Alina Boz Nerede Doğdu?

Alina Boz Nerede Doğdu? Alina boz Kaç Yaşında ve Kimdir? Alina boz ile ilgili merak edilen tüm her şeyi yazımızın içeriğinden bulabilir ve öğrenebilirsiniz.

Alina Boz Nerede Doğdu? Alina boz Kaç Yaşında ve Kimdir?

Alina Boz Nerede Doğdu
Sayfa İçeriği: Alina Boz Nerede Doğdu

Maraşlı dizisi ile gündem olan Alina boz ile ilgili son zamanlar da en çok biyografisi merak edilmektedir. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için Alina boz kimdir? ve Alina boz nereli? Sorularının cevaplarını derleyip hazırladık. Siz de yazımızın devamına giderek alina boz kaç yaşında? Öğrenebilirsiniz. Peki Alina boz nerede doğdu?

14 Haziran 1998 yılında doğan Alina boz, Rusya, Moskova oblastı’da doğdu. Baba tarafı Türk, anne tarafı ise Rus olan oyuncu Kadir has üniversitesi tiyatro bölümünü eğitim aldı. Alina boz’un annesi Rus, babası ise Bulgaristan göçmenidir. İlkokula başlayana kadar Rusya’da ikametgah etti. Ailelerinin işlerinden dolayı Türkiye’ye geldi. 7 yaşında Türkiye’ye dönen Boz, Türkçe’yi öğrendi ve ilkokulu Türkiye’de okudu. Özel gökjet havacılık lisesi kabin hizmetleri bölümünü bitiren oyuncu, mezuniyetinden sonra Kadir has üniversitesi tiyatro bölümünü kazandı. Siz de yazımızın devamına giderek Alina boz kaç yaşında? Ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Alina Boz Nereli?

Alina Boz Kaç Yaşında?

1998 yılında doğan Alina boz, 23 yaşındadır. Babası Türk, annesi ise Rus’tur. 2015’de Türk oyuncu Burak yörük ile sevgili oldu. 2017 yılında ise yollarını ayırdılar. Yalnız 2018 yılında tekrar barıştılar. İlkokulda ailesinin yazdırmış olduğu Barış manço kültür merkezin’de 7 yıl boyunca oyunculuk yaptı. Reklamlar da vede dergi çekimlerin de roller aldı. Daha sonra oyunculuk kariyerine 2013 yıllında Cesur hemşire dizisin de Canan olarak başladı. Daha sonra paramparça dizisin de Hazal olarak rol alarak oynadı. 2018 yılın da Kaçma birader filmin de Melis kahvacı olarak rol alarak oynadı. 2017 yılında Bölük filmin de rol alarak oynadı. 2017 yılında Sevda’nın bahçesi dizisinde de Defne rolünde yüz gösterdi. 2018 yılında Vatanım sensin dizisin de Prenses anastasia romanova rolünü oynadı ve aynı yıllar da Elimi bırakma dizisinde de rol alarak oynadı. Netflix orjinal dizisi Aşk 101’de üstlendiği başrol ile rol aldı vede Eda karakterine can verdi. 2021 yılında Maraşlı dizisi ile ilk defa sahneye çıktı vede Mahur karakterine rol verdi.

Alina Bozun Rol Aldığı Filmler

2016 Kaçma bilader / Melis,
2017 Bölük / Eylül.

Alina Bozun Rol Aldığı Diziler

2013/2014 Cesur hemşire / Canan,
2014/2017 Paramparça / Hazal,
2017 Sevda’nın bahçesi / Defne,
2018 Vatanım sensin / Prenses Anastasia Romanova,
2018/2019 Elimi bırakma / Azra güneş çelen,
2020/2021 Aşk 101 / Eda,
2021 Maraşlı / Mahur türel.

Alina Boz Nerede Doğdu, aldığı ödüller ve adaylıklar da, 2020 yılında 46. pantene altın kelebek ödülleri pantene yıldızı parlayanlar olarak gündeme geldi. Eğer sizin de alina boz nerede doğdu, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Alina boz nerede doğdu, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da alina boz biyografisi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Brownie Kek Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed