Vajina Kaşıntısı Neden Olur?

Vajina Kaşıntısı Neden Olur? Vajina Kaşıntısı Nasıl Geçer? Vajina kaşıntısı ile ilgili merak edilenleri siz dostlarımız için yazımızda hazırladık.

Vajina Kaşıntısı Neden Olur? Vajina Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Vajina Kaşıntısı Neden Olur
Sayfa İçeriği: Vajina Kaşıntısı Neden Olur, Vajina Kaşıntısı Nasıl Geçer, Vajina Kaşıntısı Nedenleri Nelerdir, Vajina Kaşıntısı İçin Neler Yapılmalı, Vajina Kaşıntısı Nasıl Tedavi Edilir, Vajina Kaşıntısına Ne İyi Gelir, Vajina Kaşıntısı Nedir, Vajina Kaşıntısı Kimlerde Olur

Vajina kaşıntısı neden olur ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı şekilde derledik. Vajina kaşıntısı nasıl geçer? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Vajina kaşıntısı nedir? ve Vajina kaşıntısına ne iyi gelir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki vajina kaşıntısı neden olur? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Vajina kaşıntısı günümüz de bir çok kadın da rastlanan durumlar arasında yer almaktadır. Genellikle bu durum rahatsız edici maddeler, enfeksiyon ya da menopoz nedeni ile sıklıkla meydana gelen rahatsız edici vede bazen ağrılı olmaktadır. Bazı cilt bozuklukları ya da cinsel yolla bulaşan hastalıkların sonucu olarakta meydana gelebilir. Stres ya da vulvar kanseri nedeni ile de vajina kaşıntısı olabilmektedir. Her vajina kaşıntısı endişe edilecek bir durum değildir. Eğer kaşıntı şiddetli ise ya da altta yatan bir durumunuz olduğunu düşünüyor veya şüpheleniyorsanız hemen doktora ya da jinekoloğa başvurmalısınız. Uzman hekim bir muayene vede test yolu ile vajina kaşıntısı nedenini belirleyecektir. Size bu rahatsız edici durum ile ilgili uygun tedavileri de önermektedir. Vajina kaşıntısı ile ilgili daha fazla ayrıntıları yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz.

VAJİNA KAŞINTISI NEDENLERİ NELERDİR?

VAJİNA KAŞINTISI İÇİN NELER YAPILMALI?

Sizde vajina kaşıntı sorununu iyi hijyen vede yaşam tarzı alışkanlıklarıyla önlem alabilirsiniz. Vajina tahrişi vede enfeksiyonu önlemek için evde yapabileceğiniz bazı yöntemler yer almaktadır. Bunların başlıcaları ise;

Vajinal sprey vede duş gibi ürünleri kullanmayı tercih etmeyin.
Genital bölgenizi temizlemek için ılık su vede hafif temizleyicileri kullanın.
Cinsel ilişki sırasında mutlaka koruyucular kullanın.
Kokulu sabunlardan, köpük banyosundan vede losyonları kullanmaktan kaçının.
Pamuklu iç çamaşırı tercih edin vede her gün iç çamaşırınızı değiştirin.
Büyük tuvalet sonrası, mutlaka önden arkaya doğru silin.
Mantar enfeksiyonlarına yakalanma olasılığını düşürmek için yoğurt tüketin.
Yüzdükten ya da egzersiz yaptıktan sonra mutlaka ıslak ya da nemli elbiselerinizi çıkarın.

VAJİNA KAŞINTISI NEDENLERİ

Stres.
Menopoz dönemi.
Cinsel birleşme sırasında bulaşabilen hastalıklar.
Cilt sorunları veya benzeri sorunlar.
Mantar enfeksiyonu.
Kalitesiz hijyen ürünleri.
Aşırı kimyasal kullanımı.

Vajina kaşıntısını geçirmek için, bu sorunun tespiti için jinekoloğa gidilerek muayene olunması gerekmektedir. Kaşıntının nedeni yüzeysel nedenlerden dolayı ise krem önerilmektedir. Eğer olası bir enfeksiyon veya bakteri durumu ile karşı karşıya kalındı ise antibiyotik tedavi uygulanmaktadır. Bu kararları muayene vede idrar tahlile göre uzman hekiminiz söyleyecektir.

Vajina Kaşıntısı Neden Olur, yazımız da hazırladığımız vajina kaşıntısı nedenleri ve nasıl geçtiği ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki vajina kaşıntısı neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Vajina kaşıntısı neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Corona Virüsü Nasıl Bulaşır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed