Sezaryen Mı Tercih Edilmeli Normal Doğum Mu?

Sezaryen Mı Tercih Edilmeli Normal Doğum Mu? Anne Doğum Sancısı, her kadın merak etmiştir, sezaryen doğum mu yoksa normal doğum mu detayları yazımızda.

Sezaryen Mı Tercih Edilmeli Normal Doğum Mu? Anne Doğum Sancısı

Sezaryen Mı Tercih Edilmeli Normal Doğum Mu
Sayfa İçeriği: Sezaryen Mı Tercih Edilmeli Normal Doğum Mu, Normal Doğum Mu Sezeryan Mı Daha Kolay, Sezeryan Mı Normal Doğum Mu, Sezeryanmi Zor Normal Doğum Mu, Normal Doğum Mu Sezaryen Mı Ne Zaman Belli Olur, Normal Doğum Ve Sezaryen Arasındaki Farklar, Normal Doğum Avantajları Nelerdir, Normal Doğum Dezavantajları Nelerdir, Sezaryen Doğum Avantajları Nelerdir, Sezaryen Doğum Dezavantajları Nelerdir

NORMAL DOĞUM VE SEZARYEN ARASINDAKİ FARKLAR

Doğum şekli her zaman anne aklını karıştırabilmekte. 9 ay boyunca bebeğini karnında taşıyan, anne adayları merak ettikleri soruda sezaryen doğum mu yoksa normal doğum mu sorusu olmuştur. Peki en avantajlı olan hangisi sezaryen mi yoksa normal doğum mu tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Her anne adayının söz konusu doğum olunca aklına bir çok soru takılmaktadır. Normal hamilelik, süresinin 9 ay 10 gün olduğunu biliyoruz. Tabiki bu süre her hamile’den hamileye değişmektedir.

Erken doğum olmadığı sürece, yaklaşık 9 ay civarında doğum sancıları başlar. Doğumun birebir haberciside her 10 dakkika ara ile gelen sancılardır. Her anne ve baba adayı doğum için tercih yapmış olsalarda, doğum bebeğin geliş durumuna göre değişiklik gösterecektir. Anne ve baba adaylarının şunu bilmesi gerekir ki, normal vede sezaryen doğum birbirinden üstünlüğü yoktur sadece doğum şekli bebeğin sağlığına göre belirlenmelidir. Sezaryen doğum ile normal doğumun kendi aralarında avantajları vede dezavantajları bulunmaktadır.

NORMAL DOĞUM AVANTAJLARI NELERDİR?

NORMAL DOĞUM DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Eğerki şartlar uygun ise, mutlaka normal doğum tercih edilmelidir. Gebelik süresince anne vücudu kendini doğal yollarla doğuma hazırladğı için normal doğum tercih edilmesi daha mantıklıdır. Çünkü doğum esnasında baygın olmayan anne adayı, bebeğinin ilk çığlığını duyma şansı yakalayabilir. Normal doğum yapan anne adayı, doğumdan kısa süre sonra ayaklanabilmektedir. Daha sonra ki doğumlarında ise yine normal yollarla doğurması olasılığı yüksektir. Bu avantajların aksine ise uzun süreli sancılar vede vajinal bölgede ki oluşabilecek deformeasyonlar göz önüne alınarak, deformasyonlar yüzünden de anne adayı günlük hayatında idrar kaçırma gibi sorunlarla karşılaşabilir.

SEZARYEN DOĞUM AVANTAJLARI NELERDİR?

SEZARYEN DOĞUM DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Sezaryen doğumun aslında avantajı, anne adayının karnından doğum yapılması vede karnının kesilerek ağrı çekmemesi ve bebeğin en az riskle karından alınmasıdır. Ne kadar çok avantajlı olarak görünsede anestezi vede kesi durumundan sonra anne adayının kendisi için büyük bir özen göstermesi gerekmektedir. Annenin kendini toplaması ve iyileşmesi bebeğiyle ilgilenmesi ortamala 2 hafta sürmektedir.

Sezaryen Mı Tercih Edilmeli Normal Doğum Mu, anne ve baba adayları için doğum şekli tüm avantajları vede dezavantajları göz önüne alınarak bebeğin durumuna göre karar verilmelidir. O yüzden sizde dikkat etmelisiniz. Eğerki sezaryen mı tercih edilmeli normal doğum mu yazımız hakkında merak ettiğiniz soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kısır Oluşumunun Önüne Geçmek İçin Tüketin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed