Alzheımer Belirtilerini Dikkate Alın

Alzheımer Belirtilerini Dikkate Alın 20 Yıl Önceden Başlıyor… Geri dönüşü olmayan hastalık sınıflarına giren alzheimer 20 sene önceden haber veriyor.

Alzheımer Belirtilerini Dikkate Alın 20 Yıl Önceden Başlıyor…

Alzheımer Belirtilerini Dikkate Alın
Sayfa İçeriği: Alzheımer Belirtileri, Alzheimer nedir, Alzheimer Belirtileri Ve Evreleri, Alzheimer Başlangıcı Belirleri, Genç Yaşta Aizheimer Belirtileri, Alzheimer Belirtileri Kaç Yaşında Başlar, Alzheimer Hastalığı Evreleri, Alzheimer Başlangıcı Nasıl Anlaşılır, Alzheimer Nedenleri

ALZHEIMER BAŞLANGICI NASIL ANLAŞILIR

Geri dönüşü olmayan hastalık sınıflarına giren alzheimer 20 sene önceden haber veriyor. Daha önce ki gibi olamayacağınız gibi bir kere sahip olduğunuz da hep sürmektedir. Her sene alzheimer hastalığı teşhisi konulan milyonlarca kişi bulunmaktadır. Yaşlıların %32’sine ulaşmakta. Hastalığın tüm bulguları ise 20 yıl öncesinden ortaya çıkmaktadır. Yazımızda size yardımcı olabilecek alzheimer hastalığının önlenmesinin yollarını vede genç yaşlarda başlamamız gereken bilgileri hazırladık.

Sakin alzheimer hastalığı diye hafife almayın, çünkü bu hastalığın geri dönüşü yok. Eğerki yakalanırsanız, bir daha iyileşmesi zor durumdur, 20 sene öncesinden hastalık ile ilgili bulgular başlamaktadır. O yüzden sayfamız da siz değerli dostlarımız için yapmanız gereken şeyleri bulabilirsiniz.

ALZHEIMER HASTALIĞI ÖNLEME YOLLARI

Düzenli egzersiz: Eğerki alzheimer hastalığının riskini %50 azaltmak istiyorsanız, düzenli olarak egzersiz yapın. Fiziksel aktivitelik sadece kan akışını korumak ile kalmaz, aynı zaman diliminde beyni korumakta olan kimyasalları da arttırmaktadır. Hafta da en az 160 dakika egzersiz yapmayı unutmayın. Kardiyo vede kuvvet antremanlarına ağırlıklı olarak yapın. Eğerki çok ağırlık ile işiniz yoksa yüzme vede yürüme yapın.

Sosyalleşin: Sosyal canlı olmanız en içten olmaktan geçer. Sosyalleşmenin sizin meşgul olmanızı sağlayacak vede beyninizi alzheimer hastalığına karşı korumaya alacak. Alzheimer hastalığını, engellemek adına insanlarla güçlü şekilde sosyal ağları koruyabilmek vede geliştirebilmekte önemlidir.

Beslenmenizi Değiştirin: Beyin şeker hastalığı olarak bilinen alzheimer hastalığı, bazı kanıtların metabolik hastalıklar, bozukluklar gibi sinyal işleme sistemi güçlü şekilde bağlantı göstermesidir. Sağlıklı şekilde beslenme şekli bularak, enflamasyonu azaltmaya vede beyni koruma altına almanıza yardımcı olursunuz. Şekeri mutlaka azaltmalısınız.

Zihinsel uyarım: Eğerki daha az yakalanma riskiniz olmasını istiyorsanız mutlaka kendinizi eğitmeye vede çeşitli konularda fazla bilgi edinmeye çalışın. Çünkü zihinsel uyarımı sağlayabilmek günlük yaşam kalitesini kolayca dahil edebilecek çeşitli uyarıcı aktiviteler vede beyin oyunları bulunmakta.

Yeterli Uyuyun: Alzheimer hastalığı için en önemli şey yeterli uyumaktaktır. Uyku bozuklukları aslında alzheimer hastalığı olmadığını bilmek, ama risk olarak bir faktör olarak görülmektedir. Öğle araları şekerleme yapmayın çünkü kendinizi uykuya az şekilde kestirmek şarj etmenin güzel bir yolu olabilir fakat, uykusuzluğunuzu kötüleştirebilir.

Stresinizi yönetin: Anksiyete gibi stres, beyinde ağır bir yan etki yaratabilmekte, bu da sizin hafıza alanınızı bazı kısımlar da daralmasına sebep olabilmekte. Sinir hücrelerinin yeniden hareketlenmesi ve büyümesini önler tabi buda alzheimer hastalığını vede demans riskini yükseltmektedir.

ALZHEİMER HASTALIĞI RİSKİNİ AZALTMAK

ALZHEİMER HASTAĞINI RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Sigaradan uzak durun. Gerekirse sigarayı mutlaka bırakın. Çünkü bilmeniz gerekir, 65 yaşın üzerindeki insanların sigara içenlerin, sigara içmeyenlere naziren alzheimer hastalığı vede demansı gelişme olasılıkları %80 daha fazladır. Sigara’dan uzak durarak beyninize daha çok oksijen alırsınız, buda size dolaşımın iyileşmesinde yardımcı olmaktadır. Alkol tüketiminden kaçının, size uzmanlar tarafından bir bardak beyaz ile kırmızı şarap önerilse de, aşırı şekilde alkol tüketimi beynin erken yaşlanabilemsine yardımcı olduğundan alzheimer hastalığının riski büyümektedir. Kilolarınıza dikkat etmelisiniz. Yapılan bir araştırmaya göre, fazla kiloları oılan orta yaşlı kişilerin alzheimer hastalığı geliştirme oranları %50 fazladır. Kilo vererek beyninizi koruyabilirsiniz.

Alzheımer Belirtilerini Dikkate Alın hakkında merak edilenler vede yapmanız gerekenleri sayfamız da bulabilirsiniz. Sizde alzheımer belirtileri vede nedenlerini dikkatlice okuyun. Alzheımer Belirtilerini Dikkate Alın yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilir vede sayfamızı sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Klor Zehirlenmesi Neden Kaynaklanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed