Sirkenin Gücü Bitkilere Sirke Verilirse Neler Olur?

Sirkenin Gücü Bitkilere Sirke Verilirse Neler Olur? Bahçelerde sirke kullanımı hakkında yazımız aracılığı ile bitkilerde kullanmayı belirttk.

Sirkenin Gücü Bitkilere Sirke Verilirse Neler Olur? Sirke Kullanımı

Sirkenin Gücü
Sayfa İçeriği: Sirke ne işe yarar,Sirkenin faydaları nelerdir,sirkenin faydaları,sirkenin kullanım alanları,sirke yararları nelerdir,

Sirke‘nin birçok kullanım yer olduğunu kadınlarımız bilmektedir yalnız bazen inanılmaz kullanım alanlarınında olduğunu bilmek önemlidir. Bazılarımız faydalarını vede kullanım alanlarını bilmemektedir. Sirkeyi bitkilerimize verirsek neler olur?

Her derde deva olan sirke bitkilerimizede deva olmakta… Sizler için bahçelerimizde sirke nasıl kullanılır hakkında bir kaç özelliği açıklayacaz.

Sirke bahçede nasıl kullanılır?

Aslında sirke çok pahalı kimyasalların yerine geçmektedir. Bir çok yerde kullanıldığını bildiğimizden bazı kişilerde bunlardan henüz haberi olmamaktadır. Tuvalet temizliği vede dezenfektan ürün yerinede kullanılan sirke bahçede pahalı kimyasalların yerinede kullanılabilmektedir. Yabani otlardan vazgeçmek için kimyasallara para vermekten vazgeçin. Kimyasallara harcanan para yerine bitkilerinizin üzerine sirke dökmeyi deneyin.

Asetik sirkenin yapısında bulunmakta vede otların büyümelerini durdurmaktadır, toprağa asla zarar vermez. Sirke vede su karışımı karıncaların vede kemirgen hayvanların bahçenize gelmesini önlemektedir. Taze çiçek buketlerinizin vazosunda bulunan suya 2 yemek kaşığı sirke ile 1 çay kaşığı şeker koyarak uzun bir zaman taze kalmasını sağlayacaktır.

Sirke Evde Nasıl Kullanılmalı?

Banyonuzun temiz olmasında vede yardımcı olabilecek basit etkili olabilecek bir yol bulunmakta bu esnada ise sirke işinizi her zaman görmekte kirleri temizleyerek tuvaletinizdeki dezenfekte etmek için birbirdir ihiyaçınız olanlar ise;

%9’u sirke ile dolu bir bardak.
Karbonat veya iyot çözeltisi.

Sirkenin karbonat – iyot ile kullanımı oldukça etkili.

Sirkeyi öncelikle 40°C’de ısıtın. Daha sonra ısınmış sirke içine karbonat veya iyot çözeltisi atıp karıştırın. 200gr sirke için 1 yemek kaşığı karbonata ihtiyacınız var. Karışımdan elde ettiğinizi tuvaletinize dökün vede bir kaç saat bekleyin. Daha iyi sonuç için çözeltiyi akşamdan dökerek bütün gece boyunca bekletebilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlemi bir kaç kez tekrarlayarak iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sirkenin karbonatsız kullanımı

Su tankını iyice boşaltın vede tıkacını takın daha sonra ise tankın iç yüzeyini iyice kuru bir bezle temizleyin lekeli bölgeleri ise sirke sayesinde ıslatılmış bez yardımı sayesinde temizleyin. 5 saat sonra ise kalan lekeleri kazıyarak temizleyebilirsiniz.

Sirke Ne İşe Yarar?

Kireçleri temizler.
Metal parçalardaki pası temizler.
Kendi kendini buharlaştırarak nahoş kokuları yok eder.
Böbrek taşlarını küçültür.
E.coli ve şigella (dizanteri) bakterilerini öldürür.

Sirkenin Gücü, sirke okadar çok işe yarıyor ki her derde nerde ise derman diyebileceğimiz türden. İnsanlar kokusundan iğrendikleri için aslında pek kullanmamaktadır. Yalnız yazımızı okuduğunuzda artık sizde sirkeyi kullanmaya başlayacaksınız. Sirke’in faydaları vede kullanım alanları oldukça günümüzde çoktur. Sizinde sirke hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Sirkenin gücü yazımızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarlada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; 2017 Yılında Bebeklere En Çok Verilen İsimler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed