Mutlu Bebek Büyütme Önerileri

Mutlu Bebek Büyütme Önerileri Mutlu Bebek Nasıl Büyütülür? Anne adayları için hazırladığımız mutlu bebek büyütme tavsiyeleri…

Mutlu Bebek Büyütme Önerileri Mutlu Bebek Nasıl Büyütülür?

Mutlu Bebek Büyütme Önerileri
Sayfa İçeriği: Mutlu Bebek Büyütme Önerileri, Mutlu Bebek Nasıl Büyütülür, Anne Adaylarına Bebek Büyütme Tavsiyeleri, Mutlu Bebek Büyütme Tavsiyeleri, Bebek Nasıl Büyütülür, Mutlu Bebek Nasıl Büyütülmeli

Mutlu bebek büyütme önerileri ile anne adaylarına hazırladığımız mutlu bebek nasıl büyütülür? yazımız da tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Sizde mutlu bebek büyütmek için yazımızın devamına giderek önerileri bulabilirsiniz. En iyi şekilde bebek büyütmek için yapmanız gerekenleri vede mutlu bebek büyütme önerilerini yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Anne adayları bebeğinin sağlığı için mümkün olmadıkca aksi gereklilik olmadığı sürece normal doğum yapmalıdır. Normal doğum yapan anne adaylarını bebeğin de bağışıklık sistemi daha iyi yapılanmaktadır. Bağışıklık sisteminin temel organı sayılan bağırsakların faydalı bakteriden oluşan flora yapısı doğum sırasında oluşmakta vede meydana gelmektedir. Diğer durumda ise bebeğin ciğerindeki sıvının emilmesi, bebeğin doğum sonunda akciğer fonsiyonları vede solunum bakımından daha iyi bir şekilde olmasını sağlamaktadır. Anne doğumdan sonra ilk 30 dakika bebeğini mutlaka göğüsüne almalıdır. Eğerki bebeğini anne hastanede doğurdu ise bunu hemşire yada doktor yapmalıdır. İlk 30 dakika boyunca bebek anne göğüsüne koyulursa çıplak olarak annenin sütü daha bol gelir vede anneyle bebek arasındaki iletişim çok erken olur.

ANNE ADAYLARINA BEBEK BÜYÜTME TAVSİYELERİ

Anne bebeğini ne kadar sık emzirir vede kucaklarsa okadar iyi olur. Bebeğin altı temiz vede karnı tok olması mutlu bebek için atılacak en büyük adımlardandır. 40 gün içinde annenin bebeği ile ten temasını artırması vede onu sık sık beslemesi, okşaması vede ona sevgi sözcükleri söylemesi gerekmektedir. Bebeklerin mutlu olabilmeleri için sakin ortamlarda büyütülmelerine gerek yok. Bebek her zaman normal yaşam ortamlarında olmalıdır.

Aksi gerekmedikçe normal doğum yapılmalı.
Doğum sonrası ilk 30 dakika anne göğüsünde olmalı.
Anne bebekle vakit geçirip, ona güzel cümleler kullanmalı.
Kucağınıza alın.
Uykusuna dikkat edin.
Masaj vede egzersiz yapın.
Oyun oynayın.

Mutlu Bebek Büyütme Önerileri, hakkında bilmeniz gereken altın kuralları derledik. Sizde mutlu bebek büyütme için bunları uygulayın. Eğerki kafanıza takılan sormak istediğiniz sorular varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Mutlu bebek büyütme önerileri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çocukların Burun Karıştırması Tehlikeli Mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed