Tırnak Üzerindeki Çizgilerin Nedenleri Nelerdir?

Tırnak Üzerindeki Çizgilerin Nedenleri Nelerdir? Tırnak Rahatsızlıkları, Tırnak üzerindeki çizgilerin sebepleri ile ilgili bilmeniz gereken bilgiler…

Tırnak Üzerindeki Çizgilerin Nedenleri Nelerdir? Tırnak Rahatsızlıkları

Tırnak Üzerindeki Çizgilerin Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Tırnak Üzerindeki Çizgilerin Nedenleri Nelerdir, Tırnak Rahatsızlıkları, Tırnak Üzerindeki Çizgilerin Sebepleri Nelerdir, Tırnak Üzerine Çizgiler Neden Olur, Tırnak Üzerinde Çıkan Dikey Çizgiler Neden Olur, Tırnak Üzerindeki Çizgiler Nasıl Tedavi Edilir, Tırnak Üzerindeki Çizgiler Nasıl Geçer, Tırnak Üzerindeki Çizgiler Hangi Hastalığın Belirtisi

Tırnak üzerindeki çizgilerin nedenleri nelerdir, ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için ayrıntılı şekilde yazımızda hazırladık. Tırnak rahatsızlıkları hakkında tüm merak edilen her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Siz de tırnak üzerindeki çizgilerin sebeplerini öğrenmek ve tırnak ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri sayfamızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Peki tırnak üzerindeki çizgilerin nedenleri nelerdir? Detayları ile yazımızdan bulabilirsiniz.

İnsanlarda tırnak önemli yere sahip, yalnız tüm mikropların çok olduğu yerlerden biride tırnak aralarıdır. Kadınların tümü nerede ise güçlü, kolay kırılmayan ve güzel tırnaklara sahip olmak ister. Bu durum böyle olunca ilerleyen zamanlarda çizgiler gibi tırnak üzerinde bazı işaretler meydana gelmektedir. Tırnak üzerinde oluşan çizgiler tırnağın görünümünü bozmakta. Aynı zamanda vücutta bir dengesizlik olduğuna da işarettir. Sizin de tırnağınızın üzerinde kalın, beyaz vede yatay çizgiler oluşuyor ise bunun bir çok nedeni olabilir. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için bu nedenleri ayrıntılı şekilde derledik.

TIRNAK ÜZERİNDEKİ ÇİZGİLERİN SEBEPLERİ NELERDİR?

TIRNAK ÜZERİNDE ÇİZGİLER NEDEN OLUR?

Diyabet.
Yüksek ateşli ciddi hastalıklar.
Sedef hastalığı.
Dolaşım bozuklukları.
Çinko eksikliği.
Yaşlanma.
B vitamini eksikliği.
Magnezyum eksikliği.

Hastalık olarak da kendini gösteren bu çizgiler, eğer pnömoni veya kızıl hastalığı gibi ciddi rahatsızlıklar yaşamış bir kişide bu çizgiler oluşabilir. Bu durumda ise aynı anda bir kaç tırnağın üzerinde beyaz çizgiler de görülebilmektedir. Vücut tırnak büyümesi yerine hastalığın ortadan kalması olayına öncelik vermektedir. Sizin bu durumda bir tedavi yolu aramanıza gerek yoktur. Çünkü hastalık geçtiğin de beyaz çizgilerde yok olacaktır. Diyabet rahatsızlığı eğer aile geçmişiniz de var ise vede bu rahatsızlığın diğer belirtilerini yaşıyorsanız tırnak üzerindeki çizgiler tedavi edilemeyen diyabet hastalı ile meydana gelmiştir.

Cildin pul pul dökülmesine, cilt bozukluğu vede iltihaplanmasına neden olmaktadır. Buda vücudun farklı bölümlerini etkilemektedir. Mesela, tırnak üzerinde çıkan yatay çizgilerin nedenleri budur. Sedef hastalığı bulunan hastalar ağrı vede kaşıntı katlanması zor olduğundan oldukça fazla rahatsızlık yaşamaktadır. Sizde zayıf kan dolaşımına sahip bireyseniz ve varis, bacak basıncı veya ağırlığı gibi diğer belirtiler yaşıyorsanız tırnaklarınızın üzerindeki çizgilerin oluşması bundan dolayı olabilir. Çinko, vücut için gerekli olan mineraller arasında yer almaktadır. Vücutta çinko eksikliği izlerin veya yatay çizgilerin oluşmasına neden olabilir. Bu durumda çinko alımını arttırmak için uyarı sunmaktadır. Yatay çizgilerden farklı oluşuma sahip olan dikey çizgiler bir çok nedene dayanmaktadır.

TIRNAK ÜZERİNDE ÇIKAN DİKEY ÇİZGİLER NEDEN OLUR?

Yaşlanma süreci, tırnak üzerinde meydana gelen dikey çizgilerin en bilinen nedenlerindendir. Yalnız antioksidan bakımından zengin beslenme ile hem iç, hemde dışta serbest radikallerin neden olduğu bozulmayı önleyebilirsiniz. B vitamini eksikliği de bazı durumlarda tırnak üzerindeki dikey çizgilerin nedenleri arasındadır. Bu durum diğer deyimle pernisiyöz anemiye bağlı da gelişebilir. Nedeni ise B vitamininin emiliminin zayıf olması ya da sıkı bir vejetaryen diyetin uygulanması olabilmektedir. Tırnak üzerinde oluşan çizgilere magnezyum eksikliği de neden olabilmektedir. Toprağın zayıf olması nedeni ile besinlerde bu mineral gittikçe az barınmaktadır. Bu durumda magnezyum takviyesi almak oldukça önem taşımaktadır.

Tırnak Üzerindeki Çizgilerin Nedenleri Nelerdir, yazımız da hazırladığımız tırnak üzerindeki çizgilerin nedenlerini bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki tırnak üzerindeki çizgilerin nedenleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Tırnak üzerindeki çizgilerin nedenleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Karın Guruldaması Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed