Klor Zehirlenmesi Neden Kaynaklanır?

Klor Zehirlenmesi Neden Kaynaklanır? Klor Zehirlenmesi Belirtileri? Klor, genel de bakteri üremesini önleyen kimyasaldır. Klor zehirlenmesi neden olur?

Klor Zehirlenmesi Neden Kaynaklanır? Klor Zehirlenmesi Belirtileri?

Klor Zehirlenmesi Neden Kaynaklanır
Sayfa İçeriği: Klor Zehirlenmesi Neden Kaynaklanır, Klor Zehirlenmesi Belirtileri, Klor Zehirlenmesi Neden Olur, Klor Zehirlenmesinin Belirtileri Nelerdir, Klor Zehirlenmesine Ne İyi Gelir, Klor Zehirlenmesi Çözüm, Klor Gazi Zehirlenmesine Ne İyi Gelir, Klor Gazı Solumak, Klorin Gazı Zehirlenmesi, Sıvı Klor Zehirlenmesi, Klor Gazı Zehirlenmesine Ne İyi Gelir, Klor Solumak, Klor Solumanın Zararları

Bir çok insanın aklın da, klor zehirlenmesi ile ilgili sorular oluşmaktadır. Peki klor zehirlenmesi neden kaynaklanır, klor zehirlenmesi neden olur gibi soruların cevaplarını sayfamızda hazırladık. Sizde yazımızın içinde klor zehirlenmesi ile ilgili bir çok bilgilere ulaşabilirsiniz. Klor zehirlenmesi belirtileri neler olduğunu merak ediyorsanız yazımızın devamına gidebilirsiniz.

Bakterileri yok etmek için kullanılan klor, aynı zamanda kanalizasyon vede endüstriyel atıkları da steril hale getirmekte vede dezenfekte etmektedir. Temizlik ürünlerinin bazılarının içinde bulunan klor aktif olarak kullanılmaktadır. Klor zehirlenmesi genellikle kişiden, kişiye değişiklik göstermektedir. Klor solunduğunuz da yada ciltle temas edildiğinde olmaktakdır. Klor zehirli madde olarak bilinmekte vede klor zehirlenmesinde derhal tıbbi müdahale almanız gerekmektedir.

KLOR ZEHİRLENMESİ NEDEN OLUR?

Ev temizlik ürünlerinin bazılarında bulunan klor, solunması vede içilmesi doğrultusunda. Yüzme havuzlarında bulunan yüksek klor konstrasyonu vede ev temizlik ürünlerinin kolayca ulaşılabilecek yerlerde olması ve çocuklarda, sindirim yolu ile birlikte klor zehirlenmesi meydana gelebilmektedir. Mesleği eğerki klor kullanımı ile ilgili ise, kişinin maruz kaldığı klor miktarına bağlı akut yada kronik klor, zehirlenmesi olma riski vardır.

KLOR ZEHİRLENMESİNİN BELİRTİLERİ

Nefes almakta zorluk çekmek.
Akciğerde ödem. Akciğerlerde sıvı birikerek nefes darlığına yol açar.
Görme Kaybı.
pH Modifikasyonu – Organlarda hasar.
Boğazda daralma hissi.
Vücuttaki organlara vede sistemlerine ciddi şekil de semptomlara yol açar.

MİDE VE BAĞIRSAK İLGİLİ BELİRTİLER

Şiddetli şekilde karın ağrısı.
Kanlı yada kansız kusmak.
Dışkanızda kan.
Klor yuttuğunuzda, yemek borunuzu yakabilir.

KLOR ZEHİRLENMESİ TEŞHİSİ VE TEDAVİSİ

Acil olarak tibbi yardım gerektiren klor zehirlenmesi, teşhisine yardımcı olabilecek en önemli belirtisi nefes almakta zorluk çekmek ve pulmoner ödemdir. Pulse oksimetre, kandaki oksijen düzeyleri kontrol edilmesi istenir. X-ışınları, pulmoner, akciğer ödeminin olup, olmadığına bakılmak için kullanılır. Pulmoner fonksiyonlar testi yapılır. Laringoskopi vede bronkoskopi. EKG, kalp fonksiyonları araştırılır vede kardiyovasküler çökmesini önlemek için.

Klor zehirlenmesi şüpheniz varsa eğerki derhal doktora başvurmalısınız. Uzman hekiminizin, bildirdiği tedavi yöntemleri uygulanabilir.

Klor Zehirlenmesi Neden Kaynaklanır hakkında klor zehirlenmesi neden olur ile ilgili bilgileri hazırladık. Eğerki sizinde aklınız da klor zehirlenmesi neden kaynaklanır yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dünyanın En Çok Satan Telefonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed