Regl Ağrısı Nasıl Geçer?

Regl Ağrısı Nasıl Geçer? Regl Ağrısı Nasıl Önlenir? Bir çok kadında görülen regl ağrısı, yaşam kalitesini düşürmekte. Regl ağırısı ile nasıl baş edilir?

Regl Ağrısı Nasıl Geçer? Regl Ağrısı Nasıl Önlenir?

Regl Ağrısı Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Regl Ağrısı Nasıl Geçer, Regl Ağrısı Nasıl Önlenir, Regl Ağrısı Nasıl Baş Edilir, Regl Ağrısını Önlemenin Yolları, Adet Ağrısı İçin Evde Yapılabilecekler, Adet Sancısını En Hızlı Ne Geçirir, Adet Sancısını Azaltan Hareketler, Adet Sancısına Bitkisel Çözüm, Adet Sancısı İçin Ne Yapılmalı, Regl Döneminde Sıcak Su Torbası Nereye Konur

Regl ağrısı nasıl geçer ile ilgili bir çok merak edilen sorular bulunmakta. Sizler için hazırladığımız regl ağrısı nasıl önlenir? hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek regl ağrısı hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Kadınların zorlu dönemleri regl dönemleridir. Kimi kadında regl dönemi şiddetli ağrılar ile geçerken, kimi kadında ise hafif vede yorgunluklarla geçmektedir.

Regl ağrılarına iyi gelebilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunların başında ise karnın alt tarafını ellerle ovuşturmak vede sıcak komplesler uygulamak oldukça etkili yöntemler arasındadır. Sıcak uygulandığında kaslar gevşeyerek ağrılar azalabilmektedir. Regl ağrısı başladığın da ılık bir duş almakta iyi gelebilmekte vede ağrıyı azaltabilmektedir. Germe egzersizleri gibi hafif egezersizler yaparak, yoga yada yürüyiş gibi aktiviteler ağrınızı yok edebilir.

REGL AĞRISI NASIL BAŞ EDİLİR?

Eğerki sigara vede alkol tüketiminiz varsa uzak durmalısınız, damarlarda daralmaya yol açtığından regl ağrılarını daha da arttırmaktadır. Bol bol yeşillikten zengin besinler ile beslenmeye özen gösterin. Regl dönemlerinde demir içeren besinleri daha çok tüketin. Hobilere yönelerek yada sosyalleşerek ağrınızı unutabilirsiniz. Eğerki regl ağrıları şiddetli vede diyet, beslenme değişikliği gibi ağrı kesiciler de fayda etmiyorsa doktora gitmeniz de fayda vardır.

Ağrılarınız anatomik bir problem olmadan da fazla görünüyorsa doğum kontrol haplarıyla kontrol altına alabilirsiniz. Bir hekime danışarak doğum kontrol haplarına başlamak regl ağrılarını tümden yok edebilir. Regl ağrılarının başlayacağını hissettiğiniz zaman uzanın, ağrı kesici alacaksanız hemen alın. Ağrılarınız başladığı gibi ağrı kesici alırsanız daha etkili sonuçlar görebilirsiniz. Regl döneminin ilk 3 gününde alınacak ağrı kesiciler, ağrı oturmadan geçici de olsa ciddi ağrıları hissettirmeden regl dönemini atlatabilirsiniz.

Regl Ağrısı Nasıl Geçer, hakkında kadınların bilmesi gereken regl ağrısı hakkında bilmeniz gerekenleri hazırladık. Siz de eğerki regl ağrısı nasıl geçer yazımız hakkında sormak istedikleriniz varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Regl ağrısı nasıl geçer sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mutlu Bebek Büyütme Önerileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed