Miğren Büyük Dert! Adet İken Ağrılarla Baş Etme

Migren Büyük Dert! Adet İken Ağrılarla Baş Etme, Migren ağrısı aslında hafife alınacak bir ağrı olmadığını günümüzde biliyoruz.

Migren Büyük Dert! Adet İken Ağrılarla Baş Etme Hafifletme

Migren Büyük Dert
Sayfa İçeriği: adet döneminde migren ağrılarına ne iyi gelir, adet döneminde migren ağrısı nasıl geçer, migren nedenleri, migren nedir nasıl geçer, adet döneminde baş ağrısı çekiyorum, adet öncesi bağ ağrısı sebepleri,

Adet döneminde ki kadınlar aslında hormonlara bağlı olarak migren ağrıları ile baş etmek için doğal yollara başvurmalıdır. Adet döneminizde migren ağrılarınız için doğal yöntemler ile ağrılarınızın önüne geçebilirsiniz. Migrenden rahatsız olan bayanlar, adet iken biraz daha zorlanmaktadırlar. Bir çok kadının şikayeti ise hayatının adet döneminde iken migren ağrısınında başladığı vede çekilemez derece olduğudur. Araştırmalarda ise, östrojen vede progesteron hormonu seviyelerinin adet iken migren ağrılarını tetikleyebilmesi olduğu.

ADET DÖNEMİNDE MİGREN AĞRILARINA DOĞAL YOLLAR

Doğal takviyelerden yardım alarak migren ağrılarınıza iyi gelebilecek bir çok yollar bulunmaktadır. Hormon döngülerinin farkına vararak bu doğal yollardan takivye alarakta migrene bağlı olacak sıkıntılardan azda olsa kurtulmanız mümkün.

Adet zamanında, migren ağrılarınız farklı şekilde tetikleyebilmektedir. Adet döngününün ilk haftası mesela, Kadınlar adetin ilk günlerinde çok migren ağrıları yaşayabilmektedir. Yükselmeye başlayan östrojen vücuttaki kan akışını etkilediği için salgılanan serotonin diğer hormonlarında seviyelerine karışmasından dolayıdır. İkinci haftası ise, kadınların yüzde 40’ı migren ağrısı ile uğraşmaktadır. Araştırmacıların, adet sonu migreni (End-Menstrual Migraine/EMM) olarak tanımladığı durum adet kanaması sürdükçe demir minerallerine bağlı olarak sürdüğünü söylemektedirler. Adet döngünün üçüncü haftası, adet kanaması başladıktan 14 gün sonra döngünün üçüncü haftası başlamaktadır. En yoğun migren ağrılarının olduğu hafta bu haftadır. Yoğun migren ağrılarını kadınlar bu adet döngüsünde yaşamaktadırlar. Adet döngüsünün dördüncü haftası ise, pre-menstrual (adet öncesi) evresi olarak bilinen adet döngüsünün son yedinci günü östrojen hormonu en düşük seviyede gözlemlenir. Bu değişimler sonucu ise vücuttaki diğer hormonların salınımınıda etkileyeceğinden migren ağrılarını tetikleyebilmektedir.

Adet Döneminde Migren Ağrısı Nasıl Geçer?

Aslında doğal yollardan aldığınız takviyeler sayesinde adet döneminizde, migren ağrılarını az seviyeye indirmeniz mümkün. Araştırmacılar adet döngüsünün migren ağrılarının ne şekilde sıklıkta tetiklediğini açıkca belirtmektedir. Hangi evrede migren ağrısı olduğunu tespit ederek buna uygun çözüm yollarına başvurmanız vede birkaçını uygulamanız sizin için önemldir.

Magnezyum takviyesi alın.
Yağlı balıklar tüketin.
Demir takviyesi alın.
Koenzim Q10 (CoQ10) takviyesi alın.
B2 Vitamini alın.
Egzersiz yapın.

Migren Büyük Dert, migren ağrıları aslında kadınların korkulu rüyası gibidir. Migren genellikle büyük dert olarak anılmaktadır, eğerki adet döneminizde, migren ağrıları yaşıyorsanız yukarda saydığımız takviyeleri alarak ağrıları azda olsa hafifletebilirsiniz. Önemli olan adet döngüsünün evresini bilmeniz vede ona göre takviye almanızdır. Sizinde eğerki adet döneminde migren ağrıları nasıl geçer sayfamız hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Adet döneminde migren ağrılarına ne iyi gelir sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Keçiboynuzu Mucizesi ve Faydaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed