneminde artan kadındaki hormonlar nedeniyle anne adayının libidosunda artışlar görülebilmektedir. İnanışın aksine hamilelikte cinsel ilişki için bir engel yoktur.

3- Hamile kadın aşerdiği gıdayı tüketmezse bebeğe zararı olur mu?

Bu durum anne adayları için, hamilelik döneminde psikolojik olarak algılanmaktadır. Tıbbi bir karşılığı yoktur. Hamilelikte anne adaylarının temel kuralları dengeli vede doğru beslenmeden geçmelidir.

4- Hamilelikte saç boyatmak, oje sürmek, manikür ve pedikür bebeğe zarar verir mi?

Hamilelik döneminde anne adaylarının saç boyatmasında bebeğe zarar vermesi gibi bir söz konusu değildir. Çünkü saç boyasının deriden anne kanına karışması asla mümkün değildir.

Hamilelikte manikür ve pedikür yaptırılabilir mi?

Hijyenik ortamlarda vede steril aletlerle yapıldığında manikür vede pedikürün bebeğe hiç bir sakıncası yoktur. Oje sürmeninde bebeğe zarar verecek bir yanı yoktur.

5- Hamile iken spor yapılır mı?

Hamilelik döneminde evet spor yapılır… Hamilelikte düzenli olarak vede sizlere en uygun olan spor programlarıyla az kilo almanız sağlanmakta.

Hamilelikte egzersiz ile kabızlığı önleyebilirsiniz.

Kadınların korkulu rüyası gibi hamilelik döneminde kabızlık. Düzenli olarak spor vede yüksek lifli beslenmeler sindirim sisteminizi düzenler vede kabızlığınızıda önlemektedir. Bol bol düzenli olarka nefes alıp, yarım saatlik egzersiz yapın.

6- Gebelikte seyahat edilir mi?

Gebelik döneminde tabikide seyahat edilebilir. Bir sakıncası yoktur. Eğerki erken doğum tehdidiniz yoksa doktorunuzunda uygun gördüğü takdirde hamileler uçakla yolculuk yapabilirler.

HAMİLELİK SÜRECİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

7- Hamile çiğ ete dokunmamalı, kedi beslememeli mi?

Hamile kalmadan önce eğerki topsoplazma enfeksiyonu geçirmediyseniz, hamileliğin özellikle ise ilk üç ayında bu enfeksiyonun geçirilmesi sonuçu bebekte kalıcı olarak bozukluklara vede hasarlara sebep olabilmektedir. Bu sebeplede anne adaylarına hamilelik döneminde çiğ et yeme, sebzeleride iyi yıka tavsiyeleri verilir.

8- Mide ekşimesinin sebebi bebeğin saçları mıdır?

Toplumumuzda bir inanç olan mide ekşimesinin bebeğin saçları olarak bilinen 5.aydan sonra başlayan hamilelik dönemindeki mide ekşimesi vede yanması aslında bebeğin saçlı olduğunun işareti değildir.

9- Anne güzelleşirse erkek, çirkinleşirse kız mı olur?

Güzellik konusu asla bir anne adayının doğuracağı bebeğin cinsiyetine bağlanmamalıdır.

10- Hamile kadının karnının şekli bebeğin cinsiyetini gösterir mi?

Anne karnının yayvan yada sivri olması asla bebeğin cinsiyetini ifade etmemektedir.

Hamilelikte Doğru Sanılan 10 Yanlış hakkında siz değerli dostlarımıza bilmeniz gereken doğru sanılan 10 yanlışı derledik. Sizinde eğerki aklınıza hamilelikte doğru sanılan 10 yanlış yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Hamilelikte Doğru Sanılan 10 Yanlış sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sevgimizle Tek Hücrede Birleşelim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed