Vücutta Su Toplanması Nasıl Geçer?

Vücutta Su Toplanması Nasıl Geçer? Vücutta Su Toplanması Nedenleri, Vücutta su toplanmasının belirtileri nelerdir? Hakkında bazı bilgileri bulabilirsiniz.

Vücutta Su Toplanması Nasıl Geçer? Vücutta Su Toplanması Nedenleri

Vücutta Su Toplanması Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Vücutta Su Toplanması Nasıl Geçer

Vücutta su toplanması her insanın başına gelebilecek rahatsızlıklardan biridir. Vücutta su toplanması aslında sanıldığı kadar yürümek ya da çok ayakta durmak değil, susuz kaldığımız da vücutta su toplanması olabilmektedir. Bu durum sıklıkla kadınlar da daha fazla görülmektedir. Su toplanmasının bir çok nedenleri bulunmaktadır. Bu sorun ciddi bir rahatsızlık olmasa bile kişinin yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkilemektedir. Halk arasında ise vücutta su toplanması ile ilgili bir çok araştırmalar yapılmakta ve vücutta su toplanması nasıl geçer? ve vücuttan su toplanması neden olur? aramaktadır. Peki vücutta su toplanması nasıl geçer?

Her insan vücudunun büyük kısmı sudan oluşmaktadır. Oksijen vede su kan akışını düzenli sağlayan iki element olmaktadır. Vücuttaki organlar vede hücreler sağlıklı olarak bunlar sayesinde işlemektedir. İnsan vücuduna su dışarıdan takviye edilmesi gereken besinler arasındadır. Su tüketimi kişide azaldıkça vücudunda ciddi sağlık problemleri oluşmaktadır. Su dengesi bozulmuş vücut belirli bölgelerde su depolar bu da yer çekiminin etkisi ile genellikle aşağı kısımlarda meydana gelir. Mesela ayaklar, eller vede dizler de su birikmesi oluşmaktadır. Bu durum bazı kişilerde midede de görülmektedir. Su ise katı madde olmadığı için sıkışmaz bu yüzden dışarı kısımdan şişkinlik olarak görülmektedir. Su toplaması aslında rahatlıkla teşhis edilebilir ve uzman hekime başvurmadan evde bazı doğal yollar ile geçirmeniz de mümkün. Sizde vücuttan su toplamasını geçirmek için yazımızın içeriğinden yardım alabilirsiniz.

Vücutta Su Toplanmasının Belirtileri Nelerdir?

Vücutta Su Toplaması Nedenleri

Vücutta Su Toplaması Neden Olur
Vücutta Su Toplaması Neden Olur

Vücutta su toplanması gün içinde su tüketimindeki dengesizlik neden olmaktadır. İnsan vücudu su toplamaya ihtiyaç duyduğunda ise bazı bölgeler de su birikimini yapmaktadır. Yalnız bu suyun herhangi işlevselliği bulunmamaktadır. Fiziksel olarak vücudu olumsuz yönde etkileyen bu duruma aynı zamanda yeteri miktarda tüketilmeyen sulu sebzeler vede meyvelerde vücutta su toplamasına neden olur. Kas vede kemik dokularında azalan kalsiyum vede protein de suya ihatiyaç duymaktadır. Su ile fonksiyonlarını devam ettiren kaslar vede kemikler biriken su ileri de romatizmaya neden olabilmektedir. Uzman hekimler bu yüzden çocukluk yaşlardan itibaren düzenli olarak su tüketilmesini tavsiye etmektedir.

Vücutta Su Toplamasının Belirtileri

Vücutta su toplanması belirtileri belirgin görüldüğün de kısa süre içinde anlaşılmaktadır. Yalnız kilolu olan kişilerde bazen hemen anlaşılmaya bilir. Bunun yanı sıra su toplama birikiminin başlaması da bazı belirtiler ile görülebilir. Su birikme bölgesi her kişide değişiklik göstermektedir. Ayaklar, eller, bilekler, mide vede yüz bölgesinde aniden şişme olmaktadır. Kişinin vücut dokusu oldukça yumuşaktır. Bazı kişilerde karıncalanma vede kaşınma da görülebilmektedir. Sürekli olarak oturan kişilerde kalça kısmında da su birikmesi görülür. Banyo yaparken ciltte kolaylıkla buruşma meydana gelir. Kişi ise sıklıkla kilo alma vede verme gibi durumlar yaşamaktadır.

Vücutta Su Toplanması Nasıl Geçer, vücuttaki su toplanmasını önlemek için, siyah ya da papatya çayı banyosu da birikimi engeller. Güçlü antioksidan olan bu çaylar ile yapılan banyoda vücudun sinir vede kas sistemi rahatlatılır, bu sayede biriken suyun yayılması sağlanır. Antibiyotik içeren eczane ilaçları su toplanan bölgelere sürüldüğünde suyun vücuda yayılması sağlanmaktadır. Düzenli olarak tüketilen kekik vede yeşil çaylarda vücuttan toksin atımını sağlamaktadır. Çay ağacı yağı özlü kremler de veye yağın kendisi de vücutta biriken suyun kolaylıkla atılmasını sağlamaktadır. Sizin de eğer ki vücutta su toplanması nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Vücutta su toplanması nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da vücutta su toplamasının belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Parabenin Zararları Nelerdir?

6 thoughts on “Vücutta Su Toplanması Nasıl Geçer?

  1. Ayak şişliği nedeni su toplaması mı? Vücutta su toplaması kaç gün sürer? Ayaklarım 2 günde bir şişiyor krem sürdüğümde iniyor acaba diyorum su toplamasından dolayı mı yoksa başka bir hastalık mı?

  2. selam arkadaşlar kalçada su toplaması olur mu yardım eder misiniz? Son zamanlarda kalçalarım çok ağrıyor neden olabilir vücutta su toplaması belirtilerinde kalça kısmında da su toplaması görülebilir yazıyor bu su toplaması rahatsızlığı kaç günde geçer?

  3. eşimin ayaklarında su toplaması oluyor nasıl geçer? ağır işte çalışıyor ve günde çok su tüketiyor su tüketmesinden dolayımı bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse iyi olur? son 1 haftada oluşan bir şey vücutta su toplaması kaç günde geçer? yardımcı olacak arkadaşlar yazabilir…

  4. merhaba arkadaşlar ellerimde su toplaması oluyor neden olur? gün içinde aşırı suyla ellerimi yıkıyorum bu su toplaması yapar mı? yardım edebilecek arkadaşlar cevap verebilir mi?

  5. Uzun zamandır yasadıgm sorunlardan biri vücutta su toplaması…. Doktora gittim aşırı su tüketiminden dolayı yaptıgını söyledi kilolu oldugum icin işimdn dolayıda çok susuyorum günde nerede ise 3 lt su bitiriyorum acaba dogal yollarla nasıl su toplamasını önleyebilirim???

  6. slm arkadaşlar su toplaması kaç gün sürer?? her gün olur mu? iş yapamaz hale geldim neredeyse o kadar canımı sıktı bu vücutta su toplaması olayı… Böyle bir durum önceden yoktu acaba çok su tükettiğim içinmi bu duruma geldi anlamadım yakında bir doktora gözükmenin zamanı geldi sanırım. Su toplaması ile ilgili bilgi verebilecek arkadaşlar yazabilirmi??

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed