Ayak Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisidir?

Ayak Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisidir? Ayak Ağrılarının Nedenleri, Ayak parmak kökünde ağrı neden olur? Hakkında merak edilen tüm her şey yazımızda.

Ayak Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisidir? Ayak Ağrılarının Nedenleri

Ayak Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisidir
Sayfa İçeriği: Ayak Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisidir

Günümüz de nerede ise her insan ayak ağrısı çekmektedir. Ayak ağrısı yapılan işten dolayıda kaynaklı yaşana bilmekte. Bazı ayak ağrısı ise hastalık habercisi olabilmektedir. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımıza ayak ağrılarının nedenlerini vede ayak parmak kökünde ağrı ile ilgili sorularının cevaplarını düzenleyip hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek ayak ağrısı ile ilgili tüm her şeye ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki ayak ağrısı hangi hastalığın belirtisidir.

Ayak ağrılarının bir çok nedenleri bulunmaktadır. Bunların başlıcaları ise bağ veya kemik zedelenmesi, tendon olarak sayılabilir. Stres kırıkları, topuk dikeni, bursit, aşil tendon hasarı ayak ağrısı nedenlerinde görülebilmektedir. Yanlış yapmış olduğunuz egzersizler, yüksek darbe sporları, fazla kilolar vede kötü ayakkabı seçimi de ayak ağrısına yol açmakta. Ayak ağrısı toplumda oldukça yaygın sorunlar arasındadır. Nerede ise tüm herkes ayak ağrısı yaşamakta. Kimi ayak ağrıları kronik yani uzun süreli, kimisi ise akut yani ani vede kısa olmaktadır. Ayak tek organ gibi görünebilir yalnız bir çok farklı bölgeden meydana gelmektedir. Bu bölgelerin ağrı nedenleri birbirinden farklı olabilmektedir.

Ayak Ağrılarının Nedenleri Nelerdir?

Ayak Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisi

Subkalkaneal topuk ağrı sendromu.
Plantar fasiit.
Tarsal tünel sendromu.
Ağrılı topuk yağ dokusu.
Topuk dikeni.
Aşil tendiniti.
Yüzeysel aşil bursiti.
Posterior tibial tendon yetersizliği.
Medial ark zorlanması.
Lisfrank eklem instabilitesi.
Metatarsalji.
Baş parmak vede küçük parmakların deformiteleri.
Pes planus.
Pes kavus.

Ayak Ağrısı Hastalıkları
Ayak Ağrısı Hastalıkları

Ayak parmakları deformiteleri.
Kırıklar.
Kronik ayak zorlanması.
Romatoid artrit.
Seronegatif spondilartritler.
Tromboanjitis obliterans.
Reynaud hastalığı.
Tuzak nöropatileri.
Metabolik hastalıklar.
Gut-Diabetes mellitus.

Ayak Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisidir, su toplaması vede nasır geçici süreliğine ayak ağrısı yapabilir. Bu bölgedeki baskıyı azaltmak için scholl nasır yastığını kullanabilirsiniz. Gut vede artrit iltihaplanmaya yol açarak parmaklar da ağrıya neden olabilmektedir. Genel olarak baş parmak en çok etkilenen parmaktır. Ayağın kenarların da meydana gelen kemik çıkıntısı olan bunyon da parmak ağrısına neden olmaktadır. Bunun çözümü ise rahat ayakkabılar seçmenizdir. Eğer sizin de ayak ağrısı hangi hastalığın belirtisidir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Ayak ağrısı hangi hastalığın belirtisidir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da ayak ağrısı nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Göz Felci İyileşir Mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed