Vajina Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Vajina Hakkında Merak Edilen Bilgiler Vajina Nedir? Vajina ile ilgili merak edilen tüm bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik.

Vajina Hakkında Merak Edilen Bilgiler Vajina Nedir?

Vajina Hakkında Merak Edilen Bilgiler
Sayfa İçeriği: Vajina Hakkında Merak Edilen Bilgiler, Vajina Nedir, Vajina Hakkında Bilmediğiniz Merak Edilen Bilgiler, Vajina İle İlgili Merak Edilenler, Vajina Hakkında İlginç Bilgiler

Vajina hakkında merak edilen bilgiler, ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Vajina nedir? Hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz. Vajina nedir? ve Vajina ile ilgili bilgilere sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki vajina hakkında merak edilen bilgiler nelerdir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kadın cinsel organı olan vajina, cinsel işlevine ek olarak da vücudun üreme vede hormon sistemlerinde önemli yeri vardır. Kaygan yapısını vede doğan pH dengesini sağlayabilmek için mukus benzeri dokusu bulunmaktadır. Virüsler ya da zararlı bakteriler gibi bulaşıcı maddelerin geçişini önlemede yardımcı olmaktadır. Vajinanın duvarları fibromüskülerden meydana gelir. Esneklik oluşturmasının yanı sıra vajinanın ana işlevlerinin bir çoğunu yapmasını sağlamaktadır. Sıvı vede servikal mukus için de bir çıkış noktası olarak hizmet etmektedir. Vajina sinir ucuna sahip olduğu için ise zevk vede cinsel uyarılmanın merkezidir. Vajina hakkında bilmediğimiz bir çok bilgi bulunmaktadır. İşlevleri hakkında çok tabu vede efsane olmasına rağmen bir çok insan hala varlığından habersiz olduğu bazı merak uyandıran bilinmesi gereken bilgileri bulunmaktadır. Siz değerli dostlarımız için bu bilgileri yazımızda derledik.

VAJİNA HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ MERAK EDİLEN BİLGİLER

VAJİNA İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

Vajina orgazm olduğu zaman boyut değiştirmektedir.
Kendi kendini temizleme yeteneğine sahiptir.
Kasları güçlendirmede etkilidir.
Cinsel ilişki sağlıklı bir vajina için yardımcı olabilir.
Klitoris cinsel hazzın temel kaynağıdır.
Vajina doğum yaptıktan sonra daha hassastır.
Vajina sarkabilir.

Bir çok kadında vajina cinsel ilişki sırasında genişleyen elastik organdır. Nedeni ise penetrasyonu kolaylaştırmak için kanın bu bölgede yoğunlaşmış olmasından kaynaklıdır. Vajinanın iç duvarları cinsel ilişki sırasında şemsiye gibi açılan küçük kıvrımlardan meydana gelir. Bu yüzden orgazm yaklaştığı zaman vulva kasları aniden küçüldüğü için vajinanın boyutu da %30’a kadar azalmaktadır. Koruyucu bariyer gibi davranan bakteri florası bulunmaktadır. Virüslere, enfeksiyonlara vede mayalara neden olan zararlı bakterilere karşı savaşmaktadır. Şeffaf veya beyaz akıntının varlığı tamamen normal görülmektedir. Bazı insanları rahatsız etse de bu kompleks organın kendini temizleme sürecinin önemli parçalarındandır.

Eğer parfümlü sabunlar, deodorantlar vede diğer kişisel hijyen ürünleri kullanımında vajinanın pH dengesinde değişiklere neden olabilirsiniz. Bu durum vajinanın doğal işleyişini bozabilir. Probiyotikler ile birlikte doğal bileşenler kullanmak daha mantıklıdır. Doğal kendi kendini temizleme sürecini teşvik ederken mikroplara karşıda savaşırlar. Vajina hakkında en çok bilmeniz gereken de kaslarının sıkılaştırılması vede güçlendirilmesidir. Bu durum düzenli olarak pelvik taban kaslarınızı çalıştırma egzersizleri yaparsanız olmaktadır. Sarkma, idrar kaçırma vede yaşam kalitesini zayıflatmaya neden olabilen diğer durumlar gibi risklerin azaltılmasına destek olabilir.

Doğumdan sonra tüm kadınların tekrar ilişkiye girmeye başlamadan önce doğal olarak iyileşmek için biraz zamana ihtiyaçları olmaktadır. Kaslar da bu durumda yavaş yavaş eski boyutlarına geri gelecektir. Bu durumda penetratif ilişki yaşamak için doğumdan sonra dört ile altı ay beklemek doğru karar olacaktır. Nedeni ise vajinal floranın pH dengesini tekrar geri kazanmasının biraz zaman alması olarak bilinmektedir. Gerçekleşene kadar bakteri ya da maya enfeksiyonlarına yakalanma riski yaşayabilirsiniz. Süre zarfında alkollü içecekler veya çok fazla şeker tüketimi yapılmamalıdır. Dar giysilerden veya sıkı iç çamaşır giymekten uzak durulmalıdır. Prolapsus olarak bilinen durum bulunmaktadır vajina da, bu durum follop tüpleri, rahim vede vajina çökerek vajinal bölgede yoğun baskı oluşturduğu zaman meydana gelir. Doğumdan sonra genellikle ortaya çıkmaktadır. Pelvik taban kasının zayıflaması veya cerrahi müdahaleler tarafından zayıflatılan rahim neden olmaktadır.

VAJİNA HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER

Düzenli olarak ilişkiye girmek vajina organının hassas kaslarını çalıştırmanın en sağlıklı yollarından biridir. Uzun süre yoksunluk dönemleri, vajinanın iç dokularını kırılgan hale sokabilir. Bu durum ise esnekliklerini vede kendiliğinden kaygan hale gelme kapasitelerini de azaltmaktadır. Bazı kadınların uzun süre ilişki yaşamaması kasların normalden daha fazla kasılmasına neden olabilmektedir. Bu durum ise gelecekte penetrasyonu acı verici hale getirebilmektedir.

Vajina Hakkında Merak Edilen Bilgiler, yazımız da hazırladığımız vajina hakkında bilinmesi gerekenleri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki vajina hakkında merak edilen bilgiler, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Vajina hakkında merak edilen bilgiler, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tırnak Üzerindeki Çizgilerin Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − three =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed