Hamilelikte Sıcak Suya Oturmak Zararlı Mı?

Hamilelikte Sıcak Suya Oturmak Zararlı Mı? Gebelikte Sıcak Su Zararlımı? Sayfamız da hamile kadınların yapmaması gerekenleri hazırladık.

Hamilelikte Sıcak Suya Oturmak Zararlı Mı? Gebelikte Sıcak Su Zararlımı?

Hamilelikte Sıcak Suya Oturmak Zararlı Mı
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Sıcak Suya Oturmak Zararlı Mı, Gebelikte Sıcak Su Zararlımı, Hamileler İçin Sıcak Suyun Riskleri Nelerdir, Hamileyken Sıcak Suya Girilir Mi, Hamilelikte Kaplıca Zararlı Mı, Hamilelikte Banyo Nasıl Yapılır, Hamilelikte Sıcak Su Küveti Zararlı Mı, Gebelikte Kaplıca Suyu, Kaplıca Kimlere Zararlı, Hamilelerin Yapmaması Gerekenler, Hamilelikte Sauna, Hamilelikte Hamama Gitmenin Zararı

Hamilelikte sıcak suya oturmak zararlı mı ile ilgili merak konusu olan sorunun cevabını yazımız da sizler için hazırladık. Gebelikte sıcak su zararlımı? hakkında anne adaylarının bilmesi gerekenleri sayfamızda bulabilirsiniz. Gebelik dönemin de tercih edilebilecek, sıcak su küvetlerin veya kaplıcaların anne adayını yada bebeğe karşı riskleri hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızdan bulabilirsiniz. Hamilelik döneminde sıcak su vede kaplıca suyu ile ilgili dikkat edilmesi gereken püf noktaları öğrenebilirsiniz.

Kaplıcanın olduğu bölgeler, kış aylarında en çok tercih edilen tatil yerlerindendir. Kas ağrılarını hafifletmek isteyenler için, sıcak su ile dolu küvetleri veya kaplıcaları tercih eden hamile kadınlarda gevşeme niyeti ile girilen sıcak sularda dikkat etmeleri gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Hipotermi riski, suyun aşırı derece sıcak olması ile artmasıyla bebeği vede anne adayını tehlikeye sokabilmektedir.

HAMİLELER İÇİN SICAK SUYUN RİSKLERİ NELERDİR?

Araştırmalara göre, hamileliğin ilk üç ayında uzun süreli olarak sıcak suda kalan anne adaylarının bebeklerinde doğum kusurları tespit edilmiştir. Uzmanların uyarıları, hamile kadınlarda kaplıcayı vede sıcak suyu önermemektedir. Hamile kadınlar banyo yaparken bile su sıcaklığının 37/38 derecenin altında olması gerektiğini vurguluyorlar. Bebeğe olan risklerinin dışında, kalp hastalığına yada tansiyona sahip anne adaylarının da bu konuda dikkat etmeleri gerektiği belirtilmektedir. Aşırı sıcak su ile banyo yapmak ciltte deformasyonlara da yol açabilmektedir. O yüzden banyonuz da su sıcaklığınızı ılık durumda tutmanız sizin için en doğru karardır.

Hamilelikte Sıcak Suya Oturmak Zararlı Mı, yazımız da hamilelikte sıcak suya girmek zararlı mı? hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğerki hamilelikte sıcak suya oturmak zararlı mı yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamilelikte sıcak suya oturmak zrarlı mı sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yerde Uyumanın Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed