Saç Detoksu Nedir?

Saç Detoksu Nedir? Saç Detoksu Nasıl Yapılır? Evde Saç Bakımı, Saç detoksu ne işe yarar? ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi yazımız da hazırladık.

Saç Detoksu Nedir? Saç Detoksu Nasıl Yapılır? Evde Saç Bakımı

Saç Detoksu Nedir
Sayfa İçeriği: Saç Detoksu Nedir, Saç Detoksu Nasıl Yapılır, Evde Saç Bakımı, Saç Detoksu Nasıl Uygulanır, Saç Detoksu Ne İşe Yarar, Evde Doğal Yöntemlerle Saç Güçlendirme, Kepekler Nasıl Gider, Evde Doğal Saç Bakımı Önerileri, Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saç detoksu nedir, ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlar için yazımızın devamında hazırladık. Saç detoksu nasıl yapılır? Hakkın da merak ettiğiniz soruların cevaplarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Evde saç bakımı yapmanın pratik yöntemleri ve saç güçlendirme ile ilgili bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Peki saç detoksu nedir? detayları ile yazımız da paylaştık.

Saçların uzun süre ısılı işlem görmesi, sık sık boyaa yapılması veya şampuanların içerisin de bulunan sülfat nedeni ile yıpranmış, cansız ve güçsüz görünebilmektedir. Gün içinde veya haftada bir kez yapılan saç bakımı bir süre yeterli dursa da hemen eski halini geri almaktadır. Hava kirliliği, stres gibi nedenlerden dolayı oluşmuş saç toksinlerini bir an önce atmak, canlı, parlak ve güçlü saçlara sahip olmanız için saç detoksunu uygulayabilirsiniz.

EVDE SAÇ DETOKSU NASIL YAPILIR?

Temiz bir saç derisi vede kepeksiz saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamaktadır. Saçlarınızın daha temiz ve bakımlı görünüme kavuşturmaktadır. Bu sebeple saç derinizdeki ölü derileri vede saç derisine sinmiş yağları temizlemek için, salisilik asit, selenyüm sülfür vede pritiyon çinko içeren şampuan kullanın.

Saçlarınızı temizledikten vede yıkadıktan sonra, kurutma makinesi kullanmayın. Eğer kurutma makinesi ile saçları kurutursanız uçlarının kırılmasına yada cansız görünmesine neden olabilmektedir. Bu durum da saçlarınızı havlu yardımı ile kurutmaya sağlayın.

Yıpranmış saçlarınızı kısa süre içinde sağlıklı hale getirebilmek için zeytinyağı ile masaj uygulayın. 1 çorba kaşığı zeytin yağını mikrodalga fırında 10 saniye kadar ısıtın. Sonra kuru saçlarınıza masaj uygulayın. Yarım saat bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Doğal antifungal içeren çay ağacı yağı, saç deriniz de kepeklerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Sizde 5 damla çay ağacı yağı ile kafa derinize masaj yapın vede 5 dakika kadar bekleyin. Sonra ılık su ile durulayın.

Saç Detoksu Nedir, yazımız da hazırladığımız saç detoksu ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki saç detoksu nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Saç detoksu nedir, sayfamızı siz de arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Simit Bölgesi Nasıl İncelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed