Hangi Yiyecekler Emziren Annede Gaz Yapar?

Hangi Yiyecekler Emziren Annede Gaz Yapar? Gaz Yapan Besinler Nedir? Hangi yiyecekler annelerde gaz yapar? Hakkında anne adaylarının bilmesi gerekenler.

Hangi Yiyecekler Emziren Annede Gaz Yapar? Gaz Yapan Besinler Nedir?

Hangi Yiyecekler Emziren Annede Gaz Yapar
Sayfa İçeriği: Hangi Yiyecekler Emziren Annede Gaz Yapar, Gaz Yapan Besinler Nedir, Emziren Annelerde Gaz Yapan Besinler, Emziren Annelerde Gaz Yapan Yiyecekler, Hangi Besinler Annelerde Gaz Yapar, Emziren Annelerde Gaz Sorunu, Emziren Annelerde Gaz Neden Olur, Grip Anneler Emzirirken Nelere Dikkat Etmeli

Hangi yiyecekler emziren annede gaz yapar ile ilgili annelerin bilmesi gereken bazı noktaları ve besinleri yazımız da düzenledik. Gaz yapan besinler nedir? Hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Hangi yiyecekler annelerde gaz yapar? ve emziren annede gaz yapan besinleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki hangi yiyecekler emziren annede gaz yapar? detayları ile yazımız da paylaştık.

Emzirme sürecindeki annelerin bazı yiyecekleri tüketmesi sakıncalı olmaktadır. Bu yiyecekleri tükettiğin de gaz yapacağını unutmaması gerekmektedir. Gaz probleminin bebeğe de zarar vereceğinden bazı yiyecekleri emzirme sürecin de tüketirken dikkatli davranmaları gerekmektedir. Anne adayları emzirme sürecin de yediklerine dikkat etmeli ve gaz yapan besinlerden uzak durmalıdır. Sizler için yazımız da emziren annelerde gaz yapan besinleri sıraladık.

EMRİZEN ANNELERDE GAZ YAPAN BESİNLER

Kepekli besinler.
Kuru fasulye, bezelye vede bakla gibi besinler.
Brokoli, pırasa, karnabahar vede lahana gibi sebze çeşitleri.
Yağlı vede baharatlı besinler.
Soğan.
Kayısı, limon ve portakal gibi mevye türleri.
Kafeinli içecek türleri.
Süt vede süt ürünleri.
Çikolata.
Fındık vede fıstık gibi kuruyemiş çeşitleri.
Soda, Çay.

Soğuk algınlığına yakalanan, grip olan annelerin bebeklerini emzirirken bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Hele ki yeni doğum yapmış anneler bu noktalara daha çok özen göstermesi gerekmektedir.

Bebeğini emzirme sırasın da yakın temas halinde bulunan anne, nefesini bebeğine doğru vermemelidir. Hastalık süreci bebeğini öpmekten kaçınmalıdır. Annenin gribi bebeğe geçmemesi için mutlaka maske kullanılmalıdır. Kullanılan maske ise 30 dakika da bir değiştirilmelidir. Emzirme eyleminden sonra mutlaka eller bol su vede sabun ile yıkanmalıdır. Bulunduğunuz ortamın havasız kalması önlenmelidir. Su tüketimini arttırmalı vede her gün bol miktarda su tüketilmelidir. Uykusuzluk düzeni anne de vücut direncini azaltacağı için uyku saatlerini düzene sokması gerekmektedir. Sağlıklı beslenebilmek için annenin mutlaka protein alımına dikkat etmesi gerekmektedir.

Hangi Yiyecekler Emziren Annede Gaz Yapar, yazımız da hazırladığımız hangi yiyecekler emizren annede gaz yaptığını öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de hangi yiyecekler emziren annede gaz yapar, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hangi yiyecekler emziren annede gaz yapar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; En Popüler Bebek Ninnileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − one =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed