Pipetle Saç Sarma Nasıl Yapılır?

Pipetle Saç Sarma Nasıl Yapılır? Pipetle Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır? Pipetle saç sarma nedir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı yöntemler yazımızda.

Pipetle Saç Sarma Nasıl Yapılır? Pipetle Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Pipetle Saç Sarma Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Pipetle Saç Sarma Nasıl Yapılır

Pipet ile saç kıvırma; İçecek içmek için, tercih edilen pipetleri kullanarak saçların dalgalandırıldığı veya kıvırcıklaştırıldığı saç şekillendirme yöntemidir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için pipetle saç sarma nedir? vede pipetle kıvırcık saç nasıl yapılır? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Pipetle saç sarma nasıl yapılır?

Pipetle saç sarma tekniğin de genellik ile pipetler, bigudi veya saç şekillendirme sosisi yerine kullanılıyor. Pipetler her yerde bulunabildiğinden, hem çok maliyeti olmayan, hem de kolay yöntem olduğundan tercih edilmektedir. Pipet ile saç sarma, ince uçlu maşalar kadar etkili sonuçlar vermektedir. Isı kullanmadan uygulanan saç şekillendirme yöntemi olduğundan da, saçları gönül rahatlığıyla şekillendirebilirsiniz. Saçların uzun süre dalgalı ve kalıcı kıvırcık saç formun da kalmasını sağlamak için yapılan işleme perma ismi verilir. Yazımızın devamına giderek pipetle saç sarma ile alakalı daha fazla bilgileri ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Pipetle Saç Sarma Nedir?

Pipetle Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Pipetle saçları şekillendirmeden önce, saçlarım hafif nemli olması gerekmektedir. Saçları nemlendirmek için, kullanmadığınız temiz bir sprey şişesine su koyun ve saçlarınızı hafifçe nemlendirin. Bu sayede bukleler daha sağlam olacaktır. Saçınızdan minik tutamlar alarak, pipetin etrafına bu tutamları sarın. Tutamın dip kısmından ucuna kadar sararak, çok daha belirgin vede hacimli bukleler elde edebilirsiniz.

Tutamı pipetin ortasına sardıktan sonra, pipetin her iki ucunu da pipetin üzerinde sabitleyip her iki uca da tel toka takın. Tüm saçlar bittikten sonra, saçlarınızdaki pipetleri çıkartıp hafifçe parmaklarınızla saçınızı tarayın. Eğer ki biraz daha belirgin bukleler istiyorsanız, bukle belirginleştirici köpüğü, hafifçe aşağıdan yukarı doğru baskılayarak uygulayın.

Pipetle Saç Sarma Nasıl Yapılır, pipetle saç sarma tekniği biraz zaman aldığı için, bu işlemi genellikle müsait olduğunuz zaman ya da gece yatmadan önce bu yöntemi uygulamanız daha doğru olacaktır. Eğer ki sizin de pipetle saç sarma nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Pipetle saç sarma nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da Pipetle saç sarma nedir, yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Rutubet Hangi Hastalıklara Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed