At Kestanesi Yağının Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Yağının Faydaları Nelerdir? At Kestanesi Neye İyi Gelir? At kestanesinin faydaları nelerdir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler…

At Kestanesi Yağının Faydaları Nelerdir? At Kestanesi Neye İyi Gelir?

At Kestanesi Yağının Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: At Kestanesi Yağının Faydaları Nelerdir

At kestanesi yağı günümüz de son zamanlar da çok sık araştırmalar arasında yer almaktadır. At kestanesi, normal kestaneye benzese de tat olarak ayrı yerlere sahiptir. İçeriğin de barındırdığı güçlü çözücü maddeler tutulma vede kramp gibi sağlık problemlerine iyi gelmektedir. Yazımızın içeriğin de at kestanesi yağının faydaları ve at kestanesi faydalarını bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki at kestanesi yağının faydaları nelerdir?

At kestanesi 1500’lü yıllarda keşfedildiğinde alternatif tıpta kullanılmıştır. At kestanesi, doğal ilaç olarak yapılmakta ve göğüs ağrısı vede varise iyi gelmektedir. Cilt yüzeyinden deri altına kadar sinerek iyileştirme sağlamaktadır. At kestanesi ilacının varisli damarları vede basuru tamamen iyileştirdiği görülmüştür. At kestanelerinin tohumları çoğu soğuk algınlığı ilaçlarında ham madde olarak kullanılmaktadır. İçeriğin de barındırdığı aesculin, kalın yağ, saponin, tanen, şeker, nişasta, albüminli maddeler, fitosterin, flovanlar, adenozin, cumarin, fermentler, C, B1, P ve K vitaminleri barındırmaktadır. Kasları gevşetir ve vücut ağrılarını dindirmektedir. Sizde at kestanesi ve at kestanesi yağının faydalarını yazımızın devamından ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

At Kestanesinin Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Yağı Ne İşe Yarar?

Aşırı derece uçucu yağ içeren at kestaneleri, güçlü şifacı yağa sahiptir. Özellikle de kan dolaşımını düzenlemesi için tercih edilmektedir. Bu durum kılcal damarların işlevselliğini arttırmaktadır. Hava kirliliği vede sağlıksız beslenme cilt sorunlarının çoğalmasına neden olmaktadır. At kestanesi yağı ise bunun önüne geçen doğal ilaçlardandır. Özellikle leke tedavisi için tercih edilen at kestanesi yağı, basur içinde faydası bulunmaktadır.

At Kestanesinin Faydaları

At Kestanesi Yağının Faydaları
At Kestanesi Yağının Faydaları

Varis, hemoroit vede flebit gibi hastalıklarda tonik etkisi oluşturarak iyileşmelerini daha çabuk hızlandırmaktadır.

At kestanesi yağı saç dökülmesini engellemektedir. Cildin yenilenmesine yardımcı olarak lekeleri giderir.

At kestanesi kremi göğüse sürülerek bu bölgeyi yumuşattığından öksürüğün kısa sürede bitmesini sağlamaktadır.

Makat bölgesinde meydana gelen basura iyi gelmektedir.

Koltuk altına sürüldüğü takdirde terleme yapmaktadır. Bu terleme sayesinde vücuttaki toksinler atılır. Böylelikle de üst solunum yolu hastalıkları da önlenmiş olur.

Alın, şah damarı vede ayak tabanlarına sürüldüğün de vücuttaki kan dolaşımını düzenler ve sinirlerin beyne daha iyi iletilmesine yardımcı olur. Kronik stres vede yorgunluğu da engellemektedir. Kan dolaşımını düzenlediğinden damarların tıkanmasını da engellemektedir.

İçeriğin de barındırdığı apigenin ile sarkan derileri toplamaktadır. Kırışıklığı engelleyerek yaşlılığı önler.

Sürekli olarak aynı pozisyonda oturmak veya genetik sorunlardan ötürü meydana gelen kılcal damar çatlamasını gidermektedir. Yüzde oluşan kılcal damar tedavisinde oldukça etkilidir.

At Kestanesi Nasıl Tüketilir?

Çevresel faktörler vede sağlıksız beslenmeden ötürü vücutta birikmiş iltihaplı enfeksiyonları kısa sürede atmaktadır. Yaşlanma ihtimali olan hastalıklarında önüne geçmektedir.

Kemikler vede eklemlerde romatizma veya iltihaplanmadan kaynaklı olarak oluşan ağrıları dindirmekte.

İçeriğin de barındırdığı büzücü maddeler ile ter bezlerinden veya sivilce vede akneden kaynaklı açılan gözenekleri kapatmaktadır. Yara izlerini vede yaraları hızlıca gidermektedir.

At Kestanesi Yağının Faydaları Nelerdir, at kestanesinin kabuğu kaynatılarak tüketilmelidir. At kestanesinin bir çok faydasını yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için derledik. At kestanesi yağını da cildinize uyguladığınız da ağrılarınızı kısa sürede dindirmekte. Sizin de eğer ki at kestanesi yağının faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. At kestanesi yağının faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da at kestanesi yağının faydaları ve at kestanesinin faydaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Vücutta Su Toplanması Nasıl Geçer?

4 thoughts on “At Kestanesi Yağının Faydaları Nelerdir?

  1. Gerçekten at kestanesi yağının faydaları oldukça şaşırtıcı köyde babannem de söylemişti ondan sonra kullanmaya başladım ciltte inanılmaz etkisi var. Yağlı cildi olanlar fazla bu yağdan kullanmasın.

  2. Doktorum at kestanesini tavsiye etti bunu nerede bulabilirim? At kestanesini kimler satıyor pazarda aradım aradım bulamadım marketlerde de yok sanırım ağrıları daha çabuk geçiriyormuş vücudum kilolarımdan dolayı çok ağrıyor iyi gelir inşallah….

  3. 1 hafta önce at kestanesi yağını aldım gerçekten dedikleri kadar var at kestanesi yağı ağrılara çok iyi geliyor arkadaşlar eczanelerde küçük şişelerde satılıyor alabilir ve ağrıyan bölgelerine güzelce masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sabah kalktığınızda ağrıların azaldığını göreceksiniz.

  4. At kestanesi yağı yüze sürülür mü? Eczaneden aldım sormayı unuttum duştan sonra vücuduma sürüyorm ama yüzümü henüz sürmedim alerji filan yapar mı? Yardım edeblecke arkadaşlar yazabilirse iyi olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed