Nazal Polipler Nedir?

Nazal Polipler Nedir? Nazal Poliplerin Nedenleri Nelerdir? Nazal poliplerin belirtileri nelerdir? İle ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda.

Nazal Polipler Nedir? Nazal Poliplerin Nedenleri Nelerdir?

Nazal Polipler Nedir
Sayfa İçeriği: Nazal Polipler Nedir, Nazal Poliplerin Nedenleri Nelerdir, Nazal Poliplerin Belirtileri Nelerdir, Nazal Polipler Kimlerde Görülür, Nazal Polipler Nasıl Tedavi Edilir, Nazal Polipler Nasıl Geçer, Nazal Poliplere Ne İyi Gelir

Nazal polipler nedir ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da derleyip düzenledik. Nazal poliplerin nedenleri nelerdir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Nazal poliplerin belirtileri nelerdir? ve Nazal polipler nasıl tedavi edilir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki nazal polipler nedir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Nazal polip rahatsızlığına neden olan bazı kronik alerjiler, solunum yolu vede bir takım burun enfeksiyonlarıdır. Tedavisi kortikosteroidler ya da ameliyat içermektedir. Yalnız bazı vakalarda bu durum doğal reçeteler yeterli kılmaktadır. Paranazal sinüslerde vede burun geçitlerinde büyüyen içi sıvı dolu çıkıntılara nazal polipler denir. Burun deliklerinde meydana gelen küçük üzümlere benzemektedir. Ağrıya neden olmaz yalnız alerjisi bulunan kişilerde rahatsız edebilir. Bu rahatsızlığın boyutları değişiklik gösterir. Bu sebeple bazı vakalar da büyük sıkıntılara neden olmasa da diğerlerinde ameliyat ile alınması gerekmektedir. Bu rahatsızlıkta erken teşhis önemlidir. Paranazal sinüslerde büyür vede bu noktalara basınç uygulanmaktadır. Bu sebeple polipoid sinüzit olarak da bilinen bir çeşit sinüzit olarak bilinmektedir. Nazal polipler ile ilgili daha fazla bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

NAZAL POLİPLERİN BELİRTİLERİ NELERDİR?

NAZAL POLİPLERİN NEDENLERİ

Astım.
Düzgün tedaiv edilmeyen şiddetli alerji.
Aspirin duyarlılığı.
Burun mukozasında kronik iltihaplanma.
Uzun süreli hastalıklar.
Mukoza zarına kan taşımakla sorumlu kan damarlarında problem.
Kistik fibroz.
Sinüslerde basınca neden olan anatomik anormallikler.
Alerjik iç burun iltihabı.

NAZAL POLİPLERİN BELİRTİLERİ

Ağrı.
Tat duyusunda hafif ya da orta derecede kayıp.
Yüz vede burun bölgesinde ağır ve basınç.
Horlamak.
Burun tıkanıklığı ve olası burun akıntısı.
Soğuk algınlığı belirtileri.
Koku duyusunda hafif yada orta derece kayıp.

Nazal poliplerin tedavisi ile ilgili uzman hekimler enjeksiyon ya da ameliyat önermektedir. Bununla birlikte ise cerrahi müdahale bir veya her iki burun deliği tamamen tıkalı oluğu vede diğer tedavilerin işe yaramadığı durumlar için uygundur.

Nazal Polipler Nedir, yazımız da hazırladığımız nazal poliplerin nedenleri ve nazal poliplerin belirtilerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki nazal polipler nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Nazal polipler nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Vajina Kaşıntısı Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed