Stephen Hawking Fizik Profesörü Hayatını Kaybetti

Stephen Hawking Fizik Profesörü Hayatını Kaybetti, 76 yaşında hayata gözlerini kapatan fizik profesörü Stephen Hawking hakkında herşey sayfamızda.

Stephen Hawking Fizik Profesörü Hayatını Kaybetti…

Stephen Hawking Fizik Profesörü
Sayfa İçeriği: Stephen Hawking, Stephen Hawking Kimdir, Stephen Hawking Mesleği, Stephen Hawking Hakkında, Stephen Hawking Hastalığı, Stephen Hawking Hayatı, Stephen Hawking Sözleri, Stephen Hawking Ölüm Tarihi, Stephen Hawking Teorileri, Stephen Hawking Kitapları, Stephen Hawking Hayatı Kısaca

Stephen Hawking Fizik Profesörü, 76 yaşında hayata gözlerini kapattı. İngiliz evrenbilimcisi vede fizik profesörü olan Ünlü Profesör Stephen Hawking çocuklarının yapmış olduğu yazılı açıklama ile ölümünü duyurdu.

Lucy, Robert vede Tim babalarının ölüm hakkında ilgili yazılı açıklamada ; “Sevgili babamızı bugün kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Çok büyük bir bilim insanı, çalışmaları ve mirası yıllarca yaşayacak olağanüstü bir kişiydi.” sözlerini paylaştılar.

Bir çok çalışmalar ile bilinen ünlü ingiliz, kuramcı, uzay bilimi, kara delikleri vede kuantum fiziği bilinmekteydi. 22 yaşında yakalandığı hastalık nedeniyle doktorların yalnızca 2 yıl ömrü kaldığını belirtten doktorlar, Hawking’in 76 yaşına kadar hayatını çalışmalarına atayarak devam ettirmesi vede bir çok teori kitaplarına imza atarak sürdürdü.

STEPHEN HAWKİNG KİMDİR?

Stephen Hawking‘in 1988 yılında yayımlanan bilim kitabı, Büyük Patlamadan Karadeliklere, 10 milyondan fazla satıldı. Bilim kitabında ise ele aldığı, büyük patlama (Big Bang), kara delikler, ışık konikleri, superstring kuramı kavramlarını açıklamıştı. Stephen Hawking‘in ailesi hawking’in cambridge’deki evinde hayatını kaybettiğini belirterek, “Cesareti, azmi, mükemmelliği ve espri anlayışıyla dünya genelinde insanlara ilham verdi. Bir keresinde, ‘Eğer sevdiğiniz insanların evi olmasaydı, kainat o kadar güzel bir yer olmazdı’ demişti. Onu sonsuza dek özleyeceğiz.” cümlelerini yazılı olarak belirtti.

STEPHEN HAWKİNG HAKKINDA

Stephen Hawking, 8 Ocak 1942 yılında ingiltere’in Oxford kentinde dünyaya geldi. 1959 yılında girmiş olduğu oxford üniversitesinde doğa bilimlerini okudu sonra ise, cambridge üniversitesinde doktora yaptı. 1963 yılında yakalanmış olan tedavisi olmayan motor nöron (Als Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalağına yakalandı. Doktorlar tarafınsan hawking’in 2 yıllık ömrü kaldığı söylendi. 1974 yılında ise Hawking Radyasyonu yani Hawking Işınımı olarak bilinen kara deliklerin yayması gerektiğini öne sürdüğü radyasyonla ilgili makalesini sundu. 1988 yıllarında ise, zamanın kısa tarihi büyük patlamadan karadeliklere adlı 1988 yıllarında yayınlamış olduğu kitabı 10 milyondan fazla satıldı. Stephen Hawking‘in hayatı 2014 yılında ise, The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi) filmiyle beyaz perdede gösterildi. Hawking’i canlandıran, oynayan ise Eddie Redmayne oldu.

Stephen Hawking Fizik Profesörü sayfamızda hazırlamış olduğumuz ünlü fizik profesörü stephen hawking hakkında merak edilenleri hazırladık. Stephen Hawking Fizik Profesörü yazımız hakkında sorularınızı bizi yorum bölümünden sorabilirsiniz. Stephen Hawking Fizik Profesörü sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Pi Sayısı Günü Nedir? Pi Sayısı Tarihi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed