Arı Zehrinin Faydaları Nelerdir?

Arı Zehrinin Faydaları Nelerdir? Arı Zehri Ne İşe Yarar? Arı zehri hangi hastalıklara iyi gelir? Hakkında bilmeniz gereken bilgileri yazımızda hazırladık.

Arı Zehrinin Faydaları Nelerdir? Arı Zehri Ne İşe Yarar?

Arı Zehrinin Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Arı Zehrinin Faydaları Nelerdir, Arı Zehri Ne İşe Yarar, Arı Zehri Hangi Hastalıklara İyi Gelir, Arı Zehri Ne İşe Yarar, Arı Zehri Nerelerde Kullanılır, Arı Zehri Tedavisi, Arı Zehri Neye İyi Gelir

Arı zehrinin faydaları nelerdir İle ilgili bilmeniz gereken bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Arı zehri ne işe yarar? Hakkında tüm merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Arı zehri nerelerde kullanılır? ve Arı zehri neye iyi gelir? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki arı zehrinin faydaları nelerdir? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Balın insan sağlığına bir çok faydasının olduğunu herkes nerede ise bilmektedir. Arılar ise polen toplayarak salgıladıkları balları üretmektedir. Arı balları insanlık tarihinin başlangıcından günümüze en büyük şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Son zamanlar da ise arı zehrinin faydalı olduğu da ortaya çıktı. Arılar hakkında tamamen tüm sırlar çözülemese de insan sağlığına inanılmaz katkısı olduğu biliniyor. Arılar kendlelerini korumak için aynı zamanda oldukça güçlü zehir üretmektedir. Bu zehiri ise iğneleri aracılığı ile bırakmaktadır. Zehrin içindeki maddeler vücuda girdiğin de ise ciddi sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Yalnız Çin, Mısır vede Hintliler eski çağlardan beri arı zehrinin insan sağlığına olumlu katkıları olduğunu belirten alternatif tıbba yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bir çok çeşitli kaynaklar da ise arı zehrinin hastalıklara şifa olduğuna yönelik bilgiler bulunmaktadır. Özellikle de o yıllar arı zehrinin eklem, romatizma vede cilt hastalıkları için doğal ilaç olarak kullanılırmış. Teknolojinin büyümesiyle arı zehri üzerine çalışmalarda giderek artmaktadır. Çalışmalar sonucu ise arı zehrinin içindeki maddelerin insan vücudunda mutasyona uğramış hatta kansere bile neden olan hücrelerin yenilenmesini hızlandırdığı tespit edilmiş ve bu zehir daha sonra bazı ilaç yapımlarına eklendi. Arı zehri ile yapılan tedaviye apiterapi denmektedir. Günümüz de arı zehri tedavisi uygulanmadan önce hastanın arı zehrine karşı alerjisi olup olmadığına dair testler yapılmaktadır.

ARI ZEHRİ HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR?

ARI ZEHRİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Bölgesel sinirsel hastalıkların tedavisinde tercih edilir.
İltihaplı eklem romatizmasında kullanılır.
Mevsim geçişlerinde sıklıkla rastlanan saman vede nezle gibi hastalıklarda kullanılır.
Cilt hastalıklarında.
Kalp vede damar hastalıklarında kullanılır.
Bağışıklık sistemini güçlendirmede.
Sinir hücrelerindeki deformasyonda.

ARI ZEHRİNİN FAYDALARI

Araştırmalara göre arı zehrinin içinde bulunan melittin adında madde vardır. Bu madde yapısı bozulmuş hücreleri hızlıca yenilediği tespit edilmiştir. ABD’li bilim adamları melitin maddesinin içerdiği nano parçacıklarının özellik ile HIV virüsünün neden olduğu hasarı azalttığına yönelik çalışmalar yapmıştır. Çalışmalar sonucu maddenin ortaya çıkan tahribatın hızla iyileşmesini sağladığı da görülmüştür. Madde güçlü iltihap temizleyicidir. Günümüz de sıkça görülen oranı da giderek artan romatizma yani iltihaplı eklem hastalıklarının önüne geçmede de etkilidir. Arıların faydaları üzerine çalışmalar devam etmektedir.

Arı Zehrinin Faydaları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız arı zehrinin faydalarını bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki arı zehrinin faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Arı zehrinin faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 2 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed