Serozit Nasıl Teşhis Edilir?

Serozit Nasıl Teşhis Edilir? Serozit Semptomlar Nelerdir? Serozit nedir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Serozit Nasıl Teşhis Edilir? Serozit Semptomlar Nelerdir?

Serozit Nasıl Teşhis Edilir
Sayfa İçeriği: Serozit Nasıl Teşhis Edilir

Serozot rahatsızlığı ile ilgili günümüz de bir çok merak edilen sorular insanların aklını karıştırmaktadır. Yazımızın içeriğin de ise siz değerli dostlarımız için serozit nasıl teşhis edilir? ve serozit nasıl tedavi edilir? Soruları ile ilgili bilgileri derledik. Sizde yazımızın devamına giderek serozit nedir? Öğrenebilirsiniz. Peki serozit nasıl teşhis edilir?

Karın vede göğüsdeki organlar seröz zar ismi verilen ince doku katmanları ile sıralanmaktadır. İki katmandan oluşmaktadır. Biri organa bağlı, diğeri ise vücut boşluğunun içine bağlı oluşmaktadır. İki katman arasında organların vücut da rahaça hareket etmesini sağlayan ince seröz sıvı filmi bulunmaktadır. Mesele derin nefes alındığında, akciğerler sürtünmeden zarar görmeden genişleyebilmekte. Serozit, seröz membranları iltihaplandığı zaman meydana gelir. Bu organların vücut içinde rahatça kaymasını sağlar iken ağrı vede diğer semptomlara neden olabilmektedir. Yazımızın içeriğin de serozit semptomları ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Serozit Nedir?

Serozit Semptomlar Nelerdir?

KALP ZARI İLTİHABI

Düşük ateş.
Kişi uzandığın da daha da kötü giden nefes darlığı.
Öksürük.
Yorgunluk.
Kalp çarpıntısı.
Bacaklarda ya da karın bölgesinde şişlik.

PLAVRİT

Düşük ateş.
Öksürürken ya da nefes alırken göğüs de keskin ağrı.
Nefes almada zorluk.
Nefes darlığı.
Öksürük.

PERİTONİT

Aşırı susuzluk.
Sınırlı idrar çıkışı.
Karın şişliği.
Ateş.
Mide bulantısı vede kusma.
İshal ya da kabızlık.
İştahsızlık.

Serozit Belirtileri
Serozit Belirtileri

Serozit rahatsızlığına bazı vermiş olduğumuz hastalıklar da neden olabilir. Bunların başlıcaları; kanser, aids, böbrek yetmezliği, tüberküloz, kalp krizi, orak hücre hastalığı, bazı ilaçlar, viral, bakteriyel ya da fungal enfeksiyonlar, göğüs travması ya da yaralanmaları gibi kalıtsal hastalıklar sıralanabilir.

Serozit Nasıl Tedavi Edilir?

Serozit tedavisin de bazı antibiyotikler, antiviral ilaçlar, kortikosteroidler ve immünsüpresit ilaçlar kullanılmaktadır. Bu rahatsızlığı tedavi etmek için öncelikle altta yatan nedene vede ayrıca dahil olan seröz membranlara bağlı gelişmektedir. Uzman hekim tedaviye başlamak, iltihabı azaltmak için ibuprofen gibi steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar tavsiye etmektedir.

Serozit teşhisi için uzmana hekim öncelikle fiziki muayene yapabilir. Tanı konmasına yardımcı olmak için kan tesleri ya da taramalar uygulanır. Kan testleri, enfeksiyon belirtileri ya da immün hastalık belirtileri aramaya yardımcı olmaktadır. BT taraması, göğüs röntgeni, ultrason ya da elektrokardiyogram gibi taramalar semptomların kaynağını tanımlamaya yardımcı olmaktadır. Eğer seröz membranlar arasında aşırı fazla sıvı var ise uzman hekim bir kısmını şırıngayla alabilmekte ve neye neden olabileceğini belirlemek için analiz etmektedir. Bu peritonit vede plörit için kolayca uygulanabilir. Perikardit için uzman hekim genellik ile iğneyi yönlendirmek vede kalbi delmediğinden emin olmak için ultrason kullanmaktadır.

Serozit Nasıl Teşhis Edilir, serozit bir ya da daha fazla seröz zarının iltihaplanmasına denir. Bakteriyel enfeksiyonlardan otoimmüm koşullara kadar bir çok şey neden olabilmektedir. Serozit şüpheniz var ise, neye neden olduğunu anlamak ve belirlemek için uzman hekimin takip etmesi önemlidir. Eğer sizin de serozit nasıl teşhis edilir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Serozit nasıl teşhis edilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da serozit nedir, yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ayak Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisidir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed