Yerde Uyumanın Faydaları Nelerdir?

Yerde Uyumanın Faydaları Nelerdir? Sert Zeminde Uyumanın Faydaları, sert zeminde uyumanın faydaları hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Yerde Uyumanın Faydaları Nelerdir? Sert Zeminde Uyumanın Faydaları

Yerde Uyumanın Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Yerde Uyumanın Faydaları Nelerdir, Sert Zeminde Uyumanın Faydaları, Yerde Yatmanın Faydaları Nelerdir, Yerde Nasıl Rahat Uyunur, Sert Zeminde Uyumak, Sert Zeminde Uyumanın Faydaları, Yerde Hangi Pozisyonda Uyunmalı, Uykusuzluk Sorunu Nasıl Giderilir, Uyku Getirme Yöntemleri, Çabuk Uyuma Yöntemleri, Uykuya Dalma Problemi

Yerde uyumanın faydaları nelerdir ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizler için hazırladık. Sert zeminde uyumanın faydaları hakkında merak edilenler vede bilmeniz gereken faydalarını sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Araştırmacılar, yerde uyumanın bir çok faydasını ortaya koymuştur. Sert zeminde uyumanın insan sağlığına bir çok faydaları bulunmaktadır. Peki yerde uyumanın faydaları nelerdir?

Günümüz de her insan bazen uykusunu tam alamadan, uyanmakta vede gün içinde kalitesiz bir yaşam tarzı sergilemektedir. Eskiden kullanılan yataklar, konfor konusunda vede yumuşaklılık konusunda oldukça iyi değillerdi. Eski yaşayan insanların şimdiki zamanlara göre daha az kas iskelet sorunu yaşadıklarının kanıtları bulunmaktadır. Peki yerde sert zeminde uyumak neden faydalı?

YERDE YATMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Duruş geliştirmeye yardımcı olmaktadır.
Sırt ağrısına iyi gelmektedir.
Aşırı ısınmayı önlemekte.
Uykusuzluğu tedavi edebilmekte.

Aşırı ısınma uyku sırasında vücuttan atılmakta vede yatak malzemesinde sıkışmaktadır. Yatağın yüzeyini ısıtan vede daha sıcak hissetmenizi sağlamaktadır. Bu da uyku bozukluklarına sebep olabilmektedir. Yerde uyuduğunuz zaman ise vücudunuzdan dışarı atılan ısının içeri girebileceği hiçbir malzeme bulunmamaktadır. Buda insan vücudunun aşırı ısınmasını önlemektedir. Kendi yatağınız da uykusuzluk sorunu yaşıyor iseniz, sert zeminde yatmak uykusuzluk sorununa çözüm olabilmektedir. Başlangıçta bazı sorunlar çıkabilir ama vücudunuz bir kez ayarlandığında fayda sağlamaya başlayacaktır. Omurganız için yerde uyumak en iyi etkendir. Yerde yatma sayesnde omurganız kendi doğal duruşuna yeniden uyum sağlama şansı yakalayacaktır. Yerde yatmak konusunda vede posizyon duruşunda dikkat etmelisiniz, en iyi pozisyon sırt üstü uyumaktır. Yerde yattığınız da kalça üstüne yatmak, kalçanızda ağrılara neden olabilir. Yerde yatmak kişinin duruşunu da iyileştirmekte. Boynunuzu, sırtınızı vede kafanızı doğru hızalamaya zorlar vede ağrıyı hafifletmede yardımcı olur. Bu nedenle daha iyi bir duruşa katkı sağlamaktadır. Sırt ağrısı, kötü duruşun bir nedeni olarak oluşmaktadır.

Yerde uyumak, daha önce denememiş kişiler için biraz zor olabilmektedir. Bu zorluğu biraz konforlu hale getirebilirsiniz. Öncelikle zihinsel olarak hazır olmalısınız vede ilk bir kaç gece sizi rahatsız edeceğini kabullenin. Vücudunuz yeni yüzeye uyum sağladığı anda hiç bir sorun kalmayacaktır.

YERDE NASIL RAHAT UYUNUR?

Doğru uyku pozisyonu seçtiğinize emin olun.
Yastığınızı tekrar gözden geçirin.
Doğru yüzeye yattığınıza emin olun.

Doğrudan yerde uyumak, yerde yatma anlamına gelmez. Yüzeyin yumuşatılması gerekli vede yoga matı gibi farklı malzemeler tercih edebilirsiniz. Yastık olarak, kafanızı az biraz yüksekte tutacak ince yastık kullanmalısınız. Kalın veya birden fazla yastık kullanmak boyun ağrısı ile uyanmanıza neden olabilmektedir. Yerde yatarken, nasıl uyuyacağınızı keşfetmek için farklı pozisyonlar da denemeler yapmalısınız. Yerde uyumak için en iyi vede en ideal uyku pozisyonu sırt üstü uyumaktır.

Yerde Uyumanın Faydaları Nelerdir, yazımız da yerde uyumanın faydalarını bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Sizin de eğerki yerde uyumanın faydaları nelerdir yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yerde uyumanın faydaları nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Patates Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed