Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Burun Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır? Burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Burun Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun Estetiği Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Burun Estetiği Nasıl Yapılır, Burun Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır, Burun Ameliyatı Olurken Nelere Dikkat Edilmeli, Burun Estetiği Olurken Nelere Dikkat Edilir, Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır, Burun Estetiği İle İlgili Merak Edilen Sorunlar

Burun estetiği nasıl yapılır ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Burun ameliyatı hangi durumlarda yapılır? Hakkında tüm merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler ve burun ameliyatı nasıl yapılır? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki burun estetiği nasıl yapılır? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Burun ameliyatın da yapılan burun şekil bozukluklarını düzeltmek vede burun içinde nefes almayı önleyen eğrilikleri, burun eti büyümeleri gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır. Burun ameliyatı günümüzde en sık yapılan ameliyatlardan birisidir. Uzman hekimlerin ise yaptığı açıklamada ameliyat planlanır iken mutlaka burun fonksiyonları dikkate alınması gerektiğini belirtiyor. Bilinçsiz şekilde burun ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler, fazla sorun ile karşılaşır iken hatta ölümcül sonuçlar doğurabilecek hatalarda yapıyor. Sizler için yazımız da burun ameliyatı için dikkat edilmesi gerekenleri hazırladık.

BURUN AMELİYATI OLURKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

BURUN ESTETİĞİ OLURKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?

Burun ameliyatından en az 10 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayı kesin.

Burun ameliyatını sorunsuz şekilde geçirmek istiyorsanız ameliyat öncesin de anestezi doktorunuz tıbbi sağlık kontrolü vede ameliyat ile ilgili tahlillerinizi yapması gerekmektedir.

Eğer ameliyat öncesin de kullandığınız ilaçlar var ise bunları muayene sırasında doktorunuz ile paylaşmalısınız. Anestezi doktoru muayenesinde de anestezi doktoruna eksiksiz ilaçlarınızı söylemelisiniz.

Özellikle de sinüzit rahatsızlığından şikayetçi olanlar ameliyat öncesin de grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi rahatsızlıkları tamamen atlatmaları lazım. Anestezi kontrolünde sizin önemsemediğiniz her hangi bir ayrıntı operasyonunuz için önemli olmaktadır. Bu sebeple her bilgiyi doktorunuz ile paylaşmanız gerekmektedir.

Ameliyat öncesin de doktorunuzun daha önce yaptığı ameliyatları incelemeli vede bu konu hakkında detaylı bir araştırma da bulunmalısınız.

Ameliyattan sonra burnun etrafında oluşan ödem sonucunda şişlikler meydana gelir. Bu şişlikler ilk 6 ayda azalmaktadır. 6. ay vede 12. ayda tamamen yok olur. Bu şişlikler sizin ameliyat olduğunuzu bilen yakınlarınız, kendiniz, doktorunuz vede burun ameliyatı olmuş kişiler tarafından fark edilebilecek şişliklerdir.

Jöle vede saç spreyleri gibi ürünler kesinlik ile saçlara uygulanmamalı. Ameliyattan bir gece önce ılık su ile duş almalısınız. Bu durum hijyenik olması açısından oldukça önem taşımaktadır. Bir çok kişi hijyen nedeni ile ameliyattan sonra mikrop kaparak farklı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilmektedir.

Ameliyat yüz üzerinde gerçekleştirileceği için cildinize kesinlikle makyaj yapmayınız. Cildinizde bulunan herhangi ürün cildinizin mikrop kapmasına neden olabilmektedir. Oje de sürülmemesi gerekmektedir. O yüzden bu durumlara dikkat etmenizde fayda var.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız burun estetiği ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki burun estetiği nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Burun estetiği nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bağışıklık Sistemi Düşüklüğü Nasıl Anlaşılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed