Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi Neden Olur?

Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi Neden Olur? Balgamla Ağızdan Kan, Balgamla ağızdan kan gelmesi nedenleri ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi Neden Olur? Balgamla Ağızdan Kan

Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi Neden Olur
Sayfa İçeriği: Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi Neden Olur

Öksürürken ağızdan gelen kan bazen insanı korkuya sürükler. Bunun bir çok nedeni olduğunu ve belirtilerinin de kendini gösterdiğini yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz. Siz değerli dostlarımız yazımızın devamına giderek balgamla ağızdan kan gelmesi ve balgamla ağızdan kan gelmesi nedenleri hakkında tüm bilgilere ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Siz de yazımızın devamına giderek balgamla ağızdan kan gelme tedavisini bulabilirsiniz. Peki balgamla ağızdan kan gelmesi neden olur?

Bir çok neden ağızdan balgamla kanın öksürmeden çıktığı bazı durumlar bulunmaktadır. Enfeksiyon ya da ailede pankreas hastalığı öyküsü yahut içinde şiddetli kanama olması durumlarda. Kanamaya neden olan vede balgam ile karıştırılmış kan şeklinde çıkan pulmoner fibrozise maruz kalmak. Hasta uyuşturucu bağımlısı vede bunlardan yüksek dozlar alıyor ise bu da kalp krizi vede aterosklerozu meydana getirir. Vücudun bağışıklığındaki şiddetli olarak zayıflık, vücudu bakteri vede virüslerin neden olduğu enfeksiyon karşı daha duyarlı hale getirmektedir. Solunum sistemindeki enfeksiyon, balgamın eşlik ettiği şiddetli öksürüğe neden olmaktadır. Bazı durumla da buna ağız ya da burunda kan eşlik edebilmektedir. Boğaz ya da akciğerlere bakan operasyonların çalışmasına maruz kalma vede bu operasyon sonucunda kişi yaralanmış, bu sebeple hasta ağızdan gelen kana balgamla birlikte maruz kalabilmektedir. Siz de yazımızın devamına giderek balgamla ağızdan kan gelmesi nedenlerini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Ağızdan Balgamla Kan Gelmesi Nedenleri

Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi Nedenleri Nelerdir?

Bronşit, hastanın hava yolların da bazı kronik enfeksiyonlara maruza kalmasına denir. Bu nedenle bu enfeksiyonlar balgam vede kanın eşlik ettiği şiddetli öksürüğe neden olmaktadır. Boğulma hissi, nefes darlığına ek olarak genişleme vede şiddetli enfeksiyonalara neden olmaktadır. Mukusla karıştırılmış kanla birlikte meydana gelir. Kronik öksürük, akciğerler de tahrişe uğrar ve artan öksürük nedeni ile balgam ile kanın ana nedeni olan vazokonstriksiyon oluşmaktadır. Aşırı burun kanamaları, sinüzit ya da yüksek tansiyon gibi bir çok belirtiye bağlı olarak meydana gelir. Bunlara ise kan ile balgam eşlik edebilir. Bazı ilaç etkileşimlerinin olması, bazı ilaçlar kanın pıhtılaşmaması vede dolayısı ile balgamla karışması gibi bazı yan etkilere neden olan bir kaç reaksiyona neden olmaktadır. Kronik obstrüktif pulmoner, nefes alabilmekte büyük zorluk hissine yol açmaktadır. Yaygın semptomları şiddetli öksürük, kanlı balgam vede sinirliliktir.

Balgamlı Kan Neden Olur?

Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi
Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi

En sık rastlanan semptomlardan biri de tüberküloz enfeksiyonudur. Akciğerin birinde ya da ikisin de akut pnömoniye maruz kalmak. Kistik fibrozis, Akciğer ödemine maruz kalmak ve pulmoner emboliye sahip olmaktır. Böbrek kanseri ya da mesane kanseri çoğu kanserli hastalığa özellikle ağızdan gelen kan eşlik etmektedir. Göğüs bölgesin de ciddi yaralanmara maruz kalmak.

Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi Tedavisi

Balgamla ağızdan kan gelmesini tedavi etmek için, ilk olarak hasta olan kişi doktor tarafından muayene edilir vede maruz kalmanın ardındanki neden tıbbi açıdan açıksa, endişelenmeye gerek kalmaz ise uygun tedavi önerilmektedir. Eğer doktor nedeni bulamaz ise, hasta hem sindirim, hem de solunum sistemin de bazı televizyon ışınları uygular, X-ışını ve CT taraması yapılır. Neden tam olarak anlaşılması için kapsamlı kan sayımı yapılmaktadır. Bazı durumlar da bir balgam örneği alınmakta ve bazı tedavi edilemeyen kanserli hastalıklar ile ilişkili olup olmadığı analizi yapılır.

Balgamla Ağızdan Kan Gelmesi Neden Olur, doktora gitmenizi gerektiren durumlar, eğer kanama uzun süre devam ediyor ise vede koyu renkte görülürse. Uzun süre kuru öksürüğe maruz kalmak vede artması durumunda. Balgamı kanla temizleyin bu durum yeme sürecini engeller ve hastanın kusma vede sürekli mide bulantısı hissetmesine neden olmaktadır. Kan ağızdan balgamla gelmekle kalmaz, aynı zaman da dışkı vede idrar yolunda da görülebilir. Uzun süredir düşük olmayan çok yüksek vücut ısısına maruz kalmak. İştahsızlık vede buna bağlı olarak kilo kaybı ve vücudun genel halsizlik durumu. Nefes darlığı, düzensiz nefes alma vede göğüs bölgesin de şiddetli olarak ağrı hissi durumlarında mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gitmelisiniz. Eğer ki sizin de balgamla ağızdan kan gelmesi neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Balgamla ağızdan kan gelmesi neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için, onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da balgamla ağızdan kan gelmesi nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Eğerki yazımızın faydalı olduğunu düşünüyorsanız sizde arkadaşlarınızın bilgilenmesi vede makalemizden haberdar olmaları için paylaşın. Soru vede şikayetlerinizi ise bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kuşburnu Yağının Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed